en mantıklı şeydir. bir gün apartmana girerken bir kedinin beni takip ederek daireye kadar çıkması ve kendi kendine evde kalmaya karar vermesiyle olan durum. ne zaman sokağa gitmek ister belki ya da sahibi vardır diye düşünsek şirinlikler yapıp özellikle babamı tuzağa düşüren norveç orman kedimiz.
devamını gör...
yavruysa mantıklıdır ama 1 yaşında ve daha yaşlıysa devamlı evden tüyme planları yapıyorlar.
en güzel şekilde de baksanız, en güzel mamaları da verseniz hep bir kaçma içgüdüsü oluyor.
not: 1 sene beslediğim kedinin 10. kattan atlayıp kaçması.
devamını gör...
hele bir de engelli sahiplendiyseniz yaşayacağınız huzurun tarifi yok.
devamını gör...
yavruyken hasta bir şekilde bahçemize gelip bizi seçmesiyle olan durumdur. iyileşip büyüdükten sonra bizi takmadığı da doğrudur. kafasına göre takılıyor sıpa.
devamını gör...
ağzından iltihap akan, diğer kediler tarafından itilip kakılan ve terasıma dadanmış bir yavru kediyi sahiplenmiştim. aslında iyileştirip geri göndermek istiyordum ama her saldığımda iki saat sonra sinekliğime tırmanıyor, kapıyı yumrukluyordu adeta. bırakamadım keratayı. sonradan doğurup üç tanesini daha başımıza bela etmeseydi iyiydi de aldığım için hiç pişman olamadım. kraliçe ana diyoruz kendi aramızda kendisine.
devamını gör...
günün belirli saatlerinde dışarı çıkıp gelecektir sürekli.
devamını gör...
sahiplenme işinin sokak kedileri üzerinden yapılması, birçok kedinin yuvasının olmasını sağlar. bu konuda da toplumun duyarlılığı sayesinde her gün yüzlerce kedinin yuvaları olmaktadır. sokaktan sıcak bir yuvaya gelen kedinin hayatı yeniden başlar. sorunsuz bir ev ortamında yaşayan yeni bir canlı, evin neşesini, enerjisini, düzenini değiştirmektedir. sahiplenilen kedinin uyum sağlaması uzun sürmez. kediler, bulundukları ortama kolayca alışabilen hayvanlardır.
devamını gör...
yeter ki sevmesini bilmeli..*

yanlış yerde doğduğu, orada ölüme terk edeceğimiz anlamına gelmiyor iyiki.
devamını gör...
sahiplenene helal olsun, doğrusu bu diye düşünüyorum. gidip cins bir kedi peşine düşmektense bir garibe ev açmak daha erdemli bir davranış olmalı.

burada bir kedicik vardı, bir müşteri önce veterinere götürmüş sonra da sahiplenmiş. senin kediyi sahiplendiler dediler. sevindim.

geçenden bir enstantane, güle güle canım.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
karşı olduğum durum. sokak kedisi ne ya fakir gibi. alacaksın bir scottish fold, bir devon rex, bir maine coon ya da ne bileyim en azından bi' japanese bobtail. insan içine nasıl çıkaracaksın bir zamanlar çöp karıştıran bireyi. duyan eden olur, allah muhafaza. en cinsi hangisiyse onu alın, olmuşken iyisi olmalı. neden çünkü ben buna değerim. *

t: sokak kedisi sahiplenilmez, onlar gelir yerleşir eve. çünkü bir mama konservesi açmak kolay değil, kedi başına. you're just a can-opener, hooman.
devamını gör...
bedavadan mutluluk.
devamını gör...
sokakta yaşayan bir canlıya yuva olmak, bakmak, ilgilenmek, ihtiyaçlarını karşılamaktır. bu hem sahiplenen kişiyi hem de o sessiz canlıyı mutlu edecektir.
devamını gör...
(bkz: tabancayla köpek vurmak) gibi bir başlığı gördükten sonra, burada okuduklarım beni mutlu etti ve duygulandırdı. iyi ki hayvanları seven insanlar var, iyi ki onların da can taşıdığını bilen, bizden çok da farklı olmadıklarının bilincinde olan insanlar var. varolun.
devamını gör...
bir değil birden çok kediniz olmasıdır.birini sahiplendim ben. neredeyse 10 tane daha geldi. onları besliyorum su veriyorum. gözlerindeki sevgiyi ve mutluluğu görmek bana çok iyi geliyor.
devamını gör...
geçenlerde otobüsten indim. eve kadar 500-600 metre bir mesafe yürümem gerekiyor. otobüsten indikten sonra neredeyse bembeyaz be 3-5 aylık bir kedi yavrusu peşime takıldı.

normalde yanımda mama olur ve paçalarıma sırnaşan kedilere mama verip kaçarım. kaçarım diyorum çünkü sokak kedilerinden evdeki kedime farkında olmadan paçamdan ayakkabımdan mikrop taşımak istemiyorum.aşılarını yaptırsanız bile % 100 koruyu bir önlem yok.

neyse biz tüm yolu birlikte geldik. normalde yavru kediler bu kadar yakın durmaz ama bu neredeyse benimle birlikte eve girecek.

kata gelince dedim sen şimdi burada kapıda bekle ben sana toroman abinin lüks mamalarından bir kase getireyim.

içeri girip üstümü değiştirip mamayla çıktım. allahım nasıl yedi yavrum. kaseyi bile yiyecekti. biraz mama bırakıp içeri girdim.

sonra da bir daha görmedim. eğer bu yazıyı okuyorsan bil ki özleniyorsun küçük kedicik.
devamını gör...
hayvanı kısırlaştırmayacaksanız yapılabiliritesi olan bir şeydir. kediler ev yaşantısını çabuk öğrenir ve uyum sağlar. ama ben bunu kısırlaştırayım falan diyorsanız elleşmeyin. kedilerin yaşam felsefesi "hızlı yaşa, genç öl, cenazen yakışıklı olsun"dur. kısırlaştırdığınızda kedinin yarısını yok ediyorsunuz.
devamını gör...
sağanak yağmur altında bir araba tekerleğine sığınmış yeni doğmuş kedi bulmuştum. 2 yıl baktım.
balkon kapım bozuktu gitmiş açmış atlamış. bir daha hayvan almadım eve. travma oldu.
alın ama. güzel.
devamını gör...
ben shipliyorum. daha eylenceli
devamını gör...
sahiplenemezsiniz. istediği zaman dışarı çıkar sizi de takmaz, eve canı isterse gelir.
devamını gör...
part-time yapıldığı zaman çok keyifli olan aktivite.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sokak kedisi sahiplenmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim