ölürken bile yük olmayım diye düşünen koca yürekli insan hareketi.
devamını gör...
ölü yıkama işlemi, cami ve mezarlık arası lojistik hizmetleri, mezar yeri, mezar yerinde yapılan kazı işlemleri, cenaze namazı, tabut taşıma işlemleri ücretsiz. hatta cenazeden sonraki 2-3 gün bulunduğunuz belediye yemek işlerini de hallediyor.

yani, herhangi bir maliyeti yok. tekrar değerlendirebilirsiniz.
devamını gör...
cenaze masrafıyla yaşadığı zamanki masrafları karşılaştırırsak cenaze masrafının lafı bile olmaz. bu yüzden gönüp rahatlığıyla bu yola girebilirsin.
devamını gör...
(bkz: #1668685) ankara'dayken önce babamı, birkaç yıl sonra da annemi toprağa verdim. sadaka kültürünün ve işin içinde müslümanların olduğu hiçbir iş bedava olmaz. gassallar bir elleriyle ölüyü yıkarken diğer elleri göğüslerinin altında avuçları havaya açık beklerler. oraya günün ekonomik koşullarına uygun bir miktarı koyarsınız. ikinci suyu atarlar. sabun isterler. ama sizin sabunla değil oradaki bir başka sabunla yıkarlar.
mezar yeri parayla satın alınır. bayağı "kıllı" bir fiyatı vardır mezarın. yoksa arkadaki kimsesizler mezarlığına gömerler cenazenizi. gecenin birinde, geç saatte birileri gelir cesedi kaçırır. tıp fakültelerine kadavra lazımdır. mezara koyarken mezarı kazanların elleri de göğüsleri üstündedir. onlar da öper sizi. en son kuran okuyacak adam gelir. neyse ona, rahmetli ateistti, dersiniz de para isteyemez. allah hidayt versin der gider.
ölmek parayladır.
devamını gör...
kurbanlık fiyatlarını duyan babanın size uzun uzun bakması başlığını açan rahatsız'ın ölüm ile yaşam arasında gidip gelen düşüncelerinin yansıması olan başlık.
devamını gör...
bir kış günü ciddi ciddi intihar düşünürken, kış vakti cenazeyle uğraşmasınlar şimdi, yazın yaparım artık diye düşünüp vaz geçişim geldi aklıma.* bu kadar düşünceli çocuk az bulunur. kıymetimi bilsinler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"evdekilere cenaze masrafı çıkmasın diye yaşamak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim