1.
kendimde de olan bu sempatiyi sorgulama anımdır
devamını gör...
2.
sürekli düşündüğüm ve katıldığım başlık neyse ben siyasi olaylara girmiyorum.
devamını gör...
3.
mecidiyeköydeki towerdan dolayı halktan görüyorlar.
devamını gör...
4.
bir kesim biden'ın ülkemiz hakkındaki görüşlerini bildiğinden trump destekliyor, bir kısmı da trump golf oynarken bile erdoğan ile telefon görüşmesi yapıyor diye destekliyor diye düşünüyorum.......
devamını gör...
dış politikada bir abd başkanı kafasına estiği gibi hareket edemez. trump bu düzeni bozar gibi oldu..
seçilme sebebide buydu kaybetme sebebide. sempatik bulmamızın sebebide budur. çıkar beklemedi.. ne kadar dandik ve yozlaşmış bir adam olduğunu herkes bilse dahi çıkar gözetmeyen duruşuyla işte cesaret işte feraset işte adam gibi adamlık dedirtti. ve fakat hem zengin hem cahildi. bir abd vatandaşının klasik tezahürüydü. en net başkandı. ben bu sebeple diğer abd başkanlarından farklı olduğunu düşünüyorum. kaybettiğine de üzülmemiştir eminim.
devamını gör...
sadece amerika'da değil tüm dünyada sağ görüşe yakınlaşma durumu söz konusu aslında, kendi ülkemiz hep böyleydi gerçi ama, çoğu gelişmiş ülke de sağcı politikalara daha sıcak bakmaya başladı şu sıralar bu ne kadar devam eder etkileri ne olur bilmiyorum.

ama şunu söyleyebilirim ki trump'ın politikasının icraattan çok söylevlere dayalı olduğu ve abd halkının da bunu çok çabuk anladığı ve bu durumdan hoşlanmadığını anladık. en azından kendi gördüğüm bush ve obama daha etkin başkanlar olup, ülkede bi şeyleri değiştirmek adına çok yasa çıkarttılar gibi görünüyordu. ama trump sadece ırkçı ve tepki çeken açıklamalarla icraat yapmadan bi başkanlık dönemi geçirmiş gibi bir izlenim veriyor dışardan. elbette ki icraatları olmuştur, abd'de yaşamıyorum etkilerini hissetmemiş olabilirim sadece dışardan gördüğüm kadarıyla yorum ve karşılaştırma yaptım. aa şeyin etkisi de vardır ama trump dış politika ile çok ilgili bir adam gibi görünmedi bana, kendinden önceki tüm başkanlar sınır dışı operasyonlarla ilgili büyük çaba sarf etmişken, trump o kadar fazla şu ülkeye asker çıkartayım, buna darbe yapayım, şunda ortalığı karıştırayım demedi gibi. yapacağı zamanda açık yolla yaptı bunu, mesela türkiye için ekonomilerini alt üst ederiz gerekirse dedi ve ertesi gün dolar 1tl arttı. sadece lafıyla bile yapabildi bunu sonuçta abd başkanı. ama ben gitmesine sevindim mi üzüldüm mü değilim. biden biraz sinsi kaşar'a benziyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"ülkenin çok büyük çoğunluğunun trump'ı desteklemesi nedenini düşünmem" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim