hemen duygulanmaya gerek yok, iklim ve coğrafya şartlarının azizliğine uğramış da olabilir bu çocuk.
düzlük yok, rüzgar yok...
bak şimdi duygulandım işte.
devamını gör...
babam uçurtmayı bana alır,kendi uçururdu.uçurtmam vardı ama elime değmedi.
devamını gör...
üzüldüğüm kişidir. çünkü uçurtma uçurmak büyük bir zevktir. bazen grupça bir uçurtmanın peşinden koşarak uçmasını umut etmek, bazen de yalnız başına uçurtmayı uçurmaya çalışmaktı çocukluk bizim için. hele bir de rüzgarı karşıdan alıp yükseldiğinde, gökyüzünde nazlı nazlı dalgalandığında seyretmesi vardır. o uçurtma yeter ki uçsun, bir çocuk başka ne ister ki ?
devamını gör...
benim. çok heveslenmistim fakat babam iflas etmişti o yıllarda ailem hiçbir seyimi eksik etmese de soyleyememistim uçurtma isteğimi. bende posete ip bağlayıp balkonda ucurmustum. mahalledeki çocuklarda balkonlarda aynı şekilde yapmışlardı. unutamam bu anımı.
devamını gör...
uçurtma havalansın diye kuyruğunu tutmak sayılıyorsa benim olmadığım insandır. babam uçurtmayı bana yaptığını söyleyip kendisi uçurduğu için ondan fırsat kalmayıp ip toplayıcılık yapıyordum genelde. gerçi uçurtmanın beni götüreceğini sanıp tutmaya da korkuyordum tek başına ipini. güzel sarardım ama ipi, onu iyi öğrenmiştim. ama yine de güzeldi be. gökyüzünde süzülüşünü izlemek bile yetiyordu. iyi ki yapmış da gitmişiz, ben uçuramasam bile.
devamını gör...
umarım uçurtmayı vurmasınlar'daki barış değildir :(
devamını gör...
büyüdüğünde istediği gibi bir ailede büyümediğini anlamış olan insan.
devamını gör...
ilk başta acınası bir durum gibi görünen durumu yaşayan canlı. bir kere uçurdum ama 5 dk bile değil. çünkü ailede bir amca vardı bana öğretirken kızı gelip ver o benim demişti. sonrasında nefret etmişimdir uçurtmadan.
devamını gör...
uçurtması tellere takılmış kişilerle arkadaşlık yapmıştır. önyargılıdır.
devamını gör...
şükür ki içinde bulunmadığım insan grubudur.

birkaç defa gerçek uçurtma uçurmuştum pek beceremesem de.

çok defa da poşetten uçurtma yapıp uçurmuştum, o daha zevkliydi.
devamını gör...
normal insandır. nedense elalemin uçurtma fantezisi var. "uçurtma" deyince direkt herkes ağlıyor.

ben uçutma uçurtmadım hiç. **
devamını gör...
uçurdum ama şuan bir şey hissettirmediğine göre uçurmak veya uçurmamak normal bir şey, eksiklik olduğunu düşünmüyorum . anı insanlar ya da duygu ve düşüncelerimiz güzelleştirir.
devamını gör...
bir kere uçurayım dedim. başka birinin uçurtması benimkinin ipini kesti. böyle de olmaz ama.
devamını gör...
uçurtma uçurtmak edilgen bir yapıdır. uçurtmayı başkasına uçurtmadığınız anlamı çıkar.

uçurtma uçurmadım dediğinizde, uçurtmayı bizzat kendiniz uçurmamış olursunuz.

hiç arabayı yıkatmadım.
hiç arabayı yıkamadım.

evet, türkçe zor bir dildir.
devamını gör...
hiç beceremedim şu lanet şeyi. millet boeing uçurur gibi mutlu mesut dans ediyodu, benimki at sineği gibi 10 metrede irtifa kaybediyodu allah'ın belası dandik alet..
devamını gör...
küçükken mahallemizde her yaz sezonu bir aktivitenin hortlamasıyla birlikte elbetteki ''uçurtma uçurtmak'' da bir yazın favori eğlencesiydi. onun da tadına varmış bir çocuk olarak kendimi şanslı hissederim. uçurtmalarımız pek bir dandik olsa da her seferinde bir yerine yama yapıp tamir etmeye çalışmamız, rüzgarın gelişini yanlış alınca yere yapışan ve uçmayan uçurtmalarımız neyse ki abilerimizin gelip el atmasıyla gökyüzüne kavuşurdu.
devamını gör...
bizim ucurtmalarimiz hiç ucmadi ama biz yapmaktan vazgeçmedik. hala en büyük heveslerimden biridir. işçi çocuğu isen sana uçurtma uçurtmayı öğretecek kimsen etrafta olmuyor. aksama tencere kaynayacaksa bazı çocuklar uçurtma uçurtmayı ogrenmemeden büyür.
devamını gör...
her yaz heves ettiğim ama el işlerindeki yeteneksizliğimden ötürü bir türlü yapamadığım aktivitedir. bir gün mutlaka yapacağım ama. hüzünlendirdi be bu beni. olsun tüftüf ile az eğlenmedik yine de.
devamını gör...
bir hayatı yoktur. uçurtma uçurtmanın zevkini çıkarmayan insan bu hayatı yaşıyorum demesin.
devamını gör...
çocukken bir kaç kez denedim hoşlanmadım öylece kaldı .
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hayatında hiç uçurtma uçurmamış insan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim