1.
nereden bakarsan bak 10/10 fight. yanlış olan tek bir şey yok btw.
devamını gör...
mehmet ali birand moderatorlugunde yapilan 32.gün programina katilan, türk solu denildiginde muhakkak akla gelen bu üç ismin aralarinda yasanan kavgadir. daha çok doğu perinçek ve ertuğrul kürkçü arasinda gecer. bülent uluerin aradan laf attigi da olur tabi.
-sen abdülhamiti savundun!
-hayır savunmadim!
şeklinde nidalarla devam eder. yeni izleyecek arkadaslar videonun garip bir büyüsü oldugunu ve sık sık gelen izleme istegini kendilerinde kısa sürede fark edeceklerdir.
devamını gör...
türkiye'nin en popüler canlı yayın kavgaları arasında tartışmasız ilk üçe girer. (bkz: çıkar göster)
devamını gör...
doğu perinçek'in ne kadar boş bir insan olduğunu ve bir provakatör olduğunu gözler önüne seren kavgadır.
devamını gör...
moral bozukluğuna %100 iyi gelen şifa niyetine gelebilecek tartışma. videoyu keşfettiğimden beri ne zaman karamsarlığa kapılsam açar 4 dk kendimi yenilerim. vize kötü mü geldi boş ver diyip videoya geçerim.
devamını gör...
tartışma esnasındaki en mutlu kişinin rahmetli mehmet ali birand olduğunu düşünüyorum. böyle düşünmemin sebebi ise o anda hem reytinglerin yükselecek olmasından hem de kendini solcu olarak tanımlayan konukların birbirleri ile kavga etmesinden kaynaklanmaktadır. mehmet ali birand'ın mimiklerine bakınca da bu durum oldukça net bir şekilde anlaşılmaktadır.
devamını gör...
artık yazışmalarda gifleri kullanılan kendini ifade etme yöntemidir.
devamını gör...
ateşli solcu delikanlıların kendi aralarında şakalaşma hadisesi.
devamını gör...
aradan geçen onca zamandan sonra hepsinin bi yere savrulmuş olması, hatta konumlarının birbirlerine aks etmesi son derece ilginç.

uluer sol kanat franksiyonlara ayrılmadan önce mahir çayan'ın arkasında yer alsa da sonra isyan bayrağını çekmiş. kurtuluş hareketi'nde aktif olarak rol almış. ordan ayrıldıktan sonra isp ile kürt hareketi ile 'halkın kurtuluşui' naraları atmış. kendi içindeki franksiyonlar olsa da, bakmayın çok ciddi savrulmalar bunlar. yakın zamanda vefat etti kendisi.

kürkçü, kızıldere katliamından sağ kurtulmuş tek kişi olarak bilinir. ajan olduğu hakkında bir sürü ithamla karşılaşmış zamanında örgütte. kendini kabul ettirmesi çok zor olmuş. sen abdülhamid'i savundun sözünün arkasındaki kinaye de odur. daha sonra hdp'nin kurucu üyelerinden biri oldu. aslında türk solu ve kürt hareketinin birleşmesindeki en büyük pay onundur desek yalan olmaz. ayrışan franksiyonları kendi çatısı altında çabası çok da başarılı olmuş denemez. ilginçtir, kendisi bursalıdır.

doğu perinçek'in içinde bulunmadığı bi sol franksiyon yok zaten. 28 franksiyon sayarlar, 30'unda perinçek bulunmuştur. şimdi ise bambaşka bi konumda.
devamını gör...
ertuğrul kürkçü ile doğu perinçek üniversitede ev arkadaşıydı.
devamını gör...
bir nesli siyasetle tanıştıran kavga. ayrıca türkiye'de solun durumunu en iyi anlatan kavgadır
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"doğu perinçek ertuğrul kürkçü bülent uluer kavgası" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim