1.
sıfırdan ispanyolca öğrenmeye başladığım dil öğretici uygulama. sürekli tekrar kısımları biraz sıkıcı oluyorsa da streak kaybetmemeyi and içmiş biri olarak her gün vakit ayırmaktayım kendisine.
devamını gör...
ücretsiz bir şekilde ingilizce, ispanyolca, almanca, fransızca, italyanca, japonca ve daha pek çok dil öğrenebileceğiniz platform. mobil uygulamaları da mevcut.
ben 48 gündür aralıksız her gün en az 1 tane ders yapıyorum. telefona ara ara gönderdiği hatırlatıcı ve kışkırtıcı bildirimleri sayesinde gün içerisinde sosyal medyada öylesine geçireceğim 5 dakikam orada kendime yatırım yapmama sebep oluyor. tabi ki de eksiklikleri olan ve konuşmak için yeterli olmayan bir platform ama kelime öğrenmek, cümle dizilimine aşina olmak ve çeviri yapabilmek adına bence güzel ve işlevsel. konuları ayırdıkları kategoriler sayesinde o gün öğrenmek istediğiniz konuyu seçebiliyorsunuz. bu da sizi bir şeye mecbur bırakmaktan çıkarıp daha eğlenceli hale getiriyor.
kısacası tavsiye edilebilecek, ücretsiz dil öğrenme platformu.
devamını gör...
fransızca'ya tekrar başladığım, dil pratiği için ideal, eğlenceli bir uygulama. ama günlük pratikleri yapmam için mail falan atmış bana. biraz ısrarlı kendisi.
bir de ''günde 15 dakika sana bir dil öğretebilir. günde 15 dakika sosyal medya ne yapabilir?'' diyor. haklı.
devamını gör...
şu anda pratik yapmak için kullandığım yabancı dil uygulaması. diğer dillere de geçmeyi ve en azından ufak tefek şeyler öğrenmeyi düşünüyorum. her gün en az bir alıştırmaya zorlaması da insanı motive ediyor.
devamını gör...
uzun zamandır indirdiğim fakat hangi dili seçeceğime karar veremdiğim dil öğrenme uygulaması.
devamını gör...
açık ara en iyi dil pratik uygulamasıdır.
fazlaca dil seçeneği ve uygulamanın ücretsiz olması muadillerinin önüne geçiriyor.
devamını gör...
dil öğrenmek isteyenlere tavsiye ettiğim uygulama.
bebek adımlarıyla, adım adım dil öğrenmek için harika bir uygulama.
devamını gör...
(bkz: busuu) ile birlikte en güzel iki mobil dil öğrenme uygulamasından biridir. tabii ki dil öğrenmede devamlılık şarttır, bir gün kullanıp bir gün kullanmamak olmaz.
devamını gör...
herkesçe bilinirliği yüksek olan bir dil öğrenme uygulamasıdır. tek başına yeterli olmayan ama başka dil öğrenme uygulamaları ile birlikte desteklendiğinde verimliliğini artırabileceğiniz beğendiğim ve aktif olarak kullandığım bir uygulamadır.
mobil uygulaması da olup bildirimleri açtığınız takdirde siz o gün o dersi yapana kadar tabiri caizse sizi taciz eder ama olsun. seviyoruz kullanmayı.
devamını gör...
herkesin gaza gelip en az bir kez indirdiği ama çoğunlukla yüzüne bile bakmadığı uygulamadır. para verip indirilse eminim ki sürekli bızıklanır. ama beleş uygulama olunca mındar oluyor haliyle.
devamını gör...
sadece ingilizce değil pek çok yabancı dil seçeneği ile dil öğrenme sürecinde yardımcı olan ücretsiz uygulamadır.
uygulamada seviyeniz tespit edilerek oyun oynuyor gibi level atlıyorsunuz. eğlenceli öğrenme yöntemi .
devamını gör...
silip silip tekrardan yüklenen dil uygulaması .
devamını gör...
zaten ortalama seviyelerde bilen birisi için yürüyüşe çıkmak gibi pratik yapılan uygulama. sıfırdan öğrenenleri profesyonel seviyeye taşımasa da, dili öğrenmenin mantığını kavratmaya yönelik işleri yapar. eğer düzgün bir aksan ile yabancılar ile konuşulmak isteniyor ise bol bol yabancılar ile pratik yapılmalıdır, komik duruma düşülse bile.
devamını gör...
herhangi bir dili daha çok kelime bazında, kuralları kendi kendine öğrenmeniz gerekiyor bir nebze, öğrenmenizi sağlayacak bir uygulamadır kendisi. bir dilin temelini atmak istiyorsanız bu uygulamayı tavsiye ederim; zamanla, geliştikçe ek kaynaklar edinirsiniz, ek kaynaklardan çalışırsınız da. hatta hazırda bildiğiniz bir yabancı diliniz varsa öğrenme dilinizi o yapıp öğreneceğiniz dili çalışırken ikisini birden geliştirebilirsiniz.
haftalık tablosu sayesinde ister istemez insanı başarıya ittiren bir mantığı da var uygulamanın, şahsen ben japonca harici bilgisayardan çalışmayı tercih ediyorum. yunancanın alfabesini klavyede hâllettim, japoncada bilgisayardan yapsam da(yazma kısımlarını atlayıp yani) sonradan klavyeden kendi kendime elim alışsın diye uğraşıyorum vaktim olduğunca.
ayrıca para vererek kullanmıyorsanız belli bir canınız olacaktır(belli bir hatadan sonra dolmasını beklemeniz lazım) ama bu sadece telefon için geçerli, bu sebepten de tercihim bilgisayardan girmek uygulamaya. çalışırken defter filan da tutarsanız bilginiz arttıkça iyice oturur öğrendikleriniz diye düşünüyorum ve umuyorum. :)
devamını gör...
almanca tarafı hatalar barındıran uygulama. düzeltilmesi için raporladığınızda bir kaç ay sonra "hayır bir yanlışlık yok" tarzında mail alıyorsunuz ve yanlışlar yanlış kalmaya devam ediyor.

işin komiği bilmedikleri için değil, raporları kontrol etmedikleri için bu hatalar düzeltilmiyor.
devamını gör...
gerçek bir dil dersinden sonra "atıştırmalık" olarak kullanılabilecek bazı yerleri yanlışlarla dolu bir uygulamadır.
eğer bir dilde çok ilerlenmek istenmiyor "seyahat için" öğreniliyorsa yardımı dokunacaktır.
devamını gör...
düzenli kullanıldığında illa ki faydasının görüleceğini düşündüğüm dil öğrenme uygulaması. herkesin yöntemi farklıdır ben başka yolları tercih ediyorum.
devamını gör...
yıllardir ingilizce için kullandığım uygulamadır. harika bir sloganları var günde 15 dakika duolingo sosyal medyaya girmekten iyidir. neredeyse tüm yumurtaları açtım gibi baya faydalıdır.
devamını gör...
kullandığım en iyi dil uygulaması , hatırlatmalar yapan insanları biraz rekabete sürükleyen gerçekten hedefe yaklaştırdığını düşündüğüm bir uygulama.
devamını gör...
silip silip tekrar yüklediğim bir uygulama.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"duolingo" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim