almanların nazi işareti olarak bilinen gamalı haç ya da svastika denilen sembol, kökünün islamiyet öncesi türk tarihinden olduğu bilinen damgadır.
(bkz: oz tamgası)
devamını gör...
oz'un kalbi mu kıtası
devamını gör...
erkek arkadaşıma göre bir jant markası*, bana göre ise adam fawer'ın eh işte tadındaki fantastik kurgu romanı.
devamını gör...
29,57 ml’lik ölçü birimi.
devamını gör...
basit şekerlere verilen genel isim. glikoz, fruktoz, sakkaroz, maltoz örnekleri gibi. internet yokken bulmacalarda soru olarak karşımıza çıkar, ne anlama geldiğini çözemezdik.
devamını gör...
hbo manyaklığının babalarından biridir.

hatta bazılarına göre en babasıdır.

hbo bugün benim için kusursuz bir seviyede, en azından yıllar içinde ortaya koyduğu eserlerin yüzde doksanı falan beni çok memnun etti.

the sopranos, the wire, oz bana göre üç babadan biridir.

oz kusursuza yakın bir dizidir içinde bulunan karakterlerin çoğu dizi sektörüne ve karakter yaratımına ileriki yıllarda ilham olmuştur.

oz dizisinin tek şanssızlığı 1997 yılında yayınlamaya başlamasıdır. şu an oz kalitesinde bir diziyi ortaya bıraksan ortalık çılgına döner, breaking bad manyaklığı falan yanında sıfır kalır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim