1.
kızıl topçuk, güneşe 4. yakın pufuduk . bir çok devletin ilgisini yönelttiği yatırım yaptığı, elon musk'ın fantazini kurduğu gezegen
devamını gör...
90lı yıllarda doğanlar muhakkak marsa insanoğlunun gittiğini görecekler. ama marsta koloni kurulması, yaşam alanlarının inşa edilip dünya dışı bir yaşam yerinin gezegen üzerinde kurulması için teknolojinin daha çok gelişmesini beklemek zorundayız. buda takriben 1 asır sonraya denk gelir. muhtemelen insan oğlu ışık hızına hiçbir zaman ulaşamayacak bunun için derin uzayda gezegenler arası yolculuk yapmak için uzayda kolonileşme yaratmamız şarttır.
devamını gör...
astroloji de erkeği temsil eder.
devamını gör...
-mars, güneş'ten ortalama 228 milyon km (142 milyon mil) veya 1.52 au mesafedeki dördüncü gezegendir.
-mars'ın kendi etrafında bir turu 24 saatten biraz fazla sürüyor. mars, 687 dünya gününde güneş'in etrafında (mars zamanında bir yıl) tam bir yörünge yapar.
-mars kayalık bir gezegendir. katı yüzeyi volkanlar, kıraterler, rüzgarlar, levha hareketleri ve kimyasal reaksiyonlarla değişmiştir.
-phobos ve deimos adında iki uydusu var.
-mars'ta halka yok.
devamını gör...
tavla oynarken bir oyuncu taş toplamaya başlayamadan diğer oyuncunun bütün pullarını toplamasına verilen ad. 2 puan kazandırır.
devamını gör...
bulutsuz bir gecede bu aralar kafamı tam kaldırıp fezaya baktığımda o yıldız gibi duran sarımtırak parıltı. küçükken bana kimse bak o mars demedi bunun için üzüldüm ve benim kız yukarı baktığında hadi gezegen bulalım diyor.(insanı mutlu eden şeyler)
devamını gör...
(bkz: elon musk)ın gitmekle kafayı bozduğu gezegen.
devamını gör...
hayallerimde benimde gittiğim gezegen. benide al yanına elon tekerlek üstü gitmeye bile rağzıyım.
devamını gör...
nedense uzaylıların anayurdu olmuş bir şehir. yaşamdan çok uzaylı aranıyor orda diye düşünüyorum.
devamını gör...
2030'larda insanoğlunun ayak basmayı hedeflediği gezegendir. halihazırda bu konuda nasa'ca ciddi çalışmalar yürütülmekte. özellikle insanlı uzay görevleri için ciddi bütçeler ayrılmış durumda ve bu alanda siyasetten tıp bilimine kadar birçok disiplin koordineli bir şekilde çalışıyor.

yapılan hesaplamalara göre, insanlı bir mars görevi gidiş 161 gün, mars yüzeyinde kalış 573 gün ve dönüş 154 gün olmak üzere yaklaşık 2 buçuk ila 3 yıl sürecek.

bakalım 3 yıllık bir uzay maruziyeti insanda ne gibi değişiklikler yaratacak? bekleyip görmekten başka bir çaremiz yok şimdilik.
devamını gör...
gelecekte ki kedimin ismidir.
devamını gör...
güzel bir çikolata markası.
devamını gör...
bir hevesle nickaltıma mı yazmışlar diye girdim. hüsrana uğradım yine

tanım: güneş sisteminde güneşten uzak dördüncü gezegen. demir oksit bakımından zengindir o sebeptendir ki kırmızı tonu bir renge sahiptir
devamını gör...
4 bin km uzunluk, 201 metre genişlik ve 6 km derinlik ile güneş sistemindeki en büyük kanyona sahip olan gezegen.
devamını gör...
dünyalılar tarafından en çok merak edilen gezegen.
devamını gör...
roma mitolojisinde ares'in karşılığıdır, venüs yani afradit ile kaçamakları meşhurdur
devamını gör...
tavla’da karşı tarafın pul toplamasına izin vermeden oyunu bitirmek
devamını gör...
ismini roma savaş tanrısı mars’tan alan gezegen ve roma savaş tanrısını ismi. juno ile jüpiter’in oğlu olan bu abimizin kökeni ise esasında yunan savaş tanrısı ares’e dayanır. laf aramızda kendileri çok fazla özgün gelenek üretememiş olan romalılar, bu anlamda yunanlılardan kopyalama işinde bayağı mahirdirler. rivayete göre mars, romanın kurucu babası ve biraz sinirli bir arkadaş olan romulus’un ise babasıdır. e koskoca roma’yı kuranların sıradan babadan gelmesi beklenemezdi herhalde değil mi... savaşçılar, askerler, komutanlar, imparatorlar sefere çıkmadan evvel mars’a dua ederlerdi. antik romalılar ise kökenlerinin mars’tan geldiğine inanırdı.
devamını gör...
"kızıl gezegen"bir zamanlar dünyadaki gibi bir yaşam olduğu söylenir.
devamını gör...
dilimizdeki karşılığı merih olan gezegen.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mars" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim