anakur yazar profili

anakur kapak fotoğrafı
anakur profil fotoğrafı
rozet
karma: 587 tanım: 79 başlık: 22 takipçi: 15

son tanımları


casper

dünyanın en kötü telefonu olabilir. casperin telefonunu yerli diyerek hem eşime hem kardeşime almıştım. ikiside 1 seneyi zor çıkardı. tuşları kırıldığı için garantiye götürdüm. "tuşlsr garantiye girer ama bunun ekranıda hasarlı, ücretini verip ekranı yaptirmazsanız tuşları takamayız" diye cevap aldım. sonuç olarak telefonu tamir etmeden geri gönderdiler. böyle leş bir garanti hizmeti var. teknik servisi en son istanbul/cevizlibağdaydı. not:yıllar önce masa üstü bilgisayarini almıştım. gayet memnundum. o yüzden telefonları aldım. ama bundan sonra birdaha zor.
devamını gör...

dora

eski türkçede doruk demektir. erkek ismi olarak kullanılmakta. ancak dora isimli küçük kız çizgi filmi sayesinde "kız ismi mi bu?" sorusuna maruz bırakan isim. ayrıca kelime olarak oldukça karizmatiktir.
devamını gör...

intihar etmemek için sebepler

ölümden sonrası beklediğiniz kadar güzel olmayabilir. dünyadaki yaşamınızı mumla arama ihtimali çok yüksek.
devamını gör...

sinemada izlenen ilk film

jumanji. ilk film. yıl 1995. artık gençlik yavaş yavaş terk ediyor bedeni.
devamını gör...

osmanlı döneminde olası normal sözlük başlıkları

devşirme yazarların kafa sözlükte yüksek makamlara getirilmesi sorunsalı
devamını gör...

hayalindeki meslek vs okuduğun bölüm

"olmak" istiyordum, çabalıyorum.
devamını gör...

sosyalist geçinip aylık 500000 tl kazanan oyuncu ve şarkıcı

genellikle 2 milyon liralık range rover tercih eden tiplerdir. iphone kullanıp bebekte otururlar. ayda yılda bir kez halkın gittiği mekanlarda götüntülenip "halkın sanatçısı" ünvanını kaparlar. sonrasında nusr-et 'e devam. elbette ağızlarından "adalet, halk, eşitlik, fakirlik" edebiyatı eksik olmaz. konuşurken fidel castro, yaşarken dan bilzerian tarzını benimserler.

başlığı "sanatçı" ile daraltmanın yanlış olduğu ortadadır. bu tipler her yerdedir.
devamını gör...

milliyetçi geçinip bedelli askerlik yapan tip

askere gidip subaylara hizmet etmek yerine ücretini ödeyip tsk 'ya hizmet eden kişidir.
söz ve eylemlerinin tutarsızlığını kabul etmekle birlikte memleketteki tüm tutarsızlığın bu kesime yıkılmasına karşıyım. (bkz: sosyalist geçinip aylık 500000 kazanan oyuncu, şarkıcı...)
devamını gör...

on iki numaralı yolcu

şehirler arası otobüslerde on iki numaralı koltuk mükemmel bir yol deneyimi sunar. pencere direkleri yoktur. sağ yanındaki cam sonuna kadar açıktır. ne en önün stresi ne en arkanın sarhoşluğundan etkilenir. çünkü yeterince öndür ve yeterince arkadır. servisini ilk sepette alabilirsin. muavinin tekrar mal yüklemesini beklemezsin. olurda otobüs bileti alırsanız 12 numara alın. yoksa 9 numara. o da yoksa gerisinin önemi yok.
devamını gör...

anaerkil toplum

günümüz ailelerinin yönetim şekli sonucu oluşan toplum yapısı.
devamını gör...

yüksek lisans

akademik kariyerden önceki son çıkış. alanında uzmanlığın zirvesi. bu kademeden sonra alanda değil konuda uzmanlık başlar. ünvansız son eğitim seviyesidir.
devamını gör...

öldürmeyip süründüren şeyler

dünya hassas kalpler için cehennemdir.

goethe

yaşadıkça acı çekersin.
devamını gör...

evli sözlük yazarlarının sözlükte neden yazdığı sorunsalı

sözlük amacının yazmak mı yoksa bekarların yazmasını mı olduğunu düşündüren başlık. amaç elbette yazmak olmalıdır. evliyiz ve yazarız(isim). bu son değil. daha da çok yazarız(fiil).
devamını gör...

hiç en yakın arkadaşı olmayan kişi

en yakın arkadaşsızlık, hiç arkadaşın olmaması durumudur. en yakın arkadaşlık dostluk demek değildir. arkadaşların arasında en yakınını belirleme işleminin sonucudur. psikolojik hastalık derecesinde yalnız olmayan insanların en yakın arkadaşı(arkadaşları) mutlaka vardır.

dost mu? o başka işte. olmayabilir. eğer yoksa, kötü.
devamını gör...

dünya klasiklerini türkler yazsaydı alacakları isimler

gazap üzümleri - ırgatların öfkesi
devamını gör...

adil bölüşüm

kaynakların ihtiyaç sahipleri arasında "adil" dağıtılmasıdır.

daha zordur. (bkz: eşit bölüşüm)

zenginlik adil paylaşılmıyor. sadece para olarak düşünmek yanlış olur. zenginlik ayni ve nakdi varlıkların toplamıdır. mesela sahiller adil bölüşülmüyor. ormanlarda. gökyüzü mesela, adil bölüşülmüyor. boylu boyunca uzandığın toprakta ki hakkın bile (bkz: adil) paylaştırılmamış. halbuki hepsinden yeteri kadar var.

adalet "daha" zor. (bkz: eşit bölüşüm)
devamını gör...

eşit bölüşüm

kaynakların ihtiyaç sahipleri arasında "eşit" dağıtılmasıdır.

zordur.

zenginlik eşit paylaşılmıyor. sadece para olarak düşünmek yanlış olur. zenginlik ayni ve nakdi varlıkların toplamıdır. mesela sahiller eşit bölüşülmüyor. ormanlarda. gökyüzü mesela, eşit bölüşülmüyor. boylu boyunca uzandığın toprakta ki hakkın bile ötekiyle eşit değil. halbuki hepsinden yeteri kadar var. eşitlik zor. adalet daha zor. (bkz: adil bölüşüm)
devamını gör...

türkiye'nin zengin ülke olması

türkiye zengin bir ülkedir. doğru. yanlış olan adil paylaşılmıyor olması. zenginliği sadece para olarak düşünmek ayrı bir yanlış olur. zenginlik ayni ve nakdi varlıkların toplamıdır. eşit bölüşülmeyen sadece para değildir. mesela sahiller eşit bölüşülmüyor. ormanlarda. gökyüzü mesela, eşit bölüşülmüyor. boylu boyunca uzandığın toprakta ki hakkın bile ötekiyle eşit değil. halbuki hepsinden yeteri kadar var memleketimde. (bkz: eşit bölüşüm) refahın en önemli ayağıdır.
devamını gör...

birçok yazarın siyasi başlıklara değinmemesi

siyaset somut delillerle dahi izah edilemeyecek kadar görecelidir. bu kadar göreceliğe katlandıktan sonra einstein okurum (bkz: genel görelilik teorisi)
devamını gör...

kullanmak için can atılan replikler

şırıngada hava boşluğu var
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim