evliliğin gönüllü olarak zor hayata evet demek olduğu gerçeğidir.

hele hele burhan altıntop gibi kendine yeten erkekler için çok mantıksız olduğunu düşünenlerdenim.
devamını gör...
evlilik, bir kadınla bir erkeğin eve çıkması gibidir. fazla kasmayın. iki birey de hayatını devam ettirecek kabiliyetlere sahip olacağı için görev dağılımı yapıldığında sorumluluklar paylaşılır.
korkutmayın kendinizi. tek yaşarken evinde saksı varsa, o saksı şimdi konuşuyor gibi düşün.swh.
devamını gör...
insan ne de olsa kendi hayatında çok büyük değişiklikler yapıyor sevdiğin şeylerden vazgeçebiliyorsun , büyük bir sorumluluk alıyorsun. ailen , arkadaşların , eşin , eşinin ailesi hep senden mutlu bir şekilde evliliği ilerletmeni bekliyor çünkü evliliği kesinlikle kadın yürütür. bir sorun olsa hemen kadına yüklenirler. ‘yemek yapmıyormuş , temiz değilmiş , kadın gibi değilmiş vs.’ muhakkak kadında bir sorun vardır yani. sevdiğim kişiyle bile evlensen muhakkak ki bir yerde zorlu olacak. etrafımda da çok fazla kötü evlilik olduğu için tamamen evliliğe karşıyım. keşke evlenmeden önce ön fragman olsa da izleyebilsek.
devamını gör...
başlığa yazan arkadaşlardan hangisi evli merak konusudur.

devam edecek olursak bir şeyin sürekli olumsuz kısımlarına odaklanırsan olumlu olan hiçbir şeyi göremezsin. bu evlilik olur veya başka bir şey bakış açınız buysa zaten evlenmeyin isabetli bir tercih olur.

sizin o dediğiniz olumsuzlukları yok etmeye gözlerini açar açmaz size gülümseyen bir bebek yetiyor.

yine de siz bilirsiniz tabii.
devamını gör...
zorlaştırıyorsa evlilik değildir ya da evliliği yanlış tanımlamıştır. evlilik dediğin hayatı paylaşmaktır, kolaylaştırmaktır, bir olmaktır.
devamını gör...
bazen sırf çor çocuk yüzünden süreeer gider...

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak değişebilir. mesela ben yemek yapmayı pek beceremem ve akşam eve gittiğimde yemek hazır oluyor sonrada geliyor ben sadece yeme konusunda kendimi yoruyorum. belli şeylerde yardım etmek dışında tabii. yani kendi başınıza rahatsanız her şeyi ben yaparımcıysanız siz evlenmeyin zaten zarar verirsiniz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"evliliğin hayatı zorlaştırmak olduğu gerçeği" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim