#televizyon dizileri #popüler diziler
gerilim / suç
8 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

coen kardeşler'in aynı isimli filminden esinlenmiş olan, her sezonda farklı olayların anlatıldığı kaliteli bir mini dizi.

dizinin 2.sezonunda bir noktadan sonra aşiret tipi güçlü ailelerin şiddetten gelen yetilerinin artık ülkede etkili olamayıp asıl gücün şirketlere geçtiğini, şirketlerin yükselişinin sıradan insanların amerikan rüyasına etkilerini harika bir şekilde arka planda işlemişler. ve bu sadece arka planda işlenen bir konu.

kasapta kasiyer olarak çalışıp sürekli albert camus'nün sisifos söyleni'nini okuyan karamsar genç kız loreen, uyumsuz kızıl derili hanzee, amerikan rüyasının peşinde olan peggy ve kapitalizme yenik düşen mike milligan gibi karakterler dizinin ikinci sezonunu benim için eşsiz kıldı.


"kişiyi kendisini özel hissettirirken farkında olmadan aynılaştıracak, bir yarışın içinde herkesi aynı kalıba sokacak, başarılı, donanımlı, çalışkan, sisteme faydalı bireyler yaratacak yeni imparatorluğun* yükselişinden habersiz bir şekilde peggy, kendisinin en iyi haline ulaşmak istiyor."


diğer sezonlar da bir o kadar kalitelidir. prison break ve la casa de papel gibi dizileri favori dizileri ilan eden izleyici kitlesi dışında herkese tavsiye ediyorum.
devamını gör...
dizinin ilk iki sezonu şahanedir. üçüncü sezondan aynı tadı alamamıştım maalesef. ikinci sezonda en çok hoşuma giden noktalardan biri esip gürleyen, aforizmalar kasan, artist mike milligan karakterinin sonunda kapitalizmin uşağı kıvamına gelmesiydi. ana karakterlerin yanında çok başarılı yan karakterler üretmesiyle de ayrıca takdire şayandır. tavsiye edeceğim dizilerin başında gelir.
devamını gör...
coen kardeşler tarafından çekilen fargo filminden esinlenilerek çekilmiş 4 sezonluk dizi.
ilk iki sezonu oldukça başarılıydı.
suç ve karamizah severlerin kaçırmaması gereken bir yapım.
özellikle atmosferi çok etkileyici.
bol bol kar ve soğuk mevcut.
billy bob thornton ve martin freemanin oyunculuklari aşırı iyiydi.
devamını gör...
aklıma müzikleri ile de kazınmış efsane başarılı dizidir. ilk sezonunda sherlock'un yardımcısı adam** olduğu içun sherlock'dan sonra izlenebilir. bu arada ne oldu o bbc bebesine? yeni sezon var mı?*
devamını gör...
4. sezon tam bir çorba olmuştur.

çok sayıda karakterin olması ve bu karakterlerin hikayeye dahil olmasıyla her şey karışıyor. psikopat hemşireye mi, babası beyaz siyahi kıza mı, kızın teyzesi ve sevgilisine mi, siyahi mafyaya mı, italyan mafyasına mı, nevrotik polise mi, irlandalı besleme ve siyahi çocuğa mı? kime odaklanacağını bilemiyor ve bu da hikayeye zarar veriyor. üstüne bazı bölümler 35- 40 dakikaya düşüyor. önceki sezonda odaklanılacak karakterle belli ve hikaye daha sadeydi. 9. bölümde tam olarak olması gerektiği gibi oldu.

umarım 5. sezonda daha sade bir hikaye olur.
devamını gör...
malvo rolündeki billy bob thonton'un karizmadan yıkıldığı, lester'a her çıktığı sahnede öküz lester diye hitap ettiğim, polis memuru gus grimly'nin kızını gördükçe '' ben de böyle babasının küçük annesi istiyorum'' dediğim dizidir. ikinci sezonu yaramaz. ikisi de filmin yanına yaklaşamaz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"fargo (dizi)" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim