1.
videoları eğitici ve öğretici olan, izlemesi eğlenceli youtube kanalı.

www.youtube.com/c/PrimerLea...
devamını gör...
yüz, kirpik, far için üretilmiş çeşitleri bulunan makyaj bazının genel ismidir. cildi makyaja hazırlar, pürüzsüz bir görünüm ve eşit bir ten rengi sağlamaya yardımcı olur. makyajın kalıcılığını arttırır, çizgilere fondöten birikmesi durumunu azaltır, nem verir. ışıltılı, parlama giderici, renk eşitleyici, gözenek yok edici gibi farklı özellikler vadeden primerlar bulunur. bir diğer ürün çeşidine geçecek olursam; far öncesi uygulama için üretilen primerlar farın kalıcılığını arttırır, far renginin daha canlı olmasını sağlar ve yine çizgilere dolma, dökülme gibi durumların yaşanmamasında yardımcı bir üründür. maskara öncesinde kirpiklere uygulanan primer ise kirpiklerin hacmini artırır, daha dolgun bir görünüm kazandırır.
iyi sonuç almak için primerın temiz ve iyi nemlendirilmiş ciltlere uygulanması gerekir.
devamını gör...
biyoloji biliminde proteinlerin dizilim şekillerinden ilki ikincisi seconder... basitten karmaşığa doğru seyreder.
devamını gör...
sağlık çalışanlarının sık sık kullandığı tanım.
devamını gör...
ing. birincil.

tıpta kullanıldığı yere göre değişen anlamı vardır. pandemi sayesinde herkesin duyup öğrendiği pcr (pii sii ar) testlerinde gerekli geni çoğaltmak için gereken öncül ipliktir. #711430 burada anlatıldığı gibi rna yapılıdır. sadece biz testte in vitro çalışma yaptığımız için bu primerı sentezleyecek ne hücre vardır ortamda ne de primase. parasını verip kimyasal reaksiyonlarla istediğiniz sekansı istediğiniz uzunluğu sentezlettirip satın alırsınız. bir ara pcr nedir nasıl yapılır, çalışma mantığı nasıldır falan detaylıca yazarım. inş.

hücre kültürü yapıyorsanız primer kültür direkt hastadan/donörden aldığınız materyalin kullanılmasıdır. para verip satın aldığınız bir hücre hattı yoktur ortada. primer kültür ile yapılan deneyler hücre hatlarına göre daha gerçeğe yakındır (çünkü hücre hattı immortalize edilmiş bir soy. gerçek hücre bölündükçe telomerden yemeye başlar, senesens denilen olay gerçekleşir).

hastalıkların bazılarında primer ön adı olur, mesela çocukluk çağında görüldüğü için bazı immun yetersizliklere primer immun yetersizlik denir. erken dönemde ortaya çıkar, genellikle ağır seyreder.
devamını gör...
kuşların ilk çıkan telekleri için kullanılır.
primer telekler, primer tüyler.
devamını gör...
primaire= primer, fransızca, primary ingilizce, ilk, önde gelen, birincil anlamı taşır. her meslek ve sanatta kullanılır.
örneğin elektrikte bir transformatörün yüksek gerilim sargısındaki gerilime primer gerilim, akıma primer akım, bu taraftaki sargı sayısına primer sargı denir. öteki tarafa sekonder (secondary)denir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"primer" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim