1.
istanbul'un başına gelen en iyi şey olabilir. işin çok zor başgan. tanrı yardımcısı olsun.
devamını gör...
2.
beylikdüzü belediye başkanlığının ardından 20 yıllık ak parti yönetiminde olan istanbul büyükşehir belediye başkanlığını kazanan ve şuanda sürdüren kişidir. seçimi epey zorlu geçmiştir ve şu görüntüler ile gönüllere girmiştir. seninle daha çok işimiz var başkan.
devamını gör...
3.
göreve geldiği günden beri gündemden düşmeyen ibb başkanı. her yaptığı olay. ilk zamanlar muhalefetin kahramanıydı lakin beklentileri pek karşılayamadı. sebebi ise hem beklentiler yüksekti hem de imamoğlu biraz tökezledi. cumhurbaşkanlığı aday adaylarından.
devamını gör...
2 kere seçilmiş, seçilmiş belediye başkanıdır
devamını gör...
ekrem başkan bir gün cumhurbaşkanı olur mu bilmek mümkün değil çünkü burası türkiye. ama başka herhangi birinin olması durumunda bile anti-kemalist ya da şeriatçı kim olursa olsun özgürce yaşayacağı bir ülke olacaktır. üzülerek ifade etmeliyim ki, mevcut dönem ve ondan fayda devşiren atatürk düşmanları ve şeriatçılar kendilerine türkiye dışında kolay kolay yaşanacak bir ülke bulamayacaklardır.
devamını gör...
içinde dışarı gösterdiğinin tam tersi bir insan olduğunu düşündüğüm politikacıdır. erdoğan'ın sol karşılığıdır fakat geçen seçim kampanyalarındaki gibi bir sonrakinde herkese sarılırsa uzun vadede başarılı olacağından şüphelerim var.
devamını gör...
iradesi bir takım din tüccarları ve politikacılar tarafından satın alınmış cahil kesimin nefret ettiği, hak ederek seçilmiş, seçilirken de yine aynı kesimi deliye döndürmüş belediye başkanıdır. sırf bu sebeplerle bile cumhurbaşkanı olmayı hak eden kişidir.
devamını gör...
ekrem imamoğlu'nu sevmeyen herkes şeriatçı veya atatürk düşmanı değildir. kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değildir. kaldı ki chpdeki herkeste atatürkçü asla değildir. canan kaftancıoğlu'nu rahatsız eden 'mustafa kemal'in askerleriyiz' sloganı, genel olarak sezgin tanrıkulu, mehmet bekaroğlu profilleri, mandacı ünal çeviköz amcamız mesela bunların hiç birini ben atatürk'ün yanına koyamam. ekrem başkanda her telden çalıyor bunlara uyuyor. hdp'ye yanlamış chp ağır kaybedecek. ister imamoğlu olsun ister başkası. kadro kadro değil chp'de.
devamını gör...
türk iş insanı ve siyasetçi. 2019'da seçimlerinde en yakın rakibi sayın binali yıldırım'a 806 bin küsur oy fark atarak istanbul büyükşehir belediyesi başkanı seçilmiştir. 2019 yılından bu yana istanbul büyükşehir belediye başkanı olarak görev yapmaktadır.

imamoğlu, 2014-2019 yılları arasında beylikdüzü belediye başkanı olarak görev yaptı.

istanbul üniversitesi'nden mezun olmuştur.

ebeveynleri: hasan imamoğlu, hava imamoğlu.

eşi: dilek imamoğlu

çocukları: semih imamoğlu, mehmet selim imamoğlu, beren imamoğlu.
devamını gör...
10.
istanbul'un başına gelmiş en iyi başkanlarından biri olabilir.

nam-ı değer ak troll avcısı olarak bilinir.
devamını gör...
11.
ailesinin müteahhitlik şirketi olan, trabzon doğumlu, ingilizcesi berbat, sosyal demokrat liberal siyasetçi. almanya yeşilcilerinin desteğini almaktadır (bkz: deutsche bank) kredi anlaşması.

istanbul büyükşehir belediyesi başkanı seçilmesinde recep tayyip erdoğanın istanbula ihanetinin rolü çok büyüktür. ikinci kez başkan seçilmesinde ise recep tayyip erdoğanın rolü çok büyüktür. ayrıca seçim kampanyasını canan kaftancıoğlu üstlenmiştir. hdp'nin sosyal medyayı ne kadar etkin kullandığını biliyoruz.

ailesinin inşaat şirketi olması şuna sebep olur: çıkar çatışması (bkz: conflict of interest)
devamını gör...
mizacını beğenmiyorum. mansur yavaş gibi karizmatik bir lider değil. ana akım medyanın kendisinin üstüne bu kadar geldiğinin farkında olsa da mizacına, halk ile olan iletişimine dikkat etmiyor, sürekli malzeme veriyor. halk pazarına gittiği videoyu izlerseniz sosyal mesafeye de dikkat etmediğini görürsünüz. bu adamda gereksiz bir şekilde insanlarla konuşurken temas halinde bulunma, yakınlaşma isteği var. bu pandemi döneminde herhangi bir insan yanınızda böyle davransa ya uyarırsınız ya da cahil dersiniz gidersiniz. medya tarafından bu kadar diken üstünde tutulan bir başkanın bu tarz ince ayrıntılara değer vermesi gerektiğini düşünüyorum. halkla ilişkiler tarafında her seferinde sınıfta kalıyor.
devamını gör...
diye yazılır "adam gibi adam" diye okunur.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan'a tarz olarak çok benzeyen istanbul belediye başkanı. toplumun her kesiminden oy alabilecek yapıya sahip. rte tarafından yirmi yıldır yönetiliyorsak sebebi böyle bir siyasi figürün çıkmamış olmasıdır. mevcuttan sıkılanların sıkı sıkı sarılması gereken şahsiyet.
devamını gör...
her gün istanbulu daha güzel bir yere dönüştüren kişi.
devamını gör...
istanbul benim aşkım diyen kişinin elinden, o aşkı 2 kere alan kişidir.

her yaptığı engellemek istenen, her hareketi üzerinden algı ve iftira saçılan kişidir ayrıca.

istanbul rantını yiyemeyenlerin, akbaba gibi bir hata bulsak da saldırıya geçsek diye, tepesinde uçuştuğu kişidir.

sonuç itibari ile; 25 yıl sonra istanbul'a nefes aldıran, hizmet nedir halka gösteren, beton ve asfalt dışında da hizmet olduğunu insanlara gösteren kişidir.
devamını gör...
geçtiğimiz günlerde ibb maltepe'de bir parka önemli türk büyüğü nihal atsız ismini verdi , çok güzel bir haber , umarım devamı gelir . böyle ol canımızı ye ekrem başkan .
devamını gör...
yakın tarihe damga vuracak kişiliktir. zira tayyip yeterince yaşlanmış ve bahçelinin bir gözü toprağa bakmaktadır. sevin ya da sevmeyin yakın tarihinizin kaderi bu adam.
devamını gör...
kendisinin heykeli yapılmaya çalışınıp başarılamamıştır çünkü beton yetmemiştir.
devamını gör...
istanbul büyükşehir belediye başkanı
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"ekrem imamoğlu" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim