1.
nereden bakarsan bak 10/10 fight. yanlış olan tek bir şey yok btw.
devamını gör...
mehmet ali birand moderatorlugunde yapilan 32.gün programina katilan, türk solu denildiginde muhakkak akla gelen bu üç ismin aralarinda yasanan kavgadir. daha çok doğu perinçek ve ertuğrul kürkçü arasinda gecer. bülent uluerin aradan laf attigi da olur tabi.
-sen abdülhamiti savundun!
-hayır savunmadim!
şeklinde nidalarla devam eder. yeni izleyecek arkadaslar videonun garip bir büyüsü oldugunu ve sık sık gelen izleme istegini kendilerinde kısa sürede fark edeceklerdir.
devamını gör...
türkiye'nin en popüler canlı yayın kavgaları arasında tartışmasız ilk üçe girer. (bkz: çıkar göster)
devamını gör...
doğu perinçek'in ne kadar boş bir insan olduğunu ve bir provakatör olduğunu gözler önüne seren kavgadır.
devamını gör...
moral bozukluğuna %100 iyi gelen şifa niyetine gelebilecek tartışma. videoyu keşfettiğimden beri ne zaman karamsarlığa kapılsam açar 4 dk kendimi yenilerim. vize kötü mü geldi boş ver diyip videoya geçerim.
devamını gör...
tartışma esnasındaki en mutlu kişinin rahmetli mehmet ali birand olduğunu düşünüyorum. böyle düşünmemin sebebi ise o anda hem reytinglerin yükselecek olmasından hem de kendini solcu olarak tanımlayan konukların birbirleri ile kavga etmesinden kaynaklanmaktadır. mehmet ali birand'ın mimiklerine bakınca da bu durum oldukça net bir şekilde anlaşılmaktadır.
devamını gör...
artık yazışmalarda gifleri kullanılan kendini ifade etme yöntemidir.
devamını gör...
ateşli solcu delikanlıların kendi aralarında şakalaşma hadisesi.
devamını gör...
aradan geçen onca zamandan sonra hepsinin bi yere savrulmuş olması, hatta konumlarının birbirlerine aks etmesi son derece ilginç.

uluer sol kanat franksiyonlara ayrılmadan önce mahir çayan'ın arkasında yer alsa da sonra isyan bayrağını çekmiş. kurtuluş hareketi'nde aktif olarak rol almış. ordan ayrıldıktan sonra isp ile kürt hareketi ile 'halkın kurtuluşui' naraları atmış. kendi içindeki franksiyonlar olsa da, bakmayın çok ciddi savrulmalar bunlar. yakın zamanda vefat etti kendisi.

kürkçü, kızıldere katliamından sağ kurtulmuş tek kişi olarak bilinir. ajan olduğu hakkında bir sürü ithamla karşılaşmış zamanında örgütte. kendini kabul ettirmesi çok zor olmuş. sen abdülhamid'i savundun sözünün arkasındaki kinaye de odur. daha sonra hdp'nin kurucu üyelerinden biri oldu. aslında türk solu ve kürt hareketinin birleşmesindeki en büyük pay onundur desek yalan olmaz. ayrışan franksiyonları kendi çatısı altında çabası çok da başarılı olmuş denemez. ilginçtir, kendisi bursalıdır.

doğu perinçek'in içinde bulunmadığı bi sol franksiyon yok zaten. 28 franksiyon sayarlar, 30'unda perinçek bulunmuştur. şimdi ise bambaşka bi konumda.
devamını gör...
ertuğrul kürkçü ile doğu perinçek üniversitede ev arkadaşıydı.
devamını gör...
bir nesli siyasetle tanıştıran kavga. ayrıca türkiye'de solun durumunu en iyi anlatan kavgadır
devamını gör...
"cem boynerle birleşmiyorum orda...cem boyner'in...cem boyner'in bölgedeki pozisyonunu değerlendiriyorum."
devamını gör...
aynı ortamı şimdiki liderler yapsa 5 ölü 20 yaralı çıkar.
devamını gör...
dönek solcuların birbirini dönek ilan ettiği, yeni kuşaklara alay konusu olan kavga.
"rock n roll öldü ama biz daha ölmedik, yıllar sonra yaşıyoruz; birbirimize selam naber falan diyoruz... bu işte bir sıkıntı yok mu. çok insan ve gazete ķüpürü yaktık, geriye sadece küller kaldı. kendimize, bize inananlara ve gelecek kuşaklara verilecek hesabımız var." diyemeyenlerin, "hippi bile olamayanların" kavgası.
devamını gör...
doğu perinçek'in yine her zamanki gibi ortalığa fitne soktuğu ve boş boş konuştuğu, ilgili tartışmanın moderatörlüğünü mehmet ali birand'ın yaptığı 1995 tarihli tartışmadır. perinçek doğu gibi yanardöner ajanlar yüzünden türk solu, kürtçülük ile sjw batağına saplanarak özünden uzaklaştı ve yozlaştı. doğu perinçük, dönek siyasetçi denilince akla gelen ilk kişidir. ertuğrul kürkçü ve bülent uluer, doğu perinçek hergelesine az bile dayanmış..
ilgili link:
32. gün'den "türk solu kavgası | tüm bölüm | perinçek, kürkçü ve uluer tartışması | 1995 | 32.gün arşivi" adlı videonun orijinal tam hali
devamını gör...
muhteşem bir olaydır. bbg gibi 24 saat canlı yayını yapılsa bence reyting rekorları kırardı fgfggdgdg

perinçek'in o çok büyük laflar söylediğini sanıp aslında pek bir şey söyleyemediği salvoları..

bülent uluer'in perinçek-kürkçü tartışmasında rol kapmak için ikide bir lafa girmesi ama doğu'nun ona pek yüz vermemesi..

ertuğrul kürkçü'nün burnundan solur gibi görünmesi ama bir taraftan da tartışmadan zevk alması..

birand'ın bütün bu absürtlükler içinde gayet efendi bir şekilde ve hayret içinde programı idare etmeye çalışması...

diyorum ya reality olsa büyük olay olurdu. dizi olsa türk televizyon tarihine geçerdi.
devamını gör...
ertuğrul k. ve bülent u. yu tanımıyorum bile ama bence haklılar. söz konusu d.p. bi iki gün önce bir yanında ali erbaş diger yanında tayyip e. ve m. destici el açmış dua ediyordu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"doğu perinçek ertuğrul kürkçü bülent uluer kavgası" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim