1.
yaz aylarını çekilir kılan sulu mu sulu lezzet şöleni.
devamını gör...
2.
peynirle güzel gider
devamını gör...
3.
yaz ayında en çok tükettiğim ve en çok sevdiğim şeydir..peynirle de güzel gider..
devamını gör...
4.
ayıklasam da her seferinde çekirdeği boğazıma saplanan hede
devamını gör...
5.
argoda yata yata büyüyen organ
devamını gör...
yaz denince aklıma gelen ilk meyvedir.
devamını gör...
çekirdekleriyle bile yenebilen , çocukların cok sevdiği mevsimsel bir meyvedir. çocuklar çok yerse "çok yeme altına işersin gece" şeklinde uyarılırlar. organik nargilesi yapılabilir. ki bu çok önemlidir olmazsa olmazımdır organik karpuz nargilesi bunu bilelim.
devamını gör...
(bkz: diyarbakır)
devamını gör...
karpuzun yüzeyindeki moleküller bir araya toplanmıştır ve vurulduğunda dağılırlar, bu da ses dalgaları oluşturur. iyi bir karpuz eşit hava kabarcıkları bulundurmaz ve düşük sesle tınlar, bu da karpuzun yoğun ve olgun olduğu anlamına gelir. almadan önce karpuza vurarak kontrol etmemiz bundan.
devamını gör...
'iran, adana, diyarbakır' gibi çeşitleri olan ve sıcak bölgelerde, kuru toprak üzerinde yetişen bir yaz meyvesidir.

içeriğinde yüzde 90'dan fazla su bulunur.

genelde 5 kilodan daha ağır olurlar.

en sevdiğim meyvelerden biridir.
devamını gör...
adana sıcağında serinleten tadı muhteşem meyve.
devamını gör...
bu yaşıma kadar daha önce hiç dilim halinde satıldığını görmediğim yaz meyvesi.
yurtdışında normal bir durum ama geçtiğimiz aylarda tane olarak satılan domatesin akıbetiyle benzer durum olduğuna kanaat getirdim ben. her yerde dilim halde paketlenmiş olarak görüyorum. her şey aşırı pahalı olduğu için bir bütün karpuz da epey cep yakıyor herhalde. daha bugün, ayıptır söylemesi kıç kadar bir kavun ve yanında bir dilim karpuza (yarım falan değil, baya kalınca bir dilim) 55 lira verdim pazarda. yok ebesinin nikahı affedersin!
devamını gör...
bu sıralar üretim yeri olan güney/güneydoğu anadolu'da bile 7-8tl/kg fiyat ile satılıyor ve ağırlığına göre bir karpuz 80-100tl tutuyor. umarım ilerleyen günlerde üretim artar ve fiyat düşer.
edit: an itibari ile satış fiyatı 2.5tl/kg civarındadır.
devamını gör...
karpuz yapı itibariyle türkiye'de arsız yetişir hemen telaşa kapılmayın karpuz kurak ve sıcağı sever. daha mayıs ayındayız şimdiden karpuz alırsanız pazarcılar tarafından taze taze öpülürsunuz, manavlar ise double penetration yapmaya çalışır easy bois and gals..
devamını gör...
her yıl tanesini 10 liraya aldığımız, belli zamanlarda 3 tanesi 10 lira olan karpuzun bu yıl ciddi anlamda cep yaktığını görüyoruz. geçen hafta 8 kilo gelen karpuza 46 lira verdik..üstelik tadı bile yoktu.. gerçi meyve fiyatlarına baktığımızda hepsi tavan yapmış durumda..
devamını gör...
(bkz: karpuz lobisi)

ezanlarımızı susturamayacaksınız!!!
devamını gör...
eskiden yurtdışı ülke videolarında karpuzun dilimle satıldığını görüp eheh ehe ehe yapardık. ne demişler gülme komşuna gelir başına!
devamını gör...
ekonomik getirisi pek yüksek çıkmayan, küçük olanları sürekli kelek çıkan, büyük olanı da tek yaşayan adama fazla gelen, yemek için de kalabalık bir ailenin gerek olduğu, mümkünse kan kırmızı renkte olması gereken büyük yaz meyvesi.
devamını gör...
en en en bayıldığım meyve. yanında bir de peynir olursa miiissss
devamını gör...
insan düşünmeden edemiyor a**. tamam iyi bir müslüman olduğum söylenemez ama bu mükemmel meyve neden yazın geliyor. bir kere ne menem bir meyve bu. inanılmaz ince lifler ve içi tatlı eşi benzeri olmayan tattda su dolu.resmen su deposu hararetimi direkt kesiyor. neden yazın en çok aradığım zaman bu sıcakta geliyor. bu meyve beni nereden tanıyor, teğmen yazın cok içi yanar deyip kendi mi çıkıyor. böyle bir saçmalık olur mu lan. çok enteresan bir düzen var arkadaş çok müthiş bir düzen var bak insan bunu kaçırıyor. dehşet işler dönüyor bu dünyada evrende. aklım inkâr edemiyor gormemezlikten gelemiyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"karpuz" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim