güney afrika cumhuriyeti topraklarında yetişmiş ve sıfırdan krallık kurmuş, zulu kabilesini tüm dünyada meşhur eden kraldır. 1781 yılında doğduğu tahmin ediliyor.
sıradan kabileleri bir araya getirmiş, birlik olmayı kabul etmeyenleri çok sert bir şekilde cezalandırmış, acımasız, büyük bir ordu kurmuştu. savaşçıları çıplak ayakla koşmaya zorlamış, hiçbir şekilde durmaksızın düşmanın üstüne koşacak şekilde savaşçı eğitmişti. kendisi diğer siyah kabilelerle savaşsada, kendinden sonra gelen avrupalı yerleşimciler ve ordularla savaşacak büyük bir ordu bıraktı. 1828'de kendi akrabaları tarafından öldürüldü.
zulu toprakları olan durban kentinin havaalanının ismi king shaka airport'dur.
devamını gör...
nasıl sedat peker bizim medar-ı iftiharımızsa bu adam da siyahi insanlar için öyledir. gerçekten yaptıkları akıl alır gibi değildir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"king shaka zulu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim