bir gerçek ve getirdiği gereklilik.

geliştiği iddia edilen insanoğlu uyku sorununa hâlâ bir çözüm bulabilmiş değil. bu mu gelişmişlik yani, inanamıyorum. kaç insan sabahlara kadar uyuyamıyorken hâlâ bu konuda yeterli bir ilerleme kaydedilememiş olması inanılmaz.

uyku gereksiz, zaman çalan bir zorunluluk ve bir sorundur. bu sebeple derhal çözüm yolu bulunarak ortadan kaldırılmalıdır. insanın yaşamını sürdürmesi için zırvalığına hiç girmeyelim lütfen.
devamını gör...
bir sorun değildir .bence ki uyumak günün bütün karmaşık sıkıcı ve boğan düşünceleri susturmanın en güzel yolu.
devamını gör...
tam bir zaman kaybı olduğu için yaşlanmaktan sonra insanlığın en büyük sorunu olabilir. gelecekte bir şekilde bunun önüne geçilebilirse hem verimlilik hem de yaşam kalitesi artabilir.
devamını gör...
korkunç bir vakit kaybı. iyi yanlarını da görmezden gelemeyiz tabi ama keşke insan vücudunun ihtiyacı olmasaydı keyfi olarak uyusaydık. örneğin tatlı yemek de iyi hissettiriyor ama yemek zorunda değilsin.
devamını gör...
bir iddia.

ben kaldırdım birkaç gündür. şimdilik sıkıntı yok. uzaydayım diye mesajlar atmaya başlarsam sağlık ekibi gönderin lütfen.
devamını gör...
düzgün bir uyku uyuyamıyorum uzun süredir ama aksine bu bir sorun değil.
ben sonsuz bir uyku istiyorum .hiç uyanmamak beni daha iyi yapar.
devamını gör...
uyku doğadaki bir bug. bir beyne sahip olmanın bedeli ömrünün üçte birini uykuda geçirmek. o beyin kesintisiz çalıştığı zaman devreler yanıyor çünkü. uyku fazında makineyi soğutuyoruz. kendi kendine reset atıyor. omurgalı hayvanların tamamı uyuyor. ama az, ama çok hepsi uyuyor. sırf uykuya muhtaç olmamız bile dincilerin akıllı tasarım teorisini yerle bir etmeye yeter. bunun neresi akıl. yetmiş yıllık ömrünün en az yirmisini şuurun kapalı olarak geçiriyorsun. gerçekten büyük ziyanlık.
devamını gör...
ben kış uykusuna yatmayı teklif ediyorum arkadaşlar.
devamını gör...
sorun olarak görmediğim sorun. uyku gibisi var mı ya? bıraksalar aylarca uyurum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"uykunun ortadan kaldırılması gereken bir sorun olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim