kaynak
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, 19 mayıs etkinlikleri kapsamında gençlere seslenmiş ve “asla vazgeçmeyin. şartların zorluğuna aldırmayın” demiş.

erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:
“gençlerimize bırakacağımız en büyük miras 2053 vizyonudur. ilk gençlik yıllarından beri hayatını medeniyet hak ve adalet davasına adamış bir büyüğünüz olarak diyorum ki hayallerinizden asla vazgeçmeyin. şartların zorluğuna aldırmayın.

imkânların kıtlığına teslim olmayın. yürüdüğünüz yolda engellerden korkmayın. siz genç yaşında kendi adını verdiği bir cihat devletinin temellerini atmış osman gazi’nin, çünkü siz istanbul’u 21 yaşında fetheden eden fatih’in, vatan topraklarının elde kalan son parçası üzerinde yeni bir devlet kuran gazi mustafa kemal’in, çünkü siz demokrasi ve kalkınma mücadelesinin ilk bayraktarı menderes’in, son 20 yılda ülkeye kazandırdığı eserlerle türkiye’yi bir üst lige çıkaran büyük bir vizyonun mirasçılarısınız."
devamını gör...
gaz makinesi tam
devamını gör...
reis 2023ten ümidi kesti galiba.
devamını gör...
vaad ettikleri yıllar yaklaştıkça tarihi daha da ileri alıyorlar.şimdide 2053 mü olmuş.

ayrıca bugunun gençleri 31 yıl sonra artık genç olmayacaklar. yaşayamadıkları gençlikleri için ötelenmiş tarih verilmiş resmen. acaba bu nesil olmadı diğer nesili mi bekliyoruz demek istenilmiş.
devamını gör...
2053 geldiğinde de 2071 olacak da ya sonra?
devamını gör...
içi boş sözlerdir. hiçbir ehemmiyeti ve değeri yok. vaadettiği sene yaklaşınca olayı 2053'e getirmiş. artık gitmesi ve tarihin tozlu sayfalarına kapanması gereken kişi olur kendisi.
devamını gör...
çölde serap görmekten farkı yok. kovaladıkça uzaklaşıyor. şu saatten sonra kovalayanın da zatenn ...
devamını gör...
gençlere bırakacağınız miras; mutsuzluk, ümitsizlik, yıllarca ödenecek tomarla borç, hayal kırıklıkları, endişe, parçalanmış bir ulus, yitik bir gelecek.
devamını gör...
o vizyonu suri, afgan ve pakilere bırakın tabi o zamana kadar yaşayabilirlerse.
devamını gör...
sadece bırakın yeter.
devamını gör...
bu hızla gidersek 2053’e kadar geriye miras olarak bırakacak bir ülke kalmayacak tabi. (ekonomisi çökmüş, demografik yapısı bozulmuş, sınırları yol geçen hanına dönmüş, işsizlik tavan yapmış, doğası katledilmiş vb.)

bu yüzden sözler ve vaatler var anlayın işte.
devamını gör...
ulan 2023 diye diye ülkenin validesi ile zina eylediniz gençlerin hayalleriyle cilveleştiniz şimdi bi 30 sene daha mı zinalanacağız belimiz kırıldı kulağımızın arkası kalmadı yeter be.
devamını gör...
osman gazi, mustafa kemal gibi isimlerin yanına gizli olarak kendini de eklemiş.
adnan oktar mehdi için bir ihtimal istanbul’da doğabilir diyerek kendini kastediyordu ya öyle olmuş.
erdoğan’ın gençliğe bırakacağı tek miras koltuk sevdasından vazgeçip koktuğu bırakmasıdır. zira gençliğe bırakılacak bir vatan hiç kalmayacak söylediği tarihe kadar.
devamını gör...
yine bastan sona batan millet sakarya. cunku verecekleri baska bir sey kalmadi.
devamını gör...
vizyon sahibi olmak için gerekli alt yapı şuan ki liderlerde var mıdır? bilemedim.
devamını gör...
2053 e kadar kıyamet kopacağı için sallamasyon bir beyandır.
devamını gör...
2023 'dü 53 mü olmuş? peki zeki müren de bizi görecek mi?
devamını gör...
yani hiçbir şeydir diyerek ellerini açık etmişlerdir.
devamını gör...
böyle bir vizyonda modernizm, laiklik, bilim ve sanat gibi bir çok ihtiyaç olmadığı için benim tasvip etmedim bir vizyon olmuş.
devamını gör...
2053'te ne olacak?
neden 31 yıl sonra?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"gençlerimize bırakacağımız en büyük miras 2053 vizyonudur" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim