mevcut durum korundu da ne oldu yerimizde saydık. yenilik cesaret ister, devrim de cesurların işidir. risk almayan zirveyi göremez derler efenim.
devamını gör...
hiç kimse yerinde saymaz, felaketine veya saadetine doğru yürür. yerinde saymak yok ise ozaman yenilikçi olmak elzemdir.
devamını gör...
muhafazakarlar gerici olduğundan kaybetmeye mahkum. yenilikçiler daima kazanır.

batı ve doğu yenilikçi ve çağdaş.
orta doğu, afrika, asya muhafazakar ve eski kafalı.
biz ise arada kalmışız. %51. her şeyi açıklıyor.
devamını gör...
muhafazakar olmak diye bir seçenek yok o yüzden bence yanlış bir kıyaslama bu. muhafazakar olmak ilerlemekten korkmak ile alakalı bir şey. ben de zamanında ilerlemekten korkardım, sanki biraz kapatırsak sonu gelmeyecek ve nereye varacağı belli olmayacak gibi bir histen kaynaklı bir korkuydu. sonra biraz ilerlemeyi denedim gördüm ki ilerlemek diye bir şey yok, ilerlemek bir kaç salyangoz ahmağın hızı ile sınırlı bir ilizyon. sanki bir ilerlemeye karar versen dibini ne zaman görebileceğin belli değilmiş gibi görünüyor ama iki adım attığın an ahmaklık ve beceriksizlik duvarına tosluyorsun. yani aslında yenilikçi olmak diye de bir şey yok. ne muhafazakar olarak kalabilirsin ne de ilerleyebilirsin.

ilerlemek istersen ilerleyince ne olacağına dair videolar ve yorumlar görürsün, muhafazakar olmak istersen muhafazakar olunca ne olacağına dair teoriler okursun ama bu kadar. olsun kardeşim ben yine de muhafazakar ya da yenilikçi olacağım dersen de en fazla kararının olumsuz tarafları üzerine sıçılan teorileri verebilir sana bu ahmakia evreni. orada görürsün hayatının başkalarının zekâsı ile kısıtlı olduğunu ve o başkalarının da gerizekalı olduğunu * ayrıca herhangi bir fikri pratiğe geçirecek bütçeden yoksunlar bu ahmakia evrenini kuranlar sanırım.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"muhafazakar olmak vs yenilikçi olmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim