komedi / drama / yerli
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

bir ülkü erakalın filmidir.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
filmin senaryosunu suavi sualp yazmıştır. filmin başrollerinde bazı filmlerde oyunculuğun zirvesine çıktığını düşündüğüm fatma girik, kendine hiç benzemeye ajda pekkan, tuhaf komedyen öztürk serengil, izzet günay, hulusi kentmen, vahi öz, neriman köksal ve necdet tosun oynamıştır.

filmde şile'de birer minibüs hattı bulunan iki ailenin ticaret üzerinden girdikleri rekabet anlatılır. selametler ve kerametler. şoför babalardan birini iki oğlu diğerinin ise iki kızı vardır. ve bunların dördü de istanbul'dadır.

rekabette öne geçmek isteyen bu iki adam da çocuklarına birer mektup yazıp yeni bir minibüs alarak bir an önce şile'ye getirmelerini söyler. elbette diğer ailenin çocuklarından daha önce yapmaları gerekmektedir bunu. çünkü rekabet bunu gerektirir.

filmde bolca hulusi kentmen ve vahi öz efelenmesi, izzet günay ve fatma girik öpüşmesi, ajda pekkan tuhaflığı ve öztürk serengil'in zaman zaman güldüren kafiyeli sözleri ve anlamsız ara cümleleri vardır. filmin en iyisi kesinlikle öztürk serengil idi. ama film yine de iyi olmaktan çok uzaktı.

şepke. hasırdan. yazlık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"öpüşmek yasak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim