sözlükte olmadığı için açtığım başlık. çok klişe evet ama sözlükte eksik kalmasını istemem.
devamını gör...
sadece evli olanların anlayabileceği durumdur.
devamını gör...
sadece aşkı öldürseydi iyi bir durum olabilirdi.
devamını gör...
saygi biterse biter tabi. ar duygusu kalkarsa biter tabi..
devamını gör...
aşkın önemli kısmı cinsellik. cinsellğin de libido. libido neden azalır. normalde libido azalmasının nedenleri vardır ama onlara girmiyorum.

evlilik neden libidonun azalmasına neden olur belki de bunu konuşmak gerek.

diğer yandan, aşk dediğimizde yani bir insanı gözümüzde büyüttüğümüzde bunun nedeni bu kişiyi her yönüyle tanımıyor oluşumuzdur.

evlilik bize bu imkanı sunar. sohbet bittiği için, karşı tarafı merak etmeyi de rafa kaldırırız. belki konuşacak konu bitmemiştir ama biz kendimiz deriz ki o zaten böyle bir adam veya kadın.

konuşup kavga etmek, denemek yerine aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey'e bağlayıp dizi izleyemeye kaçmak daha kolay.

çünkü sorunla yüzleşir ve çözemezsiniz yapılacak şey belli. ya kabul edeceksiniz ya da boşanacaksınız. boşanmak bir seçenek değilse, kabul edeceksiniz. kabul etmek bir seçenek değilse susup yokmuş gibi davranacaksınız.

sustukça mesafeler artacak ve yabancılaşma başlayacak. yabancıyla yaşamaya devam ettikçe libidonun düşmesi kaçınılmaz. insan sevmediği insana değil dokunmak yüzüne bile bakmak istemiyorken sabaha kadar sevişmek diye bir şey olamaz. derken seks biterse aşk da bitiyor.

erkekler için öyle mutlu anılara sarılıp uyumak diye bir şey yok. bizim olayımız bu değil.
devamını gör...
evli biri olarak bildiriyorum, evlilik aşkı öldürmez.

aşkı sizin düşünceleriniz öldürür. o insana neden aşık olduğunuza ilgilidir bu durum.
eğer o insana ulaşamamaya aşık olduysanız, yani onu görmeyince aşkınız eziliyor, sıklılıyorsanız evlenince hep dipdibe olunca eski heyecanınız kalmaz, o aşkı öldürürsünüz.
o insanın yanında aşkınız coşkulanıyorsa, hep yanımda olsa keşke diyorsanız evlenince aşkınız tavan yapar.

saygıyı yitirmezseniz hiçbir şeyi öldüremez evlilik .
devamını gör...
genelde bir kalıp haline gelmiş başlıktır. ama evlilik aşkı öldürmez aşk ölür ama bunun sebebi evlilik değildir uzun süre beraberliktir. evlenmeden 10 yıl beraber olduğunuz zaman da aşk biter sizi ayakta tutan devam ettirme gücünü veren sevgi saygı alışkanlıktır. yani evlilik aşkı öldürmez aşk zaten ölen bir kavramdır.
devamını gör...
ayrı evlerde yaşarken evlilik olmalı diye düşünmüşümdür hep, sürekli aynı evde, aynı yatakta, eşinde olsa uyurken yanında birinin uyuması asla anlayamayacağım birşey, ilişkinin gerektirdiği şeyler yaşanmalı, pozitif vakit geçirilmeli, ama hayatta bunların dışındaki sevimsiz ve gerekli konuların da birlikte yapılmak zorunda kalınması, eşlerin birbirine kısa sürede doymasına sebep oluyor, bir yerden sonra tok karna yemek yemek gibi olur heralde..
ya evrimini tamamlayıp bitecek, yada şekil değiştirecek bence..
ayrıca evli insanların insan içinde eşlerine değer vermediğini göstermeside, evli görünen çiftlerin aslında sağlıklı bir ilişkilerinin olmadığını, mutsuz olduklarını gösteriyor zaten, özellikle kadınlardaki şımarıklık.. ben çok aşık değildim, eşim beni çok seviyordu, çok istedi yoksa ben evlenmezdim filan diyenler, eşinin yanında otururken, evlilik sadece çocuk için yapılır yeaanii.. yoksa gerek yok, demesi, eşi erkekde yanında oda evet diyor sadece çocuk için.. birbirlerine ihtiyaçları yokmuş yani.. evlilik böyle birşey olmamalı ya, açık açık söylüyorlar birbirimizden çıkarımız olduğu için evlendik.. bence ahlaksızlık bu..
insanlar aslında ahlaksızlık olan birçok davranışı farketmiyor, çünkü rahatsız olacak anlayacak, ahlaka sahip değiller.. evli çiftlerin bıkkınlığı da, içinde aşkın yaşayamadığı bir müessese olduğunu gösteriyor bize..

edit : hiç evlenmedim, burada yazdıklarım, gözlemdir, tahmindir, tespittir vs dir.
devamını gör...
evlilik aşkı öldürmez aşkı alışkanlıklar öldürür. sürekli aynı seyleri konuşmak tartışmak sizi soğutur aşkın heyecanı yok eder. aşk bittikçe tükendikce evlilikte aynı çatı altında yaşayan birbirine alışmış iki kişiye döner.
devamını gör...
10.
tatlış insanların halen varlığını gördükçe etkisini yavaş yavaş kaybedecek olan genellemedir. (bkz: 46 yıldır cüzdanında saklıyor)
devamını gör...
11.
doğru bir sözdür. evlilik aşkı neden öldürür? aşkın tanımını bildiğimize emin miyiz? aşk = arzulamak, şehvetlenmek... yani kavuşursun biter. nettir bu. değişmez.
şuna göz atarsak az uz açıkladım kendimce.

#10117
devamını gör...
12.
yapılan her şeyi evliliğe bağlayan beceriksizlerin sıfatlandırması der geçerim.

not : bekârı , siz bana bakmayın.

hihihi.
devamını gör...
13.
yıllar içinde evlendiği kişiye daha da aşık olabilir , daha da hayranlık duyabilir insan. evet polyanna benim
devamını gör...
14.
evlilik aşkı öldürmez, aşık olduğunuzu zannettiğiniz kişiye aslında aşık olmadığınızı farketmişsinizdir olsa olsa.
devamını gör...
15.
her gün fasulye yenmez diye atalarımız zamanında söylemiş gerçeği.
devamını gör...
evlilik evet aşkı öldürür ama yerini daha anlamlı şeylere bırakır dediğim başlık.
devamını gör...
o süresiz aşk yaz dizilerinde oluyor sadece. sırtınızı güvenle dayayabiliyorsanız eşinize sizden alası yok, aşkı batsın.
devamını gör...
evlilik aşkı öldürmez ama aşk zamanla sevgiye dönüşebilirse ilişki sağlıklı bir şekilde ilerler. evlilik olmasa bile aşk uzun ömürlü bir durum değildir. kısa bir süre sonra sevginin yumuşak sularına düşmek hiç korkutucu bir şey değildir.
devamını gör...
evlenelim de görelim diyeceğim de, hiç olanağı olmayan durumdur benim adıma. üzüldüm bak şu an.*
devamını gör...
paranız yoksa sizin için her şey her şeyi öldürebilir. hayat parası olana güzeldir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"evliliğin aşkı öldürmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim