şimdi gördüm mecliste bu konu tartışılıyor insan merak ediyor. türkiye de diktatörlük varmı.
devamını gör...
bu başlığa tanım girerken dikkat edin.

devamını gör...
yoooo.
devamını gör...
gizli şeker gibi.pek çaktırmıyor ama eli üzerinde.
devamını gör...
kafa sözlükte başlık açılmıştı ; siyasi konuları yazarken çekinmek diye.

sbyç.
devamını gör...
var. farklı bir tarzı var. demokratik diktatörlük. diktatörlüğün gerektirdiği her şeyi demokrasi adı altında yapıp, yine bu diktatörlüğü kanunlarla korumaya demokratik diktatörlük denir. ilerde kitaplara girer.
devamını gör...
diktatörlük, baskıcı dayatmacı totaliter rejimlerde var. mesela çin ve kuzey kore. bizdeki yönetim diktatörlük değil ama otoriter bir yönetim olduğunu söyleyebiliriz.
devamını gör...
vardır. korkusuzca yazın. siz atatürk gençliğisiniz. dincilerden korkmayın
devamını gör...
kelime anlamı : "bir ülkede bütün siyasal, yönetimsel ve yargısal yetkileri elinde toplayan, buyruğu yasa olan, baskı düzeni kurmuş kimse."
kesinlikle bizim ülkede yok !
(bkz: silivri soğuktur)
devamını gör...
cahiliyenin diktası, görgüsüzlüğün distopyası.
devamını gör...
kendi fikrimi özgürce söylemem gerekirs...
devamını gör...
tanımlar üzerinden gidersek otokratik bir rejimle yönetiliyoruz ama henüz dikta rejiminde değiliz. demokratik, özgürlükçü ve çoğulcu bir refleksle iş oraya varmadan bu günleri aşacağız, mutlaka aşacağız.
devamını gör...
vardır. bunun sağı solu yoktur. ıki grupta yıllardır aynısını yapıyor.
devamını gör...
(bkz: kedi kıçını görmüş yara sanmış) deyimini akıllara getirir.
devamını gör...
iki-üç tane yazısı yüzünden gazeteciler,yazarlar,aydınlar daha iddianamelerini görmeden cezaevlerindeyse.muhalif basın yayın organları para cezalarıyla sindirilip,yokedilmek isteniyorsa.sırf muhalif partili diye yerel yönetimler çalıştırılmıyorsa.barolar bölünüp,stk lar susturuluyorsa.yargı kararlarının siyasallaştığı düşünülüyorsa.kumpaslarla ordunun güzide subayları cezaevlerinde yıllarca yatırılıp,daha sonra aklanınca pardon bu davalarin hepsi kumpas ve yalanmış deniyorsa-ki intihar edenler,kanser olup ölenler,itibar suikastine uğrayanlar,mecburi sürgün kalanlar vs vs.. saymıyorum- hakkını arayan işçiler,çiftciler,mağdurlar güvenlik güçlerince zor kullanarak engelleniyorsa... başlıktaki soru yanlış sorulmamış mı?
devamını gör...
türkiyede dikdatörlük yoktur.totaliter rejim vardır sizi demokrasi adı altında devleti merkezileştirip hızlı karar alma bahanesiyle merkezi hükümetleşme kurarlar.2010'u 2005'i hatırlayın türkiue nasıl bir ülkeydi parlamenter sistem sayesinde denetlenebilir bir yapısı vardı hesap verilebilirliği vardı şuan bunların hepsi kalktı tek kişiye itaat etme dönemi başladı.bunun yanlış olduğunun onlar da farkındalar bizden sonra ne olacak diye düşünmeye başladılar ben söyleyeyim bundan sonra olacak şeyler bize şuanki iktidarı aratacaktır.bundan sonra gelecek kişi bir kere arkasında c.b gibi en az 20 milyonluk kemik ölümüne giden kitlesi olmayacak hayranları olmayacak şuan chp üyeleri bile g.b'larını sevmiyorlar adam seçimde teke tek çıkamıyor siz en son lider ecevitti kitlesi olan o da maalesef artık yok kurduğu güzel ekonomik kalkınma planıyla aselsan havelsan tai yatırımlarıyla e devleti kurmak gibi parlak fikirleriyle internetin i'sini bilmediğimiz dönemlerde bu birikimi akp'ye bırakıp gitti onlar da 10-15 sene yediler bunları artık yapacak şeyleri kalmadı kahvehane açarak özlerine döndüler bu son seçim ama kalsalar daha mı iyi olur orasını değişince anlayacağız.
devamını gör...
ülkeye baktığımızda, sırf düşüncelerini dile getirdiği için hapis cezası alan veya kanaldan kovulan gazeteciler, editörleri aranıp haber içerikleri değiştirilen kanallar. gezi eylemleri sırasında, demokratik haklarını kullanırken öldürülen çocuklar ve bu çocuklar öldürüldüğünde televizyona çıkıp "emri ben verdim ben" diyebilen bir adam(!)

konuşma yaptığı sırada tüm kanallar aynı anda ne yayın olursa olsun kesip konuşmayı yayınlar. geçen denk geldim bir siyasi parti lideri konuşma yapıyor, sadece tek bir kanalda canlı yayınlanıyor. diğer kanallar normal akışında. emir kimden geldi sizce.

ülkenin yarısından fazlası açken saray yapıldı bu ülkede bir kişi istedi diye, insanların kaç çocuk doğuracağına bile karışıldı bu ülkede o çocuklara nasıl bakacakları sorulmadan. 1 mayıs kutlamaları engelleniyor bu ülkede, neden. çünkü oraya katılanlar kendi düşüncelerinden değil ve benden olmayanlar terörist, yaşamasınlar zaten.
sosyal medya mecraları yasaklanıyor, erişim engeli geliyor sürekli. malum parti veya malum kişi hakkında olumsuz bir haber yayıldığı zaman.
devamını gör...
tam diktatörlük yoktur ama yakında o raddeye de geleceğiz gibi.
devamını gör...
yok be olum diktatörlük asla olmadı babadan oğula yönetim var sadece. dünya'nın en demokratik ülkesiyiz abd bile yanımıza yaklaşamaz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"türkiye'de diktatörlük var mıdır sorusu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim