abdurrahman büyükkörükçü adlı hoca efendinin tamamı;
"düğünlerde illa (davetiyeye) annenin de adı yazıyor. ne gerek var. başkaları senin hanımının ismini niye biliyor?" şeklinde olan açıklamasıdır.
bu adamlar neden böyle?
buradan
devamını gör...
büyükkörükçü abdurrahman denilen araptapar bir islamofaşistin saçma sapan sözleri. işleri güçleri belaltı bu dinci pisliklerin. canınız cehenneme ulan sizin islamcılar, canınız cehenneme!..
devamını gör...
"gelinin adının yazılmasına da gerek yoktur." deyip en son kayınbaba ve damata düğün yapacak. :p
asıl sana ne lüzum var?
devamını gör...
boş yapma la dedirten açıklamalardır.
devamını gör...
vallahi siz şaka falan olmalısınız kafayı yicem. kadınları komple harrp potter daki gibi görünmez pelerine sarın biz de rahat edelim be.
devamını gör...
salaklık. çünkü garanti olan anne. dna testi yoksa babada hep şaibe var. emaaan banane. kazık kadar insanlar evlenirken davetiyede ana babanın ne işi var zaten. dünyanın başka yerlerinde böyle zırvalıklar yok. davetiyelerde kim evleniyorsa onun ismi yazılıyor.
devamını gör...
yobazlıkta gelinen seviye her geçen gün daha da şaşırtıyor.

hangi dönem sayesinde acaba?
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
gelin düğüne katılmayacak
devamını gör...
(bkz: herkes anamı soruyor, babamı soran yok)
devamını gör...
şafi inancına mensup kişilerde dini nikah kıyarken gelin vekalet veriyormuş babasına ya da erkek kardeşine. damatta o vekalet üzerinden kayınbabası ya da kayınçosuyla kıyıyormuş nikahı. düşünsene iki erkek oturmuşsunuz yanyana "kabul ettin mi?" sorusuna "ettim" diyorsunuz karşılıklı.

valla kimse kusura bakmasın da islamcılar kadınları toplumdan kaçıra kaçıra herkesi i..e yapacaklar az kaldı.
devamını gör...
bunlar aşiret- tarikat usulü erkeklerin erkeklerle evlendiği; kadının evlilik, düğün, nişan ve nikahın hiç bir yerinde olmadığı bir düzen peşindeler. bir de lgbt'lere laf ederler...
devamını gör...
ya bu ne gerici bir mantık bence ailelerin isminin yazılması da saçma evlenen kişilerin adı yazmalı sadece.
devamını gör...
bu zihniyet eskiden de vardı, yeni değil. o zamanlar örümcek ağı misali kendi karanlık kuytularında yaşar giderlerdi. ama şimdi devran döndü ve her hususta görüş beyan etme yetki ve hakkını kendinde görüyor. üstelik bu görüşlerin islam'ın görüşleri olduğunu iddia ediyor. başka şekilde bu dayanağı olmayan sözlerle kaale alınmayacağını biliyor.
devamını gör...
davetiyede yazan insan adından tahrik olunabilir maazallah kafaya bak. köyde eşek silkeleyen adamların kafa nelere çalışıyor. şimdi sen oraya annenin adını yazacaksın, davetiyeye bakan bir annen olduğunu fark edecek e sonra onun bir kadın olduğu aklına gelecek nolacak tahrik olacak. hele ki adı alev, okşan falan gibi libido yükselten bişeyse aha gitti ana, davetiye hep yapış yapış.

gerdeğe de gelinin babası girsin mi. davetiyesinde anasının adını bile yazamadığı düğünün cefasını niye çeksin gelin. zaten doblo satışı yapar gibi herşey erkeklerin arasında dönmeyecek mi?
mal alır gibi bir erkek istiyor başka bir erkek veriyor falan. o işi de aralarında hallediversinler ne var canım.

spor yaparken kıl kas gelişimini yavaşlatır derlerdi. herhalde kılla alakalı teşhisler doğruymuş. baksana sakal uzadıkça ıq düşüyor.
devamını gör...
her konuda liberal olan sosyal medyakoliklerinin rahatsız olduğu tercih.
bize ne olm la, o kadar dert sorun var la.
devamını gör...
nasıl bir cinsel açlıktasın ki düğün davetiyesindeki isimden bile etkilenebiliyorsun? başkalarının da etkilenebileceğini düşünüyorsun? bu nasıl bir yokluktur, bu nasıl bir kafadır, afyon mu tüketiyorsunuz, son kullanma tarihi geçmiş uyuşturucu mu alıyorsunuz, nedir yani bu kafanın temeli?
devamını gör...
kadına ne gerek var diyerek yeni arayışlar içine girmesi gereken hoca(!).
devamını gör...
bu dinciler davetiyede bir kadın ismi görünce davetiyeye kerkinebilirler. dikkatli olmakta fayda var.
devamını gör...
ne diyeyim ya, allah akıl fikir versin.
o değil de ben maaş bordroma girmek istediğimde t.c kimlik no, isim soy isim ve ardında da anne adı girmem gerekiyor. her seferinde de canım anamı arayip halini hatırını soruyorum. bu böyle bir animdir.
devamını gör...
#2742365

kayınpederlerin düğünü sanki...
gerdeğe de onlar girerse bu iş tamamdır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"davetiyelerde anne adının yazılmasına gerek yoktur" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim