her ortamda ve herkese karşı centilmence ve nezaketle yaklaşan, davranan zıpkın gibi erkeklerin bazı vasifsizlarda gay şüphesi uyandırması. rezalet.
devamını gör...
bir de vegan ise şüphe daha da artıyor nedense, kendimden biliyorum, yok öyle bir şey.
devamını gör...
konuşurken tonlamalar yapmam ve türkçeyi güzel kullanmamdan ötürü sık sık karşılaştığım durum. ne var yani barzo mu olalım sözlük? diyerek sözlükteki ilk gönderimi aslında takmadığım ama demek ki içimde dert olmuş bu sorunu dile getirerek atıyorum.
devamını gör...
aileleri onları ağaç kovuğunda, medeniyetten uzak yetiştirdiği için olması gerekeni yanlış yorumlayan insanlardır.
devamını gör...
nazi erkeği diye okuyan bir ben değilim herhalde ?
evet nazi erkeklerinin gay zannedilmesindeki en büyük etmen diktatörlerine aşık olmaları herhalde
devamını gör...
(bkz: nazik erkeklerin eşcinsel zannedilmesi sorunsalı)
(bkz: nazik kadınların yollu zannedilmesi sorunsalı)
bunların hepsi yaftalama hastalığı.

edit: başlıktaki yanlış yazılan erkekleri sözcüğünü düzeltirseniz sevinirim.
edit2: başlık düzeltilmiş teşekkürler.
devamını gör...
elitistlik bu şüphelerin başı.
devamını gör...
yobaz ve geri kalmış bir ailede yetişmiş,şiddetin erkeklik olduğunu savunan üstelikte herkesi buna göre yargılayan insanların saçma ön yargısının ortaya koyduğu davranış.
devamını gör...
davranışın erkeği kadını olmaz kişi nasıl mutluysa öyle davranmalı.
devamını gör...
toplumsal cinsiyet algısının bize dayattığı "normalleri" sorgulamadan kabul etmekten ileri gelen problemdir. bence insanlar artık eylemlere, sözlere, kıyafetlere, renklere, vb... cinsiyet yüklemeyi bırakmalı. bir davranışın, bir sözün, bir rengin cinsiyeti olamaz çünkü. artık insanları bunlarla yargılamaktan vazgeçin, insanlar çok çeşitliler ve birinin sizin normallerinize uymaması o kişiyi ötekileştiremez/ötekileştirmemeli. ayrıca cinsel kimlikler meselesi bu kadar basite indirgenebilecek bir mesele de değil, ne kadar doğru bir argüman olur bilmiyorum ama 0 ile 1 arasında bile sonsuz tane sayı vardır. yani aynı şeyi cinsiyetlere uyarlarsak kadın ve erkek arasında da sonsuz farklı sayıda cinsel kimlik yer alabilir ve bunu yalnızca biyolojik cinsiyete indirgemek ahmaklıktan ötesi değildir kanımca. toplum normlarının dışında kalan siz olmadığınız için karşınızdakini ötekileştirmek, ayrıştırmak size kolay geliyor olabilir ama emin olun empati kurmak çok daha kolay. biz insanlar sosyal varlıklarız, sürekli bununla övünüyoruz; o zaman bu özelliğimizin hakkını verelim lütfen.
devamını gör...
"diyelim ki öyleyim. eee?" dedirtendir.
devamını gör...
mesela, sürekli kendisini kız kardeşlerinden ve diğer kızlardan üstün gören bir erkeğin, kendisi gibi olmayan bir erkekle nazikliği ve kadınlara davranışı nedeniyle üstünlük kurma amacıyla, dalga geçme, ezme amacıyla söylediği garip bir yakıştırma. tabii, bu şeyi kızlarda yapıyor. "ahahah, erkek top musun oğlum?" "eşcinsel misin lan p*zevenk?"
devamını gör...
nazik erkeklerin gey zannedilmesi ve kısa saçlı kadınların lezbiyen zannedilmesi benzer durumlar. insanlar üzerindeki ilk algınız ile çıkarım yapmanız yanlıştır. zira kişinin beyanı esas olandır. ancak birini yönelimini size söylemesi için zorlayamazsınız. bunu söylemek tamamen bireyin opsiyonudur.
devamını gör...
bunlara göre herkes eşcinsel zaten anasını satim. yok efendim kabadayıların testosteronu eksik, yok kibar olanlar östrojen manyağı, homofobikler zaten baş ibneler. bu ne lan. utanmasalar cinsiyetler sonradan çıktı asıl olan eşcinsellik diyecekler. gerçi utanmıyolar, diyolar.
devamını gör...
bunun bir de halleniyor sanılması durumu var. insana ya sabır çektirir. ınsanimiz o kadar kaba ve kibarliktan uzak ki insan olununca direkt farklı yerlere çekiliyor. bir gün milletçe kibarliğı öğrenmemiz dileğiyle.

eklemek isterim; bu tarz insanlar ve kaba insanların, örneğin; teşekkür edince tepki vermeyen, günaydın/iyi günler gibi selam almayan insanlarin kibarliktan kişiyi soğutması durumu.
devamını gör...
zaten ya eşcinsel sanarlar ya da ayy bana yürüyooooo!
devamını gör...
yerine göre aynı gafa düştüğüm konudur.

centilmenlik ve nezaket ile kırıklık arasında çok ince bir çizgi vardır sayın yazarlar. başkalarına karşı hoş ve nazik davranılabilir bu tam bir beyefendi havası katar. fakat genel davranışlarınızda yerli yersiz yumuşaklık yaparsanız insanlar sizi kırık sanabilir. ''eşçinsel sanmak'' çok ofansif bence... şahsen ben öyle düşünmüyorum fakat hafif bir kırıklık olabileceği kanaatini getiriyorum. bazen haklı bazen ise haksız çıkabiliyorum.
devamını gör...
insanlar nezaketten,yumuşak başlılıktan o kadar uzaklaşmış o kadar yobazlaşmış ki karşısında bir beyefendi veya hanımefendi görünce hemen bir etiket yapıştırma derdinde. erkekler kibar olamaz kaba saba küfürlü konuşan,hödük olmak zorunda gibi bir algı var. hayır kardeşim her insan insan olmanın gereği saygılı,nazik olmak zorunda. dağda ayılar yetiştirmiyor kimseyi fakat farkı kalmayan bireyler yetiştiriliyor maalesef ki.
devamını gör...
(bkz: eşcinsel erkeklerin nazik zannedilmesi)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"nazik erkeklerin eş cinsel zannedilmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim