akp iktidarı ile birlikte türkiye'deki her şeyin itibarı düştü, haliyle bu yozlaşmadan payını meslekler de aldı. akp'liler, okumuş insana düşman olduğu için son 20 yılda en çok itibarı düşen meslekler öğretmenliktir ve doktorluktur. eskiden öğretmen ve doktor dendi mi akan sular dururdu ve bu iki meslek gurubuna çok saygı duyulurdu. bir de bundan bağımsız olarak teknolojinin gelişmesiyle birlikte çoğu meslek, tarihe karıştı lakin akp döneminde itibarı düşen asıl meslekler; cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık, belediye başkanlığı, akademisyenlik, diyanet işleri başkanlığı gibi toplumun en önemli meslekleri oldu. özellikle yıllar içinde diyanet'e güven kalmadı, insanlar geç de olsa din adamlarının büyük bir yalancı olduğunu anladı.
devamını gör...
e) hepsi
devamını gör...
insanlar atatürkçülerin 80 yıldan beri asalak gibi ülkeyi sömürdüklerini ve ülkeye zerre kadar faydalarının olmadığı gibi; fitne, kovuculuk, bozgunculuk, kendilerini ülkenin sahibi sanma, diğer türklerden üstün görme, avrupalı karşısında ezilip büzülmek, yalakalık yapmak gibi karaktersizce özellikleri bunlarla birlikte tanıdı.
o yüzden atatürkçüyüm diyen biri benim için çöp tenekesinden farksızdır. çöp tenekesi bile en azından çöpleri içinde tutuyor. bunlar, içindeki pislikleri bile içlerinde tutamıyorlar. sağa sola saçıyorlar.
o yüzden bir meslek olarak atatürkçülüğün beş para edecek kıymeti kalmadı. herkes atatürkçülerin ne mal olduklarını anladı.
devamını gör...
ögretmenlik
doktorluk
askerlik

bu kitle okumus nitelikli herkese dusman ama saygınlığı
en cok yerlerde sürünen meslekler bunlar
devamını gör...
hayat kadını satış müdürlüğü.
devamını gör...
siyaset dışı her şey
devamını gör...
islamcılık ki, asıl uğraşısı din satıcılığıdır. meşrebi sahtekarlıktır. bu memlekette halen para etmesi de karakterli insan potansiyelini göstermektedir. kendisini ahlakın, adaletin, eşitliğin bekçisi diye yutturan ideolojinin ne halt olduğu görülmüştür. hırsızlık onlarda, sahtekarlık onlarda, adaletsizlik, adam kayırma, kamu malını çalma onlarda. ne var ki, islamcılık belasından kurtulmak öyle kolay değildir. demokrasi ile gelir. zaten iktidara gelemediği demokrasileri küfür görür. üstelik demokrasi yolu ile gelse de demokrasi ile gitmez. çünkü kendi sahte demokrasisini yaratarak , bir yandan para-militer fedailer yaratır, bir yandan beslediği köpeklerin mamalarını aksatmaz. diğer yandan tüm faşist yönetimlerin türlü derin, kirli yöntemlerini kullanır. dedik ya. öyle "seni de denedik hadi sen bir dönem de dinlen" sözünden anlamaz, ona elini veren kolunu kurtaramaz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"son 20 yılda itibarı düşen meslekler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim