#blu tv dizisi
gerilim / polisiye / suç
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

1.
ilk bölümünü izlediğimde enfes bir şey geliyor, ortalığı sarsacak gibi iddialı hayallere daldığım, ikinci bölümü ile bütün hayallerimi yıkan, ben ne izledim böyle dizisi.

bir kaç bölüm daha izlerim, o da nejat işler ve erkan can için.
devamını gör...
güzel dizidir eyvallah harika şekilde izliyorum. ama ne oldu bu ercüment abiye behzat ç de acımasız katilin tekiydi bu adam. millete birbirini öldürtüyordu. derse geç gelen öğrenciye neler yapıyordu şimdi nerden çıktı bu sosyal sorumluluk projeleri. hee bunu sorunca da çıkıyorlar o ercüment çözerden ayrı bu diyorlar . kardeşim o zaman neden var olan popüler bir ismi kullanarak dizi çekiyorsunuz. efendi gibi çıkın diyin izlenmez diye korktuk adını da bu koyduk diyin. onun dışında dizi çok kıyak ilerliyor.
devamını gör...
bu başlığa "size çok geliyordur böyle davalar. adam kadına takıntılı. kadın her şeyi yapıyor. her yere başvuruyor; ama kimse bir şey yapmıyor. şimdi anladın mı, bu iki katil nasıl çıktı? bu iki katili kim çıkardı biliyor musun? siz! bataklığı kurutmak yerine sineklerle uğraşıyorsunuz!" sözünü bırakayım. çok güzel sosyal haydutsun be ercüment çözer.
devamını gör...
bir ercüment çözer dizisi. ilk 5 bölüm istediğim sinerjiyi alamadım. zaten çok az görünüyordu. biz bu diziyi ercü için izliyoruz. iki ergen için değil. 6. bölüm itibariyle gereksiz sahnelerde azalma gördüm. ercü daha fazla görünmeye başladı. umarım böyle devam eder.
devamını gör...
arkadaşlar sizler herhalde yabancı islerdeki gibi bir şeyler bekliyordunuz ama gel gelelim ki ülkemiz türkiye.
o yüzden helen savaş sahnelerini kötüleyen arkadaşlar halkımız bunu istiyor açıkçası
onun dışında yabancı dizi kalitesi ile türk dizi kalitesi arasında diyebilirim.
işlediği konu bakımından ise basarili.
devamını gör...
behzat ç.'deki ercüment çözer denen psikopatın maceralarını konu edinen bir behzat ç. yan ürünü. ercüment çözer'i derse geç kalan öğrencisini diri diri yakan öğretim görevlisi olarak tanıyoruz.
devamını gör...
2.bölüm kötüydü bıraktım yazmışlar hangi dizinin tüm bölümleri harıka breaking bad mi 1 sezon çok sıkıcı mesela 2 sezon eh işte daha sonra dark mesela 3 sezon komple geberik daha aklıma gelirse eklerim bir işi tek bölüm ile gömmek olurmu saçmalamayın. sizi sonuçta bir hikayesi ve bir akışı olacaktır. dizilerin genelde 1 sezonu bu şekilde olur zaten.
devamını gör...
bir behzat ç. kalitesinde asla değildir. behzat ç. ile aynı ligde bile değildir. hatta aynı spor bile değildir.


--! spoiler !--

sezon finalinde gösterdiğin o parmağı amirime gösterdiğin apaçık züppe ercüment. hatta başganın tabiriyle kürrrek ercüment. elbet bir gün amirim o parmağı münasip yerine monte edecek. seni nazi torunu...

--! spoiler !--
devamını gör...
nejat işler ve erkan can'ın bu kadar vasat oynadığı, diğer oyuncuların ise gerçek kesit performansına bu kadar yakın oyun sergilediği başka bir yapım daha görmedim ve umarım bir daha da görmem. oyunculuk performansı sergileyen iki kişi gördüm 2. ya da 3. bölümdü rojda demirer ve tansu biçer, onların hatırına bile dayanamadım, keşke bu kadar zorlama bir hikaye üzerinden gidilmeseymiş dediğim şey, ama kesinlikle dizi veya seyirlik bir iş değil.
devamını gör...
ercüment'in iki ergene yancı olduğu dizi. daha farklı hayal etmiştik ama çok farklı çıktı. ilk 6 bölümü biriktirip izledim. aksak topal sıkmadan bitti ama 7. ve 8. bölüm yayınlandı en son heralde açıp izleyesim gelmiyor.

heil ercü! *
devamını gör...
belki bir kısım ergene hitap edebilecek dizi.
öncesinden insanların dikkatini fazlasıyla çekmiş bir karakteri konu ediyorsunuz, müthiş bir reklam gücü ve iddiayla piyasaya çıkıyorsunuz ancak ortaya koyduğunuz iş; vasatın çok altında, subjektif bir sistem eleştirisi.
devamını gör...
kendi yazımdan alıntı yapıyorum herhalde bunun için alıntı olarak belirtmeme gerek yoktur. saygı ile alakalı :

her gün onlarca belki binlerce insanı yargılıyoruz,
kimilerini katil kimilerini tacizci sıfatıyla. yazının köşe yazısına dönüşmemesi için hadi bu konuyu dizi üstünden yorumlayalım. ortada somut bir suç, şüpheli ve bu suçu işleyen şüpheliyi ıslah etmek amacıyla yargılayan ve cezasını infaz eden bir yargı mercii var. şimdi bu bağlamı dizinin türkiye şartlarında incelediğimizde kolluk ve yargı organlarının suçu işleyen kadar başarılı olmadığına şahit oluyoruz. ve bunun sonucunda ortaya cezalandırma talebi için kamuoyu oluşturulan bir sosyal medya ve infaz mercii olarak ercüment, helen & savaş ikilisini görüyoruz. peki, bu organların hakikati savunduklarını nerden bilebiliriz, suçlamaları, yargılamaları, cezaları hangi kanun hükmüne veya kuvvete bağlı?

ımmanuel kant evrensel ahlak yasasından bahsederken böyle bir olgunun ancak insanın kendi iradesiyle var olabileceğini vurgular. yani yasası kendi içinde var olmaktan, otonomiden. dizide de toplu bir otonomi söz konusu. toplum kendi iradesine ve ahlak anlayışına dayanarak suçluyu ve mağduru belirliyor. ve cezalandırmasını yargı merciinden talep ediyor. yetki verdiği yargı merciinin gerekeni yapmaması üzerine alternatif bir merciin verdiği cezalar toplumu tatmin etmeye başlıyor. aslında bu yönüyle baktığımızda her şey gerekenin yapılmaması sonucu zorunlu olarak ortaya çıkıyor. saygı bu noktada bize şunu anlatmış: siz gerekeni yaparsanız, biz saygı duyarız. yeri gelmişken günümüz türkiye’si lütfen artık gerekenin yapıldığı hukukun ve adaletin bireysel çıkarlardan önde geldiği bir ülke olsun temennisinde de bulunalım.
devamını gör...
izlenmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum her türk dizisi gibi absürt durumlar var ama artık normal gelmeli. senaryosuyla her şeyiyle beğendim. olması gereken belkide dizideki gibi cezalandırılmalıdır yoksa bu millet akıllanmaz(şaka şaka). bu arada aralarda verilen vtr'ler gibi bazı türkiye olaylarından hızlı geçişler vardı onlar epey güldürmüştü. sırf onlar için bile izlenir. erkan can ve nejat işler efsane ikili olmuş zaten. kısa kısa mesaj verilmesi, bir erkek çocuğunun yaş aldıkça ailedeki rolü ve ona yapılan baskı da konu edilmiş. güzeldi ya.
devamını gör...
içerisindeki olaylar ülkemizdeki gerçek olaylardan alıntıdır.fakat mecburen dizideki kişiler ve olaylar hayal ürünüdür yazıyor tabi.rabia naz cinayetinden bahsetmişler mesela . sonuçta nejat işler var güzel yani
devamını gör...
kaliteli bir türk dizisi. seçilen tiyatro eseri, kırmızı ruj, ceylan, nazi babaanne, baştaki jenerik, gıcırdayan koltuk tiyatroculara yapılan atıf benim sevdiğim bazı detaylardır. ne kadar izlendi bilmiyorum ama hakkettiği kadar konuşulmadı gibi geliyor.
devamını gör...
ercüment çözer, türk televizyon tarihinin en iyi karakterlerinden biri olduğu için büyük bir heyecan ve umutla bekledim yayınlanmasını. ne yazık ki hayal kırıklığı oldu. tek artısı biraz nejat işler fücudu görmek oldu (göz kırpma emojisi var burda).
devamını gör...
ercüment çözer karakteri tüm berbatlıklarına rağmen behzat ç'den beri farklı bulduğum ve favori karakterlerimden birisiydi. saygı dizisini ilk izlediğimde de "vay be madem böyle farklı ve kaliteli diziler yapabiliyoruz neden hâlâ holding patronu erkek ve fakir kız ilişkili dizileri bırakmıyoruz?" dediğim türk dizilerinden birisi olmuştur.
devamını gör...
ilk sezon fena değildi.

ikinci sezonu izleyenin kendisine saygısı yoktur. ercü ve yamağı, selim üçlüsü arasında geçse izlenir ama arya savaş helen o kadar boktan ki cringe şelalesine dönüşüyor dizi. aşırı zorlama gidiyor. sardıra sardıra bakıyorum.
devamını gör...
final bölümü çok dandik olmuş.

bahçıvan hikayesine döndürdüler anasını satayım yine de genel olarak izlerken sıkılmadığım bir dizi diyebilirim. onu da nejat işlerin oyunculuğu sayesinde adama kibirli olmak bile yakışıyor.
devamını gör...
rehabilitasyona topladığı saygısızları hayatın rutininde de sürekli gördüğümüz için sevgili ercü'nün yaptıkları dizide de olsa benim içimi rahatlatmıştır.


sen kendini benimle kıyaslayamazsın. ben bi insan değilim ben bi kavramım

ayrıca mütevazilikte ercüment gibi nasıl olunur itinayla anlatmıştır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"saygı (dizi)" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim