öne çıkanlar | diğer yorumlar

fransız yazar paulıne harmange'in
2021 yılında neslihan elagöz tarafından türkçe'ye çevrilen kitabıdır.
bu başlık altında bu kitaptan alıntılar paylaşacağım.
...
bunu peşin peşin söyleyeyim de sonra erkekler gereksiz kaprislere giriyor.
devamını gör...
damızlık kız 'dan sonra bunu okumam gerekirdi. öyle iğrençti ki biraz da onlardan nefret edildiğini görmek iyi olurdu. (bunu düşündürtecek kadar gerçek ama boktan bir durum.)
buna benzeyen "körlük" diye de bir kitap varmış. ablamla zıt okurken bana da dedi ki" ass, bu kitabı oku."
öncesinde biraz bahsetmişti. "malum kitap gibiyse okumak istemiyorum. ülke durumundan içim şişmiş zaten. üstüne onlara bakış açımı biliyorsun, hiç yediremiyorum olayları. ilk kez kendimi bir kitabı okurken onu paramparça etmemek için zor tuttum. kitabı atomlarına ayırasım geldi! nefret ediyorum bu kitaptan! onu okursam ortada kitap bırakmam gibi geliyor. kitabını okumamı istediğinden emin misin?"
"evet dersen kitabına acımayacağım." bakışıyla bakarken "içindeki canavar yatışına kadar bekle. ve kurgu o." dedi.
"içime canavarı onlar attı. bu hiçbir doğruluğa sığmayan olayları okurken zar zor tahammül ettim. kitabın sağlam durduğuna bakma. kaç kere masaya vurdum onu, üstünde tepindim. sinirimi hiç azaltmadı. elimi kitap içine atıp onları boğazlayıp çıkarmak ve pataklamak istedim. okurken çok zor ve ağırdı. b.ktan zamanda bu tarz kitap istemiyorum bir daha. ve kurgu ama gerçekçi. okursan ne demek istediğimi anlarsın. benle bu tarz konuları açmanı istemiyorum. kabulleneceğim, tahammül edeceğim, rahatça konuşacağım şeyler değil hem de hiç. ayrıca ne boktanlar ki bizi bunları konuşmak zorunda bırakıyorlar. onların zihniyetine s.cayim. böyle aptalların varlığına lanet olsun." mızmızlanır ve sinirli bir şekilde. uzatırsa ağlayacağım sinirden.
"tamam ass, sakin ol. gel buraya bebek kız." deyip kollarını açmıştı.
"sensin bebek, -sarıldım- dua et sadece sana sarılmayı seviyorum yoksa omzuna salya ya da kusmuk bırakmasını bilirdim." dedim gülerek...

bazen ruh halimi benden iyi anlıyor bu gıcık olsa da ablam diye gıcıklığını göz ardı ediyorum...
bu kitabı okuyacağım.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"erkeklerden nefret ediyorum" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim