laf sokmayı şaka üzerinden yapan insandır. sizle kötü olmak istemez ama laf sokmadan da edemez.
devamını gör...
çok sevdiğim insan türüdür.
önce geçirir sonra ehehehe şaka yapıyorum der.
devamını gör...
yapmaktan en zevk aldığım şeydir. lafımı esirgemem ama pat diye de yüzüne vurmam.
devamını gör...
--! spoiler !--

aha haha ah çok tatlısın s..erim seni.

--! spoiler !--
devamını gör...
5. (tematik)
amacının şaka yapmak olmadığını anlamanız gereken insandır.

bu tiplere taviz verirseniz daha da üste çıkarlar.

(bkz: asabi ve sinirli bir kişiliğe sahip olmanın getirileri)nden biri de bu gereksiz tiplerle muhattap olmamaktır.
devamını gör...
karşımdaki anlayana kadar, ben ev de sırıtarak uykuya dalmış oluyorum
devamını gör...
aynısını kendisine yaptığınızda modu magmanın derinliklerine yuvarlanan insandır. n’oldu paşinyan?
devamını gör...
kıskançtır.
devamını gör...
o şakalardan birini alıp münasip bir şekilde iade etmedikçe anlamaz, maldır.
devamını gör...
ciddi ciddi söylediğim şeyi yok artık bunu da yüzüme söylemez heralde diyerek şaka yaptığımı sanan insanlara selam olsun. bir de böyle deneyeyim madem. önemli olan içimizde kalmasın.
devamını gör...
yukarıdaki yazarla aynı durumda kalıyorum. insanların suratına pat pat söylüyorum her şeyi ama şaka yaptığımı sanıyorlar.
devamını gör...
laf sokmak ince bir sanattır, şaka yapmak tamamen farklı bir kavram. bu ikisini ayırt edemeyen insan laf soktuğunu zanneder, sonrada; “ ehehe şaka yaptım.” derse, ağzının payını alır ve bir daha ulu orta ağzını yaya yaya “eheheh” diyemez. bir derdin, sıkıntın, sorunun varsa açık açık söylersin. söyleyemiyorsan köşene çekilir ağlarsın. saçma sapan “imi bin şiki yiptim cinim” dersen bir dahakine ağzına şıpıdık terliği yersin, benden söylemesi.
devamını gör...
şaka yapıyorum deyip bir tane çakasım gelir ağzının ortasına. tutarım kendimi çakmam.
devamını gör...
irite edici insandir. ayni sekilde karsilik veriniz ve bozunuz. bir daha yapamayacaktir. normal sartlarda bireylere verilecek en iyi ders kaale almamaktir ancak bu tip insanlara anladigi dilden konusmak gerekiyor.
devamını gör...
çok iticidir. laf sokar, direkt peşine de güldüğünde o lafın şakaya dönüştüğünü zannedecek kadar da sıkıntılıdır. benim tanıdığım örnekte aşağılık kompleksi de bu duruma eşlik ediyordu.

benden uzak olmasını temenni ediyorum böylelerinin.
devamını gör...
laf sokan insan davranışı ister şaka yaparak olsun ister baska bir yöntemle olsun en tahammül edemedigimdir. açıkça söylesin canımı yesin; patavatsızlık buna dahil değildir.
devamını gör...
terbiyesiz insandır. lâkin bunun tam tersini yakin arkadas cevremde yaşıyorum . birbirimize laf sokarak şaka yaptığımız arkadaşlarım var. söylediklerimiz için hic alınmayız birbirimize... bir tane alınan var ona boyle şaka yapmıyoruz. gerçek sanıyor, gereksiz yere üzülmesinin ne anlamı var. hiç yani
devamını gör...
olumsuz özelliklerini bastırmak için yapıldığını düşündüğüm zeka seviyesinin yerlerde olduğunu düşündüğüm eylem.
devamını gör...
beni çok sinir eden insandır boğasım gelir. ruh sağlığınız için de uzaklaşmanız gerekir bu tiplerden. bunu yapan yakın bir arkadaşım vardı mesela artık yok.
devamını gör...
her şakada gerçeklik payı vardır diye düşünen insandır ama bence şaka, şaka olarak kalmalıdır. gereksiz bir harekettir, yapılan kişinin psikolojisi ile oynayıp şakadan nefret etmesine sebep olabilir.
çünkü şakayı karşımızdakini incitmeden eğlenmek için yaparız. eğer bu amaçtan başka hedefler gözetilirse o artık şaka değil kaka olmuştur. şakanın geçerliliği en fazla 1 dakika olmalıdır. yapıp geçersin ve bir daha gündem olmaz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şaka yapıyorum diyerek laf sokan insan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim