diamond tema'ya yapılanı haklı göstermeyen ama diamond tema'nın da ne olduğunu gösteren durum.

x.com/kimbukoreli1/status/1...

edit: açık açık özgürlük karşıtı olduğunu söylüyor.
devamını gör...
adam diyor ki fikir beyan etmeyi bilmeyen adama saygı göstermiyorum. gayet normal. her fikire saygı gösterilecek diye bir kaide yok.
devamını gör...
sakın tam aksi olmasın. dikkatli izleyin. (sayenizde diamond'u tanıma dinleme anlama şansını bulup aydınlanıyoruz. teşekkürler.)
devamını gör...
adam hakkında ne için yakalama kararı çıktığı belli iken bu başlığa rast gelmek hayatın bir ironisi olmalı..
devamını gör...
pas de liberté pour les ennemis de la liberté demek istemiş olabilir. özgürlük düşmanlarına özgürlük tanınmaz. eline geçirdiği ilk fırsatta hepimizi soykırımla yok edeceğini 7 ekim 2023'te gösteren islamcılara ise özgürlük hiç tanınmaz.

ılımlı ya da radikal islamcı teröristler sözde ve sahte bir liberal maskesi takarak kamufle olmaya, takiye yapmaya çalışırlar. rol yaptıklarını anlamanız zor olmaz, zaten her zaman ellerine yüzlerine bulaştırırlar. size satmaya çalıştıkları sahte malın gerçeği sizde olduğu için sizi dolandırdıklarını anlamanız fazla zaman almaz.

evrensel olduğunu kabul etmelerini beklediğimiz liberal özgürlükleri sadece kendilerine yontarlar. aslında ortadan kaldırmak istedikleri özgürlükleri benimsiyormuş gibi davranmalarına her zaman ölümüne karşı koymak gerekir.

içerikten, derinlikten, bağlamdan ve sorumluluktan bağımsız bir özgürlük türünden bahsedilmemesi gerekir.
devamını gör...
demokratik değerleri paylaşmayan siyasi hareketlere de katılım hakkı tanıyan demokrasi kendini tehlikeye atan kırılgan bir sistemdir; öte yandan, antidemokratlara katılım hakkı tanımamak da demokrasi idealiyle çelişir. bu çelişkiyi göz önünde tutarak, parlamenter sisteme ve demokrasiye düşman partilerin doğuşunu ve yükselişini engellemek için demokrasi sınırları içinde nasıl mücadele verilebilir? parti kapatmak meşru olabilir mi? çoğunluğun desteğini sağlamış bir siyasi parti bir kısım yurttaşın katılım hakkını resmi ve gayri resmi yollarla engellediğinde hangi militan tedbirlere başvurmak meşru kabul edilebilir?

www.kitapyurdu.com/kitap/mi...

kim olursa olsun uzun bir konuşmadan alınan 1 dakikalık kesit üzerinden yargılama yapmak doğru değil.

anayasa hukuku bu konuyu da ele alır.
devamını gör...
ilginç bir beyan. normalde böyle tipler özgürlükçü olur hatta özgürlükçülükten yürürler hep.
devamını gör...
sadece kur'an dininde fikir özgürlüğü vardır çünkü. türkçüler,.kürtçüler, kemalistler vs. diğer faşistler muhaliflerini yok ederler. yeter ki ellerine o fırsat geçsin.

sözlükte bile bunu dile getirenleri gördük. kendileri, kendilerine harb ilan edilmiş müslümanların, düşmanlarına karşılık vermelerine bile karşılar bu arada! ama ellerine de fırsat geçti mi muhaliflerini yok etmekten çekinmezler.

böylesine ikiyüzlü bir zihniyet..
devamını gör...
konuş damat konuş, siyasal islam kafana vurmuş yine.
devamını gör...
müslümanların düşmanlarına karşılık vermesi = yaşam hakkına müdahalede bulunmak

tanım: yanlış söylemdir
devamını gör...
cocuk arapcasini okusa amin der ustune ödül verirdiniz
turkcesini acıklayinca kotu oldu degil mi?
herkes anladi tabi
ondan kudurdunuz.
devamını gör...
şu an ki güncel mevzu dimont tema'nın alimliği veya görüşü değil. adam sahih buhariden hadis okudu ve "bu durumu ahlaki bulmuyorum" dedi.
bundan dolayı nefret kusuluyor, kanuni olarak haksız yaptırım yapılıyor.

ya sahih buhari ve kutup'u sitteyi reddedeceksiniz ya da bu hadisleri olduğu gibi kabul edeceksiniz ki daha nice hadisler var.
devamını gör...
bu en az allah'ın varlığı kadar doğru bir bilgi.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
evinde zor tutulan yüzde 50 ve ışid'in fikir özgürlüğüne ben de karşıyım diye tepki vereceğim konudur.
devamını gör...
tabbii canıımm.! perte ayırdığı özgür fikir sahipleri ve o düşünce sahibi insanlar ve ülkelerinden de bunu görebiliyoruz.. taliban afganistanından kaçmak için havalanan uçağın tekerlerine tutunmaya çalışan kitleler gördü bu gözler.. hala kitleler halinde kaçışıyorlar özgürlükten.. neylersin sevemiyor bazıları fikir özgürlüğünü.. ve bir kısım uyanıklar da bilmemezlikten geliyorlar diamondun tokatlarının etkisinden olmalı..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"diamond tema'nın fikir özgürlüğü karşıtı olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim