karşı binada misafirliğe gelen biri 7. kattan atladı. malumunuz dakikasında can verdi. polislerin tanık için kapımızı çalmalarıyla 22-23 yaşlarında olduğunu öğrendiğimiz gencecik bir kızdı. evde oturan iki erkek 3-4 ay kadar göz altında kaldı. bu süre içerisinde evin o cephesinden dışarı bakamadım. baktığım zamanlarda da gözüm o daireye kayıyor beynim uyuşuyordu. neden bu kadar etkilendim bilmiyorum fakat 2 ay boyunca karanlıkta duramadım. çocuklar da serbest kaldı. o gündür pencereye, balkona çok çıkmıyorum.
devamını gör...
bir insanın karakteri ne kadar değişebilir, hayata bakış açısı ne derece değişir kendi gözümden biraz anlatmak isterim.
önceki ben: çevresi çok geniş, sosyal, toplumsal olaylara kafa yoran, yeri geldiğinde kafa tutabilen bir insan.
değiştiren olaylar: 2012 yılı trafik kazası. motorlu şahıs aracıma çarpmasına rağmen, kendisi yaralandı diye o dönemin parasıyla bir araba parası kadar ödedim. ne avukatım ne de çevrem bana hak vermedi. akabinde iki yıl sonra sevgilimden ayrıldım. bu süreçte işyerimle ilgili birçok sıkıntı yaşadım. maaşımı vermediler, mobbing gördüm ve resmen paramın üstüne yattılar. neyse sabrettim bunlar da geçer dedim. kamuya girdim her şey düzeliyor derken müdürüm benim çömezliğimi kullanarak bile bile yakmaya çalıştı beni. sürecin sonunda kendi yandı o ayrı. tam yine düzeliyorum derken bir telefon geldi ve annemi acilen anjiyoya aldıklarını öğrendim. nabzının dakikada yirmilere kadar düştüğünü ve kalp pili takılması gerektiğini söylediler. neyse ki korkulan olmadı ve hala hayatta.
yaşım daha 30 ve yaşadığım olaylar bende psikoloji bırakmadı.
olaylar sonrası psikolojik durum: içe kapanıklık, sınırlı bir çevre, umursamaz, hayattan beklentisi kalmamış bir ben.
devamını gör...
sifonu çekince bokun gitmemesi. düşünsene her seferinde bok sana göz kırpıyor.
devamını gör...
türkiye'de doğmak.
devamını gör...
yeni bir güne değil, düne uyanmak.
devamını gör...
(bkz: junko furuta)
devamını gör...
geçmişte yaşadıklarınızın hayat tarafından önünüze bir daha sunulması ve yüzleşmek zorunda kalmanız (bkz: çocukluk travmaları)
devamını gör...
henüz üstünden 1 ay geçmemiş başarısız intihar girişimi bulunan bir insanla aynı işte çalışmak, kendisine bilerek zarar verişine şahit olmak.
devamını gör...
ortaokuldayken arkadaşım hey hey bana bak deyip diline jilet atmıştı. bu sadece birisi...
devamını gör...
arkadaşla kendi evimin salonunda gece saat bire-ikiye kadar ne bulunursa içilir. içtiğim koltukta kıyafetlerimle uyurum. arkadaşta ben uyuyunca ışıkları kapatır evden çıkış yapar.

gece saat beş gibi gözümü açıyorum ama tam uyanıklık halinde değilim. tam uyku halinde de değilim. tabiki tam ayilamamışım ve yatağımda olmadığım için nerede olduğumu anlayamıyorum. sadece gözlerimle etrafa bakıyorum zifiri karanlikta. yaklaşık iki dakika boyunca* nerede olduğumu anlayamıyorum. acayip bir şok yaşıyorum. aklıma o anda hayale mantığa sığmayacak bin türlü şey geliyor. * gözlerimi dakikalarca açamıyorum. sonradan taşlar oturuyor. ama beni aylarca ışıkta uyumaya mahkûm ediyor bu durum. karanlıkta uyuyamaz oluyorum. şimdi her yer gece lambası. kullanmıyorum artık, atlattım yıllar önce bu durumu ama varlar.

çok sonra öğreniyorum ki insan beyni nerede uyuduğunu kaydediyor. bende nerede nasıl uyuduğumu hatırlamadığım için yaşıyorum bu olayı. yani siz uyudugunuzda yerinizin değiştirilmesi zaten tehlikeli bir durummuş. o yüzden uyuyan çocukların yerinin uyuduktan sonra değiştirilmesi sakıncalı bulunuyor. bunu da paylaşmış olayım dikkat ediniz.
devamını gör...
sözlükte çok üstüme geliyolla,

geceleri yatakta cenin pozisyonunda ağlıyorum hep.

bigün intihar edersem veda notuma tüm erkek yazarların nickini yazıcam. uğraşsın dursun adiler, polisler gelsin evlerine dadi dadi dadii.

gece kapıları kırılıp bilişim emniyete götürülsünler, bilgisayarlarına el konulsun, incelensin.

sürüm sürüm süründürücem hepinizi.
devamını gör...
bir tanıdığıma birkaç yıl önce şizofreni tanısı kondu. ilk başlarda ilaçlarını içti tedavi olmaya çalıştı ama hastalığının ilerlemesi durmadı. kendisi karısı ve çocuklarını çok seven bir adamdı ve onlara zarar verme korkusuyla geçen sene intihar etti. gerçekten çok etkilendim ara sıra aklıma gelir.
devamını gör...
eyleme dönüşmeyen her arzu, ruh bozukluğuna yol açar.
devamını gör...
çocukluğumuz ve savunmasızlığımız.
devamını gör...
pedofil hayvanlar. çocuklara yaşattıkları travmatik zihin ölene dek geçmeyecek.
devamını gör...
bana, keşke her sabah uyandığımda karşımda seni görebilsem, deyip şu an başka bir adamla yatıyor oluşu, hatta tam şu an belki banyo yapmışlardır da kahvelerini bile içiyorlardır.
devamını gör...
konudan bağımsız, net olarak çocukluk travmalarıdır.
devamını gör...
küresel salgınlar(mış) (meğer)
devamını gör...
17 günlük tam kapanma.
devamını gör...
türkiye de yaşayıp psikolojiyi bozmayan olay mı var? nefes almak bile bozuyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"psikoloji bozan olaylar" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim