1.
zodyak’ın 12 burcunun onuncusu oğlak burcudur. 22 aralık – 20 ocak tarihleri arasında doğanlar bu burca mensuptur.

--- alıntı ---

sembolü: oğlak
elementi: toprak
olumlu özellikleri: sadık, ailesine düşkün, çalışkan, adanmış, dürüst, korkusuz
olumsuz özellikleri: kötümser, bağışlamaz, soğuk, maddiyatçı, burnu havada, umutsuz
en sevdiği şeyler: kartvizitler, hedefler, iş unvanları, görev yapmak, aile, gelenek
nefret ettiği şeyler: istifa etmek, uluorta bağırmak, dikkatsizlik kaynaklı hatalar, kılavuz olmadan yolculuk yapmak, bir şeyi sırf yapmış olmak için yapmak,
gizli tutkuları: her ihtiyacı karşılamak
güçlü yanları: sorumluluk sahibi, disiplinli, otokontrollü olmaları, iyi yönetici olmaları
zayıf yanları: her şeyi bildiğini zanneden, bağışlamaz, küçümseyici olmaları

--- alıntı ---
devamını gör...
asla sevmediğim anlaşamadığım kafayı iş güçle bozmuş sert mizaçlı burçlardan
devamını gör...
bu burç mensubu kadınlardan ne sevgili ne eş nede arkadaş olur. bunlardan olsa olsa suç ortağı olur, öyle sağlam hatunlardır.
devamını gör...
oğlak benim yükselenim,
analiz olayı doğru, temizlikte düzende jilet olayı doğru, iş güç olarak çok şükür esas burcum aslanın tembelliğini dengeliyor, inat da bonus..
devamını gör...
kadınları ile aram çok iyidir. dışarıdan soğuk, iş kolik, titiz gibi görünseler de gerçekten güvendiği zaman en az benim kadar çılgın olabiliyorlar. ayrıca çoğu solak ve zekası yüksektir.

not: kova burcu erkeği
devamını gör...
bana emekliliği hatırlatan burçtur.
devamını gör...
işkolik, tamamen materyale - dış görünüşe önem veren buzdolabı minvali kişilerin burcu.
devamını gör...
her an çantasından a4 kağıdı çıkarıp, sözleşme imzalatabilir. ilişkiler hep resmi ve net. insanlar kendisi de dahil sıkıcı.. işler hep olması gerektiği gibi işlenmeli. kimse çok tantana yapmasın işimize bakalim demeleri olasıdır.
devamını gör...
mensubu olduğum burç ama burçlara göre karakter, kişilik özellikleri belirleme saçmalığına uzaktayım.
çoğu kişi burç yorumlarını okuyor kendi burcunun özelliklerini görüyor ve psikolojik açıdan etkilendiği için burç yorumunda çıkan özelliklere bürünüyor. yani kendisi öyle olduğu için değil. çok takılmaması gereken konu.
devamını gör...
22 aralık-20 ocak tarihleri arasında doğan insanların dahil olduğu burçtur.
güçlü irade, çalışkan, dürüst gibi kelimelerle onları tanımlayabiliriz.
soğuk görünümlü oldukları doğrudur lakin soğuk insanlar değillerdir. para konusunda dikkatlidir ama eli açıktır. cimri değildir, gereksiz harcamalardan kaçınır. yatırım yapmayı sever. planlı ve düzenlidir.
devamını gör...
bir insanı, sadece miladi takvime göre 22 aralık-20 ocak'ta doğması kriteriyle hiçbir şekilde tanımlayamayız. doğum tarihinin insan karakteri üzerine hiçbir etkisi yoktur ki akla da bilime de ters bir safsatadır bu. doğum tarihi, size kişinin ancak doğduğu tarihi verir. bu kadar.
devamını gör...
dahil olduğum burç. eğer burç diye bir şey varsa tabii.
devamını gör...
şahsımın burcudur. mükemmeliyetçi, planlı ve çalışkanım. hayatı biraz gelişine göre yaşamak isterdim ancak beş dakika sonrasının bile planını yapıyorum maalesef.
devamını gör...
mensubu olduğum burç
not: harikayız
devamını gör...
babamla kızımın burcu. zor karar veren ama en doğru kararı veren inatçı keçiler.
devamını gör...
birlikte büyüdüğüm kuzenimin burcudur. kız arkadaşı tarafından sürekli kapalı kutululuğu nedeniyle soru yağmuruna tutulurum. artık ciğerini bildiğim için bazı sorular karşısında çok şaşırsam da ikizler burcu olduğumu da hesaba katarsak kuzen olmasak arkadaş bile olamazmışız dedirtir. ama hayatım çok eksik olurdu, gıcık ve sinir bozucu olduğu zamanlara rağmen iyi ki var. zor zamanlarda her zaman serinkanlı olup yanımda durur.
devamını gör...
"para ver tırrek" sözünü yoldaki tinerciden daha içten söyleyebilecek burç.
devamını gör...
22 aralık - 20 ocak arasında dünyaya 'merhaba' diyenlerin burcu. zodyak kasabasının 10. mahallesinde toplanmıştır bu şahıslar. kendileri toprak, öncü ve dişillerdir. satürn yöneticisidir.

kutsal burç. neden? çünkü benim burcum. işte bu kadarda narsistim. ben öyle olabilirim ama bu burç bireyleri öyle değildir.

insan sarrafı, dediğim dedik, otoriter, vurdum mu oturtan ay yok bu değil dur hatlar karıştı.

iş koliklikleriyle bilinirler, plan program insanıdırlar. maddi konularda azcık birazcık hırslı olabilirler ve tutumludurlar. canım paralarım, benim paralarım vermem kimseciklere. parasal sıkıntı yaşandığı dönemlerde hayattan zevk almıyorlar efem. evet evet malesef çok seviyoruz biz parayı. hepsi bizim olsun en çok bizim olsun istiyoruz. tamam abarttım yine parayı severler evet ama sevdiklerine de kendilerine de harcamaktan geri durmazlar.

insan sarrafı demiş miydim? analizcidirler efem. insanı gözünden hatta sözünden tanır 'heh sen şuraya sen buraya sen öteki tarafa' diye ayırırlar. sağ duyuları pek yerindedir. işte bu yüzden hayatına pekte kimseyi sokmak istemezler. ona buna burun kıvırır az insan öz insan severler.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


organize işleri onlardan sorulur. yönetmeyi severler. aman onu da yönetem aman bunu da yönetem. herkesin işini beğenmez mülemmelliyetçilik yönlerini her konuda ortaya çıkarırlar. plan program üstadıdırlar demiş miydim?
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


ne diyorduk? harita önemli harita. böyle ezberden hep hava civa kalıyor. kişisel daha detaylı bilgiler için lütfen haritalarınıza baktırın ya da baktırmayın.

'ben burçlara inanamıyorum yaa' diyenleri duyar gibiyim. hep geliyor onlar kulağıma hep. hatta bazen evde otururken bir yerlerden sesler duyuyorum. 'burç ne be inanmıyorum ben falan filan.. ' rahat olun ben de inanmıyorum. inanılacak bir şey değil zaten yahu oku geç ya da okuma geç. sen her türlü geç boşver takılma o kadar dünya işi bunlar.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
canım oğlak burcumu şuracığa bırakıp uzaklaşıyorum. başka başka burçlarda görüşmek üzere.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
diğer burçların kadınlarına göre hata affetme eşiği daha düşüktür. bir anda soğuma özellikleri buradan gelir zaten. son ilişkim oğlak burcu kadını ile oldu. 2 senedir kimse ile ilişki yaşamama kararımı aldırtan kadındır. yine oğlak kadını denk gelirse o keskin kararlarımı bir nebze yumuşatabilirim.
devamını gör...
bugünün boşudur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"oğlak burcu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim