1.
kimya hocası olarak hayatına uzun süre devam etmiş fakat kanser hastası olduktan sonra meslek değişikliğine gitmiştir
devamını gör...
bryan cranston'ın canlandırdığı, breaking bad dizisinin kurgusal baş karakteridir.

--! spoiler !--

görmeye alışkın olduğumuz müdür yardımcısı kelliğini andırırcasına saçlarını dökmüş, yılların yıprattığı bu kimya öğretmeni, evine ekmek götürebilmek için oto yıkamacıda ek işte çalışmakta olan bu mazlum kişi, kanser olduğunu öğrendikten sonra biricik evladının üniversite masrafları için hiçbir birikimi olmadığını fark eder....

kim bilebilirdi ki mazlum bu kimya öğretmeninin, tehlikenin ta kendisi olan heisenberg'e evrileceğini...

--! spoiler !--
devamını gör...
24 kasımda öğretmenler günü kutlanması gereken kişilerden
devamını gör...
yo mr. white! yeah science!!
devamını gör...
bırakması gerektiği yeri bilmeyen bir kumarbaz olduğu için kaybetmiştir.
devamını gör...
kaybetmeye mahkum zavallının tekidir. bryan cranston’un muhteşem oyunculuğuna söz etmeyip yalnızca dizideki ezik walter’ı anlattığımızı öncelikle belirtmemiz gerekiyor. ayrıca izlememiş olanların spoilerlardan dolayı okumaması kesinlikle tavsiyedir.

dizi izleyenlerin tanrı olarak gördüğü bu adam, aslen kaypak bir zavallının tekidir, evet. bu sözlerim bazı yazarlarımızı üzecek olsa da, mantıklı düşünce düzeyine ulaşabilen her birey sözlerimin haklılığını er ya da geç anlayabilecektir. biz şüphesiz ki çağının ötesinde olan insanlar olarak, doğruları her yerde söylemeye daima devam edeceğiz.

şimdi geçelim walter white’ın ne kadar omurgasız ve karaktersiz oluşuna. öncelikle öldükten sonra aileme para bırakmak için yapıyorum safsatasının gerçek olmadığını aklı başında, diziyi izleyen her birey anlayabilmiştir. ailesi için yapsaydı ölümüne yapmaya devam etmez, skyler’a ben kapıyı tıklayan adamım nutuğunu utanmadan çekmezdi.

bu işi yapmasının tek nedeni ömrü boyunca ezik ve ikinci plandaki kişi olması ve en sonunda başrolde olabilme fırsatı edinmiş olmasıdır. içindeki aşağılık duygusunu bastırma arzusudur. en nihayetinde ailesinin ne yapacağı umurunda da değildir, zaten ailesini de yeterince mahvetmiştir.

jesse pinkman’a yaptığı yanlışlarınsa haddi hesabı yoktur. bunlardan en bilineniyse göz göre göre jess’in sevdiği kadının ölmesine izin vermesidir. jess’i kötü etkiliyordu demesin kimse kalbini kırarım, bunun kararını verecek kişi walter denen ezik değildir. ayrıca bu şahıs gösterilmeye çalışıldığı gibi hiçbir zaman jess’e abilik yapmamış, onu her fırsatta satmış ve onun başına gelen her şeyin de ayrıca sorumlusudur. neredeyse hiçbir zaman jess’in arkasında duramamış ve ne kadar korkak olduğunu her fırsatta göstermiştir.

skyler white hanımefendinin adını çıkaran da yine bu karakter yoksunu adamdır. kendisi denilen karaktersiz okulda bir başka hocayı taciz ettiğinde, hoca izin verse yatacak olan bu kişi insanlar tarafından görmezden gelinmekte, eski sevgilisiyle yatan skyler’a laf edilmektedir. bu ise dizide dahi ne kadar bencilce ve ana karakter odaklı basit düşünüldüğünün bir başka kanıtıdır. kaldı ki skyler’ın bu yaptığı şey, walter’ın onu soktuğu durum dolayısıyla çok da şaşılacak bir durum da değildir. bu sebepten skyler’a laf edecek insanlar önce durup ne hakla bunu yapıyorum ben diye düşünmelidir.

ayrıca aslanlar gibi hank schrader’ın da göz göre göre ölmesine neden olan bu adamın yatacak yeri yoktur. ne insanlara, ne ailesine hiçbir faydası olmamış bu zatı hâlâ utanmadan savunanlar ne yapmak, nereye varmak istemektedir.

zeki desen zeki de olmayan bu adam, yalnızca aşırı inek oluşundan birkaç kimya formülü ezberlemiş ve bununla bir karışım elde edebilmiştir. olayın zeka ile de hiçbir ilgisi yoktur. her namaz sonrasında skyler gibi dominant bir kadının onun gibi bir ezikle olduğuna şükretmesi gerekirken girdiği işler yalnızca ne denli geri zekalı olduğunun kanıtıdır.

akıllı bir adam olsa zaten bu tarz işlere hiç girmeden de daha iyi şeyler yapabilir ya da bu işte durması gereken konumu bilebilirdi. ezcümle, walter white saul goodman’dan bile daha karaktersiz, daha dönek ya da daha bencil bir eziktir.
devamını gör...
devamını gör...
skyler'ın yakasını bir türlü kurtaramadığı adam olur kendisi. faydalı tek işi olmamıştır çevresine.
devamını gör...
kaybedecek bir şeyi olmayan insanların neler yapabileceğini gösteren adamdır.
devamını gör...
birkaç bölümü tanıtım olan dizinin esas karakterlerinden biri.

dizi üç dört bölüm sonra walt ın jesse ye wanna cook demesiyle başlıyor..

gelelim karaktere diziyi ilk izlediğim zamanlarda hiç sevmemeye başlamıştım. dile kolay yıllarca izledik diziyi burası öok önemli.. diziyi izlerken ailesini bahane edip egı mastürbasyonu yapmasından tanrı kompleksine girmesine jesse nin sevgilisinin öocuğunu zehirlemesinden diğer hatunun ölümünü izlemesine kadar tam bir göt diyordum.

yıllar sonra baştan izledim..

ve uzun uzun izlerken ilk sıkıcı bölümleri unutmuşum. bu adam sahte bastırma yiyen karısının kuklası özürlü oğlunun maskarası bacanağının dalga geçtiği patronun sömürdüğü liselilerin araasını yıkatıp dalga geçtiği eski arkadaşlarının buna kazığı takıp milyoner olduğu adam. bu adam tam bir loserdı be. senede 40 bin dolar için çalışan texas ın en itici arabasına binen sadece ona acıyan müdür yardımcısı latin kadınla sakız veren hugo nun ilgisini almış bir adam..

ve bu adam güce sahip oluyor... ilk defa kendini önemli hissediyor..

bence walter yaptıklarında haklı.
devamını gör...
breaking bad dizisindeki kimya öğretmeni ve kapıyı çalan kişi. kendisi söylüyor. buradan
devamını gör...
çok beğendiğim ve geniş kitlelerce de beğenilen dizinin merkezi denilebilinir. (bkz: breaking bad)
dönüşümüne hep beraber şahit olduğumuz kimya öğretmeni.
karakter değişimini bu kadar parça parça yapan "acaba işin ucu nerede kaçtı" diye düşünmeme sebep olan karakter.
devamını gör...
dizi tarihinin en açgözlü adamı olabilir.
devamını gör...
beyaz donu ile ünlü karakter.
devamını gör...
deniz sekinin kendisine "metinizi çok duydum" dediği kişidir.
devamını gör...
bir insanın zorda kalınca ne filmlere gireceğini gösteren profesör.. işine sadık sağlamdır, malı temizdir
devamını gör...
kimyanın genelde "maddenin incelenmesi" olarak tanımlandığını ancak kendisinin "değişimin incelenmesi" olarak tanımlamayı tercih ettiğini söyleyen dünyaca ünlü kimya öğretmeni.
devamını gör...
zekasına saygım sonsuz. bok yoluna gitti allah affetsin .
devamını gör...
(bkz: danger man) lakaplı çılgın kimyacı..
devamını gör...
aşağıdaki sahne ile hafızamda kalan, dizi tarihinin en iyi dizisinin, en iyi baş karakteri.

devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"walter white" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim