saruman tarafından mendel* havasında goblin ve ork kırması şeklinde meydana getirilmiş tövbe est. bir tuhaf tür. zırhlarında saruman'ın ak elini taşır bu arkadaşlar.
şöyle bir kişi
devamını gör...
korkusuz yiğit savaşçılardır. uruk kelimesini ilginç şekilde türk kelimesiyle benzetiyorum. bu hep etimolojici emmilere ozenmekten kaynaklı tabii ki. gündüz de yol alabilirler, goblinler gibi dönek değillerdir. sadıktırlar ama saruman' a sadık olmak sadakat kelimesini sorgulamamıza sebebiyet veriyor.
devamını gör...
en ünlüleri aynı zamanda boromir'i öldüren lurtz adlı uruktur.
devamını gör...
hadi şimdi detaylı bilgi verelim. uruk-hailer ilk olarak sanılanın aksinde saruman tarafından ortaya çıkarılmamıştır. minas morgulun zindanlarında insanlarla orkların bir karışımı olarak doğmuş melez yaratıklardır. güneşin 3. çağında doğmuşlardır. sarumanın uruk-haileri ile aynı türdürler fakat minas morgulda ortaya çıkan ve son savaşın piyade birliklerinin pek çoğunu oluşturan uruk-hailer ilk olarak saurona sonrasında ise cadı krala itaat ederler. orklardan daha uzun daha esmer omuz genişlikleri elleri ve ayakları daha büyüktür. bunlara rağmen insanlardan daha kısadırlar.

yüzüklerin efendisi evrenine ilginiz varsa sevgili abim murat sönmezin kanalına göz atabilirsiniz. uruk-hailer
devamını gör...
"bu kafasız orkların kuru gürültüsü değil; bunlar uruk hai. zırhları kalın, kalkanları ise geniş." - gimli
devamını gör...
orkların aksine güneşte hareket edebilirler. ve çok daha hızlılardır.
devamını gör...
50 levelde görevini linarttan (laiba) alabilirsiniz.çok hızlı kesilmelerine rağmen sizi kesinlikle öldürürler burada daha ölmeyen babayiğit tanımadım.hatta ölüm loop'una girip 5 6 kere üstüste ölme ihtimali yüksektir.lamia ile kapışırlar bu konuda.
devamını gör...
filmlerde ilk kez yüzük kareşliğinin son kısmında gördüğümüz yaratıklardır. filmde son derece acımasız ve güçlüdürler. lurtz reis boromir'i öldürmüş ve aragorn'u da neredeyse haşat etmiştir. ayrıca o sahnede lurtz o bıçağı gerçekten fırlatmış.
devamını gör...
9. (tematik)
uruk-hai ırkı ilk olarak 3. çağda sauron tarafından yaratılmış safkan orc soyundan geliştirilmiştir. orta dünya' nın özgür halkına karşı, orclar' la goblinler' in birleşiminden ortaya çıkarılmıştır.

kaynak: ortadunya.com
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"uruk hai" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim