güzel seven bir nesil zamanın hoyratlığında yok oldu sanırım. oysa ki en büyük hazineye sahip olmak demektir güzel seven birini kendi hayatına dahil edebilmek.
devamını gör...
güzel sevmenin yok olduğu çok katı bir yargı olur kanımca. azmı? evet oldukça az.
peki beden ?
(özellikle türkiye koşullarında) “daha” arzusunun yüksek seviyelerde olmasından kaynaklı ortaya çıkan doyumsuzluğun sevgi eyleminin ardından elde edilmişlik hissi ile erken doyma ve ardından kusmayla sonuçlanıyor. sistemin alt metninde; gününüzde herşey gibi güzel sevmenin de hızlı tüketilmesi gerektiği dayatılıyor.
devamını gör...
güzel sevince ne değişiyor? sevdiğiniz gidip de kendisine it gibi davranan birinin peşinden gidiyor. o da en iyi ihtimalle yani.
devamını gör...
sevmenin dışavurumu da zamanla değişiyor, yapacak bir şey yok. tanzimat dönemi eserleri okuyorum da, bir kadın/erkeği 30 saniye kesip ardından aşık oluyorlar, masumane hayaller kurup evlenmek falan istiyorlar. günümüzde de birinin instagram profiline giriyorsun, aaa çok güzelmiş/yakışıklıymış diyorsun, hayaller kuruyorsun, dm atıyorsun falan fişman. hangisi daha güzel sevmek bilemedim açıkçası. hala masumane seven insanlar var, eskiden de fantezi dünyasında yaşayan insanlar da varmış. sanırım herkes istediği gibi birini bulabilir bu durumda. ya da ben saçmalıyorum şuanda, bilemedim.
devamını gör...
çok güzel sevmiş ve defalarca yüzüstü bırakılmış biri olarak doğru bulduğum bir güzel insan tespitidir.
devamını gör...
sen güzel sevdin de karşıdaki bundan anladı mı? sevgi karşılıklı büyür.istediğin kadar güzel sev, güzel davran . karşındaki havaya girip seni sevdiğine pişman eder. bu devirde afedersiniz ağza yapan yarıyor, onlar değerli güzel seven değil.
devamını gör...
güzel sevenler değil güzel sevilmeyi hak edenler hızla azalıyor. ya da hepimiz yanlış insanları sevmeye yelteniyoruz, eşleşmelerde bir sıkıntı çıkmış olabilir. hepiniz ayrılın ve tekrar başlayalım lütfen.
devamını gör...
tek taraflı değil hiçbir şey. ama sonuç olarak bu aşkın bir kanunu. ve ne yaparsak yapalım, ilişkiyi sürdürmek zor gerçekten. bütün bunlar kutsal duyguları yok etti. sabırsız bir hale geldik toplumca. birbirimizden çabuk sıkılıyoruz. çünkü seçenek olarak yapacak çok şey var artık. eskiden sadece belirli şeylerle oyalanıyorduk. ve aşkı sevgiyi daha çabuk özlüyor, daha çok değer veriyorduk.
devamını gör...
insanların sosyal medyadan seç beğen al mantığıyla bazen de duygularla değil zengin olsun gösteriş yaparım diye sadece mantık yürüterek ilişkilere başlaması, daha iyisini bulunca gözünün ona kayması gibi sebeplerden olur. bu işin çaresi yok. işimiz şansa kalmıştır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"güzel sevmelerin giderek azalması" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim