yeme içme, gezme görme açısından tavsiyelerin paylaşılacağı platform.
buyrun, yazın da okuyalım.
devamını gör...
gidecek memleket mi bulamadın dediğim durum.
devamını gör...
yukarıdakilere bakmayın, güzel ve sakin bir şehirdir. ulaşım rahattır. parti isteyen kişilere pek hitap etmez. kayseri'deki güzellikleri bazı kayseri'dekiler bilmez. erciyes'e, kültepe'ye, yukarı talas'a, şehir kütüphanesi'ne ve araştırarak gelin. uzun sürmez gezmeyi bitirmek. kayseri daha çok yaşanılacak bir şehirdir. gezmek için güzel yerler vardır ama çok değildir. iyi ki burada doğmuşum dediğim şehirdir. kötü tarafları vardır tabiki nerenin yok ki...
devamını gör...
elinizden geldiğince insanlarla muhattap olmadam yemekleri deneyin sucuk ve pastirma alın. yahyalıda kapuzbaşı şelalesine uğramadan ayrılmayın.
devamını gör...
22.00 sonrası açık kafe/restoran bulmak çok güç ya da biz o kadar talihsizdik ki dolanıp durmamıza rağmen bir restoran bulamadık. google maps'te kapanma saati daha geç görünen mekanlar dahi bu saatlerde kapalı oluyor.

tarihi yapıları zengin bir şehir. hala ayakta olan, bazı köylerde yöre halkının yaşantısından soyutlanmamış haldeki yeraltı yapılarını görebilirsiniz.
devamını gör...
gitmeyin derim mecbursanız konaklamadan hemen dönün.yürürken yere bakmayın tükürük kaynar.ramazanda iftar olmadan servis beklemeyin.özellikle gece ara sokaklara girmeyin.
devamını gör...
durakta saatlerce dolmuş beklemeye kalkmayın. zira, şehirde dolmuşlar kaldırılmış, toplu taşıma aracı olarak belediye otobüsleri ve tramvay kullanılıyor.
devamını gör...
elmacıoğlu'nda iskender ve yağlama yiyin. 1 kg sucuk alıp dönün. başka bir şeye gerek yok.
devamını gör...
afyon pastırması > kayseri pastırması.
devamını gör...
gideceklere tavsiyeler kısımlarında “gitmeyin” demek çok anlamlı değil. aynı yere bakan herkes aynı şeyleri görüp aynı duyguları tecrübe edemez. gidin, görün, bizzat deneyimleyin ve elbette pastırma, sucuk, yağlama, mantı ne varsa yiyip kolestrol rekorları kırmadan akıllı uslu hepsinden az az yiyip dönün.
devamını gör...
erciyes'e ugrayin yeter
devamını gör...
çevre yolundan gidin, mola vermeyin, gazı kökleyin ve bir an önce il sınırını terketmeye çalışın.
devamını gör...
sokakta sivasspor forması giymeyin.
devamını gör...
kışın gitmeyin g.t.nüz donar, yazın gitmeyin kafanız yanar
devamını gör...
öncelikle yaz, kış fark etmez erciyes te halka tatlı yiyip üzerine su için, aşağı dogru inerken yukarı talas seyir tepesinden kayseriyi izleyip.,osmanlı sokağına uğrayın ermeni evlerinin restore edilmiş halini seyrederken közde türk kahvesi için. yetmediyse kalesini, gesi bağlarını, kapuzbaşı şelalesini,göç yollarının kesiştiği nokta olan 300 e yakın kuş türüne ev sahipliği yapan sultansazlığını sonsuzluğa uzanıp giden bozkırındaki yılkı atlarını izleyin.hala mı yetmedi? ticaretin başladığı ilk yer olan kapalı çarşıya uğrayın hem yerli esnaf kazansın hem siz kazanın.
ee birazda tarih aşılayalım bünyeye derseniz o da var. gevher nesibe hatun medresesi, atatürk evleri, ağırnas yeraltı şehri, soğanlı vadisi ve daha nice tarihi makanı gezin.
hala banane bunlardan diyorsanız şayet en iyisi siz gidip bir tabak mantı yiyin. biraz pastırma alın başka şehire doğru yola çıkın
devamını gör...
giderken benzinli arabanıza mazot doldurup yolda kalın ve gitmeyin. bir şey kaybetmezsiniz.
devamını gör...
sucuk almayı unutmayın. bağımlısı olacaksınız, iddia ediyorum.
t: erciyes dağının bulunduğu güzide şehrimizde yapılacak aktivitelerin sıralandığı başlık.
devamını gör...
gitmeyin
devamını gör...
şuan gitmeyin çok soğuk. evet.
devamını gör...
eli sıkı memleket aman dikkat pazarlığınız ne kadar iyi olsa da size her hangi bir köprüyü satabilirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kayseri'ye gideceklere tavsiyeler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim