1.
back to the future 3 filmine müzikleriyle katkıda bulunmuş, hatta filmde de görünmüş gruptur.
devamını gör...
2.
*başka bir rivayete göre de gruba bu ismin koyulma hikayesi şudur: billy ilen dusty çıkaracakları albümlerinin müzik marketlerde alfabetik sırayla dizilmiş albüm raflarının en başında dursun ve kolay bulunsun diye grubun adı "aa"bilmemne gibisinden bir şey mi yapsak acep demişler. sonra bakmışlar" "aa" pek yavan sası kaçıyor toprağam" demiş billy. dusty de durur mu "öyleyse zz yapak halamınoğlu, ha bu başı, ha öbür başı" demiş. bu konuşmalara kulak misafiri olan o sırada banyoda sinek kaydı traşını olmakta olan frankie de "la sakalına tükürdüklerim zz'nin sonuna da "top" koyun da bari en yüksekte olan anlamıyla zz'ye vurgu yapsın" diye aklından geçirmiş, öbür ikisi de bunun aklını okumuştur. (canlandırma temsili olmakla birlikte grubun ismi bu minvalden vücuda gelmiştir.)
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"zz top" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim