#televizyon dizileri #final yapan diziler

öne çıkanlar | diğer yorumlar

kan efektlerini abartan güzel dizi.
izlerken insanı gaza getirir. hiyerarşi ve kölelik sisteminin insanları ne hale sokabileceğini gözümüze sokar.
özgürlüğün ne denli önemli olduğunu bir kez daha anlamamızı sağlar.
devamını gör...
özellikle ilk sezonu dillere destan olan amerikan dizisi. ilk sezonda spartacus karakterini canlandıran andy whitfield, birinci sezonun tamamlanmasının ardından kanserden hayatını kaybetmiştir. devamında gelen liam mcıntyre yerini doldurmaya çalışsa da, gözler hep andy'yi aramıştır.

özellikle dizinin final sahnesindeki konuşma efsanevidir. her izlendiğinde tüyleri diken diken eder. ilk sezondan sonra kalitesi biraz düşmüş olsa da, insana özgürlüğün bedelini sorgulatan muhteşem bir yapıttır.

--! spoiler !--

final sahnesinden şu cümleyi bırakmazsam, içim rahat etmeyecekti. affedin.

"let us teach them that all who draw breath are of equal worth, and that those who seek to place heel upon the throat of liberty will fall with a cry of freedom!"

--! spoiler !--
devamını gör...
askerlik anımdır bu dizi. gece nizamiye çavuşuydum ve nizamiyedeki pc'nin usb girişi açıktı, muhteşem bir bug. o zaman spartacus dizisinin en cafcaflı zamanı olduğundan onu bulup keyifle izlerdim gece. ama asker adamı zorlayan bir dizi idi sözlük, anladın sen onu.*
devamını gör...
spartacus 22.01.2010 da yayımlanmış mö 73-71 yıllarını arasındaki kölelik ve ayaklanmasini anlatan başrolünde andy whitfield in oynadığı dizi.
bence gelmiş geçmiş en iyi 3 diziden biri.
kendi tarzında birinci.
3 sezon 33 bölümü nefessiz izleyebilirsiniz.
devamını gör...
bi aralar girdigim her ortamda bahsedilmesinden dolayı diziyi izlemeden nefret etmiştim.aradan bi 5 yıl geçip izlediğimde hakikaten bahsedilirmiş dedim.3 sezonluk dizileri 2 ayda bitiren ben 10 günde falan bitirmiştim spartacus isimli şaheseri.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"spartacus (dizi)" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim