yakın zamanda göz kontrolü için doktoruma gittim.

"cancağzım miyopun durmuş ama hipermetrop başlamış ve fakat gözlük için erken" dedi.

"ya hocam telefona bakmak için gözlüğü çıkarıyorum, tv izlerken takıyorum" deyince, "devam et, iki sene daha gider böyle, bir de yakın gözlüğü yazarız" dedi.

az evvel evde yaklaşık yarım saat gözlüğümü aramanın neticesinde bulamayınca, dur ulan işeyeyim diye tuvalete girdim, işte tam orada o aynada yaşlandığımı gördüm. tam da başımın üzerinde duruyordu.
devamını gör...
milli takım futbolcuların yaşının iki katı yaşta olmak
devamını gör...
akranlarla düğünlerde değil cenazelerde bir araya gelmeye başlamak.
devamını gör...
süheyla'ya mualla, mualla'ya da süheyla diyorum.
devamını gör...
bir işin yapılışını daha kolay ve iyi bir hale getirecek çözüm yolunu, sadece yeni bir şey diye reddetmek, daha zahmetli olan eskisiyle değiştirmemek. her zaman eski daha zahmetli olmaz tabii. eski bazen kolaydır. beyin zaten kolayı seçmeye meyillidir. yaşlanmaya başladığında daha bir meyillidir.

zahmetli eski alışkanlık: emekli maaşının hepsini maaşın yattığı gün çeken emekliler.

kolay olan eski alışkanlık: dayı espirisi. beyin kısıtlı kalmış kıvraklıkta olduğu için ancak kendisine kolay gelen eski yaratıcılık teknikleri ile bir şeyler üretebiliyor.
devamını gör...
oturduğum yerden kalkarken ay..ay… allahım çok şükür diyorum
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yaşlılık belirtileri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim