1.
italyan piyanist ve bestekar. çeşitli kesimlerce modern zamanların mozart'ı olarak anılmakta ancak bu ''modern zamanlar'' yakıştırması, ludovico abimizin üzerinde yavan durmaktadır. bazı kendini bilmezlerin ''minimalist'' dediğini duymamazlıktan geliyorum, çünkü müziği çok geniş ve tavansız bir düzlüktür.

2007 çıkışlı, piyano ve yaylı sazlar dörtlüsünün yoğun olarak kullanıldığı divenire adlı albümünü lütfen ölmeden önce dinleyiniz.
devamını gör...
2.
modern zamanların mozart'ından çok satie'si demek daha doğru. müziği harmoni olarak oldukça geniş bir kesime hitap eder -ki bu bir iltifat değildir. tuşe tekniğini icra ettiği fly eserinden tekniğinin de çok üst düzey olmadığını kulaklar hüzünle duyacaklardır. max richter gibi modern bestekarlar ile birlikte önemli bir yeri vardır ancak klasik müzik tarihinde soluk kalmaktadır.

(bkz: divenire)
devamını gör...
3.
italyan piyanist. mutlaka göz atmalısınız.
devamını gör...
4.
spotify listelerimin başını çeken huzur verici piyanist..run, yağmurlu havalardaki yoldaşım..experience hedefime giden yolda motivasyon kaynağım.
devamını gör...
sihirbaz olduğunu düşündüğüm günümüz çağının en büyük bestecilerinden biridir.
devamını gör...
eros, experience, walk, run, ındaco, le onde, odessa, oltreamre, stories, life, time lapse, divenire ve solo gibi şahane parçaları vardır.
devamını gör...
nuvole bianche bestesini dinlerken çok uç iki duyguyu aynı anda yaşayabilirsiniz. hem huzurlu hem kederli bi tınıdır. dinlerken kafanızın içinde oluşturduğunuz dünyadan hem kaçmak hem de sadece orada kalmak isteyebilirsiniz.
devamını gör...
müziği bana ilkbahar yağmurlarını anımsatan italyan müzisyen.

devamını gör...
anlam kaymalarına maruz kalabilirsiniz dinlerken. o kadar muazzamdır, canlı dinleme ihtimalinizi düşündürür. kafanda oluşan sahnelere hükmedemeyiş de olabilir.
devamını gör...
una mattina , experience parçalarıyla hafızamıza kazınmış başarılı piyanist.
devamını gör...
intouchables ve this is england gibi iki nefis filmin müziğini yapmış olağanüstü nitelikte bestekar,piyanist.
devamını gör...
minimalizm ve çağdaş popa dönük uzlaşımcı bi tarzı olduğu için biraz abartılığını düşünüdüğüm muassır besteci, piyanist. gençliğinde halk gitarı çalmış ve afrika müziğiyle de ilgilenmiş olmasının bunda etkisi olduğu aşikar. barokçular için asla kabul edilebilir biri olduğunu sanmıyorum.
devamını gör...
evet kendisi bir mozart değildir ama basit müziğiyle insanın içine işler.eserleri kimi zaman çoğu şarkıdan anlamlı,kimi zaman çoğu şarkıdan acıdır ya da umutlu.şiire ilk başladığım zamanlarda eserlerini dinlerken az şey yazmadım.o yüzden bende yeri bambaşkadır.
devamını gör...
minimalizm'e dahil görülmeyi hak etmemesi "tavansız düzlüklerinden" değil, fazla melodik ve yapış yapış duygu yüklü müziğinden olabilir ancak. keza müzikte minimalizm çok daha derinlikli deneyimler vadediyor. (bkz: philip glass) (bkz: steve reich) (bkz: john adams)

çoğu şarkısı bir soundtrack hissiyatı veriyor. kendisini max richter ile değil ryuichi sakamoto gibi piyanistlerle kıyaslamak daha doğru olabilir. hele modern çağın mozart'ı falan... cidden böyle diyen biri varsa bu adama, duysa ilk kendisi gülerdi sanırım.
devamını gör...
greenpeace ile ortaklaşa bir çalışması olan ve küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için svalbard norveç'te canlı bir performans sergileyen italyan piyanist. ona sadece piyanist demek çok eksik kalır kendisi günümüzün en önemli sanatçılarındandır. hemen hemen tüm eserlerini dinlemiş birisi olarak dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim. yaptığım çizimlerin, tabloların arka fonunda genel olarak onun parçaları çalar.

buradan
devamını gör...
şu an da keyifle güzel girdi'lerinizi okurken arkadan dinlediğim experience parçasıyla bana eşlik eden italyan piyanist çok derin parçaları var mutlaka dinlemenizi öneririm. klasik olabilir ama experience parçası hayatımı değiştirdi tam anlamıyla.
devamını gör...
mommy filmindeki o meşhur sahnede arka planda çalan müziğin bestecisi efsane italyan.
devamını gör...
olağanüstü besteleri ile dinlenildiğinde insanı düşünceden düşünceye, duygudan duyguya sürükleyen intouchables filminin müziklerini yapmış italyan piyanist ve bestekardır.

experience ve una mattina en sevdiğim ve şiddetle önerdiğim eserleridir.
devamını gör...
çok başarılı ve dinlerken sizi alıp götüren birisi günlük yaşantımda kendisinden başka birşey pek dinlemem.
devamını gör...
alanında başarılı piyanist ve bestecilerdendir. kariyerine harp ve piyano ile başlamış, türlü yaylı çalgılar ile devam etmiştir. aynı zamanda bazı dizi ve filmler için besteler üretmiş. benim en sevdiğim parça ise 'nuvole bianche'. piyanoyu ve piyano sesini sevmeme sebep olan parçalardan bir tanesi. her dinlediğimde iç dünyamda minik bir gezintiye çıkıyorum sanki. içimde, derinlerde öyle bir yere dokunuyor ki tarifi yok gerçekten.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ludovico einaudi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim