yerden kastım restaurant veya lokanta gibi yerdir. ben her zaman yemeği iyi olana giderim şekli iyi olmasın (temiz olacak tabi illaki temiz olacak) ama yemeği güzel olsun. bir keresinde birilerini böyle yere götürdüm diye azar işittim gözü değil midesi bayram etsin istedim çok mu yani?
devamını gör...
gözümüz doyacağına karnımız doysun daha iyi*.
devamını gör...
şekli kötü yemeği iyi yer tercihimdir elbette. sokak ortasında araba arkası köfte ekmek yediğimiz bir yer vardı asla denk gelemedim onun gibisine bir daha.
devamını gör...
şekli iyi yerlere ezel bayraktar'ın deyimiyle "kendini pazarlamaya" gidersin.
devamını gör...
şekile bakmamak lazım önemli olan hijyen ve ne yediğini bilmektir derim.
devamını gör...
temizlik ön planda olur her zaman ama genelde sekli iyi olan yerlerde sadece goruntuye onem veriyorlar ve hiç bi zaman aksi durum olmadı sekli kotu olan yerde kotu yemek gormedim
devamını gör...
kotu yemek yiyip alt tarafı yemek mekanında hem aç hem de rahatsız takımsı elbiselerle kasıım kasım gerilmek ne kadar gülünç bir durumken soğukta montlar boğaza kadar çekilmiş, titreyerek ,üstelik yirmi liraya, kokoreç yemenin samimiyeti tartışılmaz.
devamını gör...
yemek için yaşayan benin güldüğü ve cevap bile vermeyeceği başlık
devamını gör...
önemli olan yemeğin lezzetidir,nice mekan elegant görünümlü ama lezzetten uzak şeyler satar.diyeceğim ambiyans her şey değil.
devamını gör...
yemeği iyi olan ve ucuz olan yer diyerek katıldığım ankettir.

şekli iyi olup da yemeği iyi olmayan yeri ne yapayım ki ben, duvarları mı yalayacağım, sandalyeleri mi kemireceğim.
devamını gör...
şekli iyi yer yemeği de iyiyse tutar zaten. herkes enayi değil. şekli kötü yerde huzursuz yemek yenir. almayayım.
devamını gör...
görünüş karnı doyurmaz ama yemek karnı doyurur. ayrıca yemek güzelse mekan da güzeldir.
devamını gör...
estetik benim için her şey olduğundan şekli ve yemeği iyi mekan.
devamını gör...
şekli iyi lezzeti kötü yere bir kere aldanırsın. şekli kötü dediğiniz de salaş lezzet hazinesi mekanlardır. bunlar uğraşsız lezzetlerinin büyüsüyle nam salar. kazananın bariz belli olduğu karşılaştırma.
devamını gör...
yemek iyi olsun, şekilli şukullü yemeğin cakası masaya oturana kadar sürer ama yemek iyiyse sabah kalkınca bile aklına gelir.
devamını gör...
10 yıldır gittiğim bir dürümcüm var, akıllara zarar yapıyor adamlar kebabı. bundan 10 yıl önce uzun yol kenarlarında olan kamyoncu kuru fasulyecilerinden halliceydi; tabureleriydi masalarıydı aşırı salaş olan hiç denememiş insanların burun büktüğü * bir mekandı. ısrar kıyamet bir defa denettiğim insanların hepsi müptelası olmuştur ama. bir de dışarıdan narin görünen salon kadını tipim olduğu için acayip garipseniyorum orada görülünce. neyse ki son birkaç senedir pilavcılarla aşık atabilmek için fayans mayans yaptırdılar da biraz daha normal bir mekana dönüştü. * mekan kötü de olsa içeriye girer girmez hoş sohbet kebapçıların karşılaması, 10 yıldır askerliğini düğününü çocuğunu gördüğüm garson abinin fıtı fıtı gelip ıslak mendili açması * samimiyetini ve yerken ‘’allam ölebilirim şu an, canımı al da daha lezzetlli bir şey yeme ihtimalini ortadan kaldıralım an itibariyle dünya nimetlerine doydum ben’’ şeklinde duygusal haz yaşatan lezzeti hiçbir yere değişemiyorum. 1 senedir gidemiyorum malum pandemi, umarım batmamışsınızdır canım dürümcüm. *

böyle gönül bağı kurduğum birkaç yerim var, herkesi de götürmeyip sadece seçilmiş kişilerle buraları buluşturduğum için diğer insanlarla sizin tabirinizle şekli güzel yerleri tercih ediyorum. mekanın atmosferi ve ortamı güzel diye lezzetli yemekleri olmayan hiçbir yere 2. defa gitmem. böyle mekan kalitesi yüksek, lezzetleri leş yerler çok az denk geliyor zaten ama bazı insanların takıntısı var yemekleri rezalet de olsa illa xxx mekana gidecek*. tadını sevmediğim bir yemeği boğazıma çökseniz tek lokma yiyemeyen biri olduğum için temiz ve lezzetli olduğunu bildiğim her yere okeyim. şekilci ve mekan atmosferiyle kendini var eden insanlar; sırf göz boyamak için vasat bir iç mimar elinden çıkan hiç de orijinal olmayan ezber proje bir mekan tasarımına tav olabilirler…
devamını gör...
şekli iyi yemeği iyi olan yer alır.
devamını gör...
şekli kötü yemeği iyi olanı tercih edeceğim yerdir. sandalyeyi masayı kemirmeyeceğiz sonuçta.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şekli iyi yemeği kötü yer vs şekli kötü yemeği iyi yer" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim