1.
her sabah en büyük derdim
devamını gör...
2.
sabah 8 dersini genelde kaçırmama sebep olan sorun
devamını gör...
fiilen ayakta ruhen yatakta olunması durumudur. her sabah işe geç kalma sebebi ayriyeten de derslere ikinci öğretimlerle girme durumudur. tecrübe ile sabittir efenim.
devamını gör...
gece uykum gelmek bilmiyor. en saçma videoları izliyorum, instagramda dolaşıyorum saatlerce. e sabah da uyanamıyorum tabi.
devamını gör...
insana yaşama isteğini sorgulatan durum.
devamını gör...
konunun uzmanından tavsiyeler geliyor efenim not alınız:

adım 1- alarm sesimizi aşağıdaki şarkı ya da benzeri bir şey yapıyoruz. bu sayede sabahları büyümüş gözbebekleri ve kalp çarpıntısıyla zıpır gibi uyanıyoruz.


adım 2-elma ve 2 bardak türk kahvesi/espresso. filtre kahve tercih etmeyin çünkü içimi uzun sürecek ve bağırsaklarımız harekete geçecek eheheh. evinizin yanında kahveci varsa ıce americano da tercih edilebilir.

adım 3-sabah erkenden kalkıp çalışmanız gerekiyorsa saat kaç olursa olsun yatağınızı toplayın ve giyinin. tekrar yatış pozisyonuna geçmeye üşeneceksiniz.
devamını gör...
ertesi sabah yetismeniz gereken bir sey yoksa en guzel seydir. neden uyanir ki bir insan ? o sicacik yatagi neden terk eder ki ? hic anlamis degilim.
devamını gör...
bende artık bi alışkanlık haline gelmiş durumdur. artık alarmlara da direnmiyorum. alarm çalarken uyumaya da alıştık..
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
fiziksel olarak yaşamadığım, zihinsel olarak çok sık yaşadığım durumdur. kalkmam gerekiyordur, kalkmışımdır ancak zihnen hala uykuluyumdur. kahve falan artık hiç fayda etmiyor ne yazık ki. ne kadar uyuduğumdan bağımsız gerçekleşen bir şey. hatta görece çok uyuduğumda daha sık yaşıyorum. gözlerim hafiften kapanıyordur, zihnim henüz bulanıktır ancak öyle bir şey ki tekrar yatmaya kalktığımda da uyuyamam. çünkü sorun uykumu alamamak değildir. uykum geldiğinde de uykuya dalmam zor oluyor, uyandıktan sonra da zihnen uyanmam uzun sürüyor. nerden baksan hayat kalitesini fazlasıyla düşüren bir durum.
devamını gör...
gözleri açık uyanık olunduğunu zanneden birçok kişinin de dahil olduğu gruptur. çok şey oluyor hâlâ uyanamıyorsun tuhaf.
devamını gör...
türkiye'deki psikiyatristler tarafından bir türlü tanımlanamayan, dsm-iv kriterlerine göre majör'den ve bipo'dan 4 kritik semptom ile ayrılan (bkz: atipik depresyon) 'un en ayırt edici belirtisi. bir nevi (bkz: hipersomnia).

tıp insanı değilim (tıp insanı diye bir tanım var mı bilmiyorum, umarım saygısızlık etmemişimdir ama ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.) fakat hemen on yıldır psikoloji üzerine okumaya özen gösteren, kendi teşhisini kendi koyma cehaleti içerisinde araştırmalar yaparken türkiye'deki bilimsel yöntemin ne kadar yanlış olduğuna tekrar kanaat getirmiş birisi olarak; uyanamamak , bir türlü uykuyu alamamak , günde 10 saatten fazla uyumak gibi şikayetleriniz varsa lütfen ama lütfen atipik depresyon / hipersomnia ilişkisini araştırın veya gittiğiniz doktora bu konu üzerinde şikayetlerinizi değerlendirmesini söyleyin.

türkiye'de bu branş ile ilgili gideceğiniz doktorların birçoğunun; uyanamamak şikayeti ile gitmenize rağmen; "alarmı ertelememek lazım." , "sabah kalktığınızda 10 dakika egzersiz yapmak lazım." gibi önerilerden başka bir çözüm üretemeyeceklerini de lütfen bilin.

(burada eleştiriye konu olan doktorlar; klasik devlet memurluğu görevinden başka en ufak bir gelişim göstermemiş, bir makale okumaktan aciz, salla başı al maaşı rahatlığında olan doktorlar için geçerlidir. eminim ki yeni jenerasyon, bilimsel yöntem ve araştırma kültürü açısından farklı bir vizyon kazandıracaklardır.)

(bu ülkede daha düne kadar dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısından bihaber bir psikiyatr bilimi olduğunu unutmayalım.)

neyse, gidip bir bölüm daha (bkz: kırmızı oda) izleyeyim; ne gerek var yeni literatüre kafa yormaya.
devamını gör...
kaderim.
devamını gör...
bazılarının çay kahve egzersiz ne yaparsa yapsınlar yaşadığı durumdur.
devamını gör...
bu aralar en çok korktuğum şeydir. umarım daha fazla devamsızlık yapmam dönemin başından.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

ilk defa tükanı geç açtım. az kalsın öldüm diye sela verecekmişler. tam karşımda camii var da efendim... müezzinle sevişiriz pek...

ay bugün erkem kapicam vallahi halim yok.
devamını gör...
şişelerce bira ve uzun bir gecenin sonunda başa gelen tecrübe.
devamını gör...
bu şey sanırım ben *
tıbbı açıdan bakarsak yeterli beslenmeme, su eksikliği, kötü uyku pozisyonu ve yatak kötülüğü gibi örnekler sayabiliriz.
devamını gör...
keşke sonsuza dek uyanmasam diyorum sürekli buna karşılık ancak zaten ölüm bizi bulduğunda hiç uyanmayacağız. bu arada günaydın.
devamını gör...
toplumsal olarak yaşandığında halkın berbat bir halde olmasına yol açan durum.
devamını gör...
bu saatte uyursak tabi uyanamayız
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"uyanamamak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim