00zero yazar profili

00zero kapak fotoğrafı
00zero profil fotoğrafı
rozet
karma: 3504 tanım: 437 başlık: 65 takipçi: 40
Roses are red, Romance is dead. Every day i suffer from Existential dread.

son tanımları


allah'ın vip kulu

dedemdir. zira kendisi köydeki camiide cuma vakti kalp krizi geçirerek vefat etmiştir. camiinin imamı buldu kendisini. cennette ultra premium vip bahçelerde yaşıyor olsa gerek*
devamını gör...

kitap alıntıları

bunları bilip şunu söyleyebilene yazıklar olsun: 'aptal kız! bekleseydi, zamanın en iyi ilaç olduğunu bilseydi, ümitsizliği yatışır, kendini teselli edecek bir başkasını bulurdu.'
birinin çıkıp şunu söylemesi de aynı anlama gelir: 'aptal adam, yüksek ateşten öldü! gücüne kavuşuncaya, özsuyu iyileşinceye, kanındaki fırtına dininceye kadar bekleseydi: her şey yoluna girecek, bugün yaşıyor olacaktı!"

(bkz: genç werther'in acıları)
(bkz: johann wolfgang von goethe)
devamını gör...

jameson (yazar)

#1780311 tanımıyla türkçe dil bilgisinin içinden geçmiş yazar. hassasiyeti olan bakmasın lütfen kalp krizi geçirebilirsiniz.
devamını gör...

jax

asıl adı jackie miskanic olan 1996 doğumlu amerikalı şarkıcı. 2015'te american ıdol yarışmasının 14. sezonunda 3. olduktan sonra müzik kariyeri tam anlamıyla başlamış.
ben kendisini ınstagram'da viral olan birkaç videosundan tanıdım yakın zamanda. şu anda en sevdiğim şarkıları:
90s kids
like my father
devamını gör...

hayalet uzuv sendromu

bana rubber hand illusion deneyini hatırlatan sendrom. ikisi arasındaki bilimsel bağı bilmiyorum fakat muhtemelen sinir hücrelerinin hayal görmesinden oluşuyor ikisi de.* burda da sizin olmayan bir uzva yapılanları hissediyorsunuz. asmr masaj videoları izleyip masajı hissetmek gibi bir şey heralde.
devamını gör...

hiç dayak yememiş erkek

şimdi öncelikle burada çok kavga ettim ama dayak yemedim falan diyen herkes yalancıdır. çok kavga ediyorsan illa ki bir kere dayak yemişsindir.
asıl konuya gelirsek, hiç dayak yememiş erkek gerçek bir kişilik ve aramızda dolaşıyor. millete laf ederek, rahatsız ederek, taciz ederek, kendini bir bk sanarak var oluyor. benim gücüm yetmiyor ama birileri lütfen bunlara dayak atsın.
devamını gör...

ters insanın işinin de ters gitmesi

karma mı dersiniz, enerji mi, ilahi bir şey mi, yoksa baya bilimsel/fiziki bir şey mi bilmiyorum fakat bu durumun gerçekliğine kesinlikle inanıyorum. hayatımda negatif olduğum dönemler en bahtsız olduğum dönemlerdi. daha pozitif, iyi baktığımda biraz daha iyi gitti her şey.
bariz bir şekilde ters diyebileceğim iki insan tanıdım hayatımda, biri en son kanser oldu. diğerinin zaten başına gelmeyen kalmadı.
bu yüzden iyi düşünmeye çalışırım. son zamanlarda yine karamsarlık batağına düşmüştüm, bu başlık bana iyi geldi. teşekkür ediyorum!
devamını gör...

sevgiliyi rehbere kaydetme önerileri

(bkz: tokmakçım)
(bkz: slave)
devamını gör...

yazarların bugünkü mutluluk sebebi

kendime olan sevgimin ve özgüvenimin ne kadar arttığını, depresyonumu ve anksiyetemi tıp ve psikoloji biliminin katkılarıyla epey bir kontrol altına alabildiğimi görmek. genel olarak yaklaşık son 1 aydır bunun farkındalığını yaşadığım her an mutlu oluyorum. bugün de birkaç ay önce olsa kendimi yiyip bitireceğim, suçlayacağım bir şey öğrendim ama gram etkilemedi. hala stabilim. bunu fark etmek epey mutlu etti.
devamını gör...

kitty lange kielland

1843-1914 yılları arasında yaşamış norveçli ressam. norveçteki varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen kielland gençliğinde resim üzerine eğitim almasına rağmen 30 yaşına kadar (muhtemelen kadın olduğu için) profesyonel bir ressamla çalışmasına izin verilmemiştir.
zamanında kadınların bir eğitim kurumunda ders almasına izin verilmediği için hans gude'dan özel ders alarak eğitimini tamamlamıştır.
bir manzara ressamı olan kielland'ın tarzı, insanı kendini doğa karşısında küçücük hissettiren, zamansız resimler olarak ortaya çıkar.
kielland, 1875'te münih'e yerleşti ve orada yaşayan bir norveçli sanatçı kolonisine katıldı. münih'te realist ressam hermann baisch ve bazılarının onun en önemli öğretmeni olarak gördüğü norveçli eilif peterssen ile çalıştı. burada yaklaşık 3 sene geçirdikten sonra paris'e taşındı.
paris'te 1880-88 yılları arasında norveçli harriet backer ile aynı stüdyoyu paylaştı. paris'te ilk kez resimlerini sergiledi. kısa bir süre için manzara ressamı léon germain pelouse'dan dersler aldı.

summer night
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


torvmyr
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


fjord landscape
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

günaydın sözlük

günaydın, yine hiçbir şey yapmak için işe gidiyoruz.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel *
devamını gör...

normal sözlük kulüp başkanlığı müracaatları

sanat tarih bilim kulübünün bölünmesi hk. acil khk!!!!
sanat kısmına tamamım, - onu da müzik, film vs. ayrı alındığı için-
tarihe de sanat tarihi kısmından tamamım,
bilime de sosyal bilimlerden tamamım.
şartları sağlıyorsam alın beni.
ama dediğim gibi bu üç alan kendi içlerinde bile bambaşka alanlara ayrılıyor, koordinesi biraz zor olacak gibi böyle.
devamını gör...

günaydın sözlük

günaydın. aylar sonra ilk kez sosyalleşeceğimiz bir güne güneş doğdu...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
*
devamını gör...

sanat - tarih - bilim kulübü

şu şekil kulübe giriş yapmak istiyorum
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

derdini kimseyle paylaşmayan insan

eğer yakınınızdaki biriyse kanser eden insan tipidir. yüzü asık olur, sesi çıkmaz bilirsin ki bir derdi var ama lafı cımbızla alırsın ağzından. ulen kerkenez derdini anlatmayacaksan neden beraber yaşıyoruz? neden hayatımızı birleştirdik o zaman? hayır, anlıyorum tabii ki insan her zaman her şeyi anlatamaz ama en basit kafasına takılan şeyleri bile söylemiyorsa siz anca kendinizi yersiniz "acaba ne oldu bu sefer, ben mi bir şey yaptım?" diye. iletişim çok önemli gerçekten. sosyal zekası ya da iletişim becerileri düşük bir insan grubu olabilir derdini anlatmayan kesim.
devamını gör...

bilgi tanımı girerek sözlükte kız tavlamak

sözlük kulüpleri

sanat ve yardım kulübüne en baştan adımı yazdırmak istiyorum!!! evet çok heyecanlandım.
devamını gör...

harriet backer

1845 - 1932 yılları arasında yaşamış norveçli ressam.
harriet'in ailesi sanat konusunda destekçi bir aileydi. ablası bir piyanistti ve eğitimleri için avrupa'da dolaşırken harriet ona sık sık eşlik etmişti. bu geziler sırasında da kendi de resim üzerine çok şey öğrenmiştir.
harriet'in gençlik zamanlarında sanat akademilerinde hala sadece erkekler eğitim alabiliyordu. kadınlar ya özel ders almak zorundaydı ya da kadınlar için özel olarak açılan kısıtlı derslere katılabilirlerdi. harriet de elindeki tüm imkanları kullanarak alabileceği kadar eğitim almak üzere önce münih'e ordan da paris'e taşınmıştı. paris'te geçirdiği zamanda başka bir norveçli kadın ressam olan kitty lange kielland bir stüdyo paylaşmıştır.
1880'de paris'te sergilere katılmaya başlamış ve böylece sanatı tanınır hale gelmeye başlamıştır.
backer, çoğunlukla yerel temalara dayanan sanat eserleri üretti. çalışmaları hem yavaş hem de kapsamlıydı. bu yüzden de çağdaşlarından daha az eser verdiği düşünülüyor. izlenimcilikten etkilenmiş olmasına rağmen hiçbir zaman herhangi bir akıma tamamen ait olmamıştır. yine de çalışmaları sıklıkla çağdaşı eilif peterssen'in çalışmalarıyla karşılaştırılmıştır. backer, realizmi natüralizm ve henüz yeni olan izlenimcilikle karıştırarak kendine ait bir tarz ortaya çıkarmıştır.


solititude
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

breton interior
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kone som syr
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

günaydın sözlük

günaydın. hayırlı cumalar*

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel *
devamını gör...

maruja mallo

1902-1995 yılları arasında yaşamış ispanyol sürrealist ressam. ispanyol avant-garde hareketinin temsilcilerinden biridir. 20 yaşındayken madrid'de san fernando royal academy of fine arts'da eğitim görmeye başlamıştır.
1927 nesli* olarak adlandırılan sanatçı grubuyla da madrid'de geçirdiği zamanda tanışmıştır. salvador dali ve concha mendez gibi sanatçılarla etkileşimde bulunmuştur.
mallo'nun içinde büyüdüğü yoğun siyasi, sosyal ve kültürel değişim dönemi eserlerine de epey ilham vermiştir. kadın bedenini ve cinselliğini yücelten, vurgulayan zamanı için yeni bir dil sergilemiştir. eserlerinde amacı, kadınları yalnızca cinsellik, güzellik ve objeler olarak tanımayı değil, toplumun değerli ve aktif üyeleri olarak tanımak ve sunmak olmuştur. ressam, madrid'in erkek egemen sanat dünyasında özgürlüğünün sinyalini veren bir şekilde androjen figürler ve büyük, efsanevi feminen figürler çizmiş, resimlerinde cinsiyet referanslarına yer vermiştir.
sanatta akıldan çok duygularına önem vermesiyle o zamana kadar geleneksel olarak kabul edilen değerlerin dışına çıkmış, kendine has bir tarz yaratmıştır. bunu yaparken de sık sık geometrik şekiller ve antik mısır sanatından figürler kullanmıştır.
ispanya iç savaşı* başladığında mallo, arjantin'e sürgüne gitti. mallo'nun sürgüne gitmesi, ispanyol avant-garde sanatının partilerinde ve sürrealist olayların yaratılmasındaki diğer öncü (erkek) ortakları onu boykot etmeye başladı ve ispanyol avangard tarihi'nden dışlanmasına neden oldu. son yıllara kadar ispanyol sanat ve kültür tarihi metinlerinde mello'dan nadiren bahsediliyordu. sanatından çok, "küfür yarışması" kazanmak ve ayin sırasında kiliseye bisikletle girmek gibi skandal denebilecek davranışlarıyla hatırlandı.

viajeros del éter
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

human architecture
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

song of the spikes
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim