roman / korku-gerilim / polisiye / edebiyat
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

(bkz: peter straub)'un 2003 yılında yayınladığı ve o yıl bram stoker ödülü kazanmış romanı.

tim underhill korku ve dehşet romanları yazan bir yazardır. ağabeyi philip underhill de bir taşra kentinde bir eğitim kuruluşunda görev yapan bir bürokrattır. bir gün phil'in karısı, baldızı nancy'nin öldüğünü öğrenir ve cenaze töreni için phil'in evine gelir. phil ve nancy'nin mark adında 15 yaşında çok yakışıklı bir oğulları vardır.
tim kasabaya geldikten sonra nancy'nin intihar ettiğini, cesedini de oğlu mark'ın bulduğunu öğrenir. ayrıca kentte iki genç çocuk kaybolmuştur ve polis bir seri katilin ortada dolandığından kuşkulanmaktadır.
tim'in dikkatini abisinin evinin arkasında bulunan, geçirdiği yangın sonucu simsiyah olmuş bir ev çekmiştir. aynı ev mark'ın da radarındadır. bu bir süre sonra mark'ta tutku haline gelir.
ve bir gün mark da o iki genç gibi kaybolur.

bu kitaptan bir yıl sonra straub, kitabın devamı olacak şekilde (bkz: gece odasında) adlı romanı yazmış ve bu roman da bram stoker ödülünü kazanmıştır. stephen king'le ortak yazdıkları ve (bkz: talisman) romanının devamı olan kara ev de bu romanın evinde geçer.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yitik oğlan yitik kız" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim