roman / polisiye / edebiyat
6 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

jean christophe grange'ın 10 nisan 2019 yılında çıkan, türkçeye son av olarak çevrilmiş romanı.

grange'ın türkçeye çevrilmiş tüm romanlarını okumuş bir insan olarak en başarısız romanı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim; gerek olayların bir türlü patlamaması, gerek gizem kısmının oldukça sığ işlenmesi, gerek türkçeye çevriliş kısmında çok yavan olması sebebiyle bir an önce bitse de başka bir romana başlasam diye iç geçirip neredeyse ağlayacak hale bürünmüştüm.

romanın içeriği de en az diğer kısımları kadar sığ, nazi almanyasından saçma sapan bir lanete kadar uzanmasıyla gerçekten akla şu soruyu getiriyor bu roman...

acaba grange da, stephen king gibi her geçen gün yazma yetisini mi kaybediyor?
devamını gör...
jean christophe grange ‘ın doğan kitabevi tarafından şubat 2020 tarihinde yayınlanan kitabı. ilk olarak yayınlanan kızıl nehirler kitabının ana karakteri dedektif neimans’ın tekrar ana karakter olduğu roman. yazarın daha önce yayımlanan kitaplarına göre oldukça ince, bilgiden ziyade olay ve aksiyona odaklanmış kitabı.
avcılık, kardeşlik, intikam, ırkçılık gibi konulara değinilmiş. grange'ın kitaplarında aşina olduğumuz adli tıp, cinayetin işlenme şekli, cinayet mahalli , katilin psikolojisi gibi konulara çok az yer verilmiş.
yazar "o kadar kitap yazdım, hepsinde defalarca anlattım, daha öğrenemediniz mi?" demek istemiş olabilir.

ilk kez grange romanı ya da ilk kez polisiye gerilim okuyacak olanlar için iyi bir başlangıç eseri olabilir ancak yazarın çok çok daha iyi kitapları mevcut. kızıl nehirler ve leyleklerin uçuşu gibi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"son av" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim