ne işe yarayacağı merak konusudur. buradan

diyanet işleri başkanı prof. dr. ali erbaş, israil polisinin mescid-i aksa'da nöbet tutan filisitinlilere saldırmasına ilişkin, "bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden, tüm minarelerimizde mescid-i aksa'nın kurtuluşu ve zalimlerin zulmünün son bulması için salalar okunacak ve dualar edilecektir" dedi.

israil'in barbarlık ve vahşetle mescid-i aksa'yı işgal etmeye çalıştığını belirten erbaş, "gözü dönmüş canavarlar, mescid-i aksa'da masum müslümanları canice katletmeye, müslümanlara saldırmaya çalışmaktadırlar. tüm dünyanın gözü önünde tarihe karşı, masumlara karşı, filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır. vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan sırtlan sürülerini ve canice saldırılarını şiddetle lanetliyorum, kınıyorum. allah'ın, meleklerin, tüm insanların laneti, zalimlerin, hainlerin, işgalcilerin üzerine olsun" diye konuştu.
devamını gör...
aaaa, öğleyin duyduğumda neden acaba demiştim. kudüs'ü kurtarıyormuşuz meğer.
filistin halkı hiçbir konuda bizden yana destek vermemiş olsa da biz onların da hakkını savunmaya devam ediyoruz.
camiden selayı duyan israil halkının ve ordusunun bir daha böyle bir şey yapmaya cesareti olmayacağı çok net.
devamını gör...
coca cola dökmek varken selaya hiç gerek yoktu.
devamını gör...
oo yine arap yalama etkinliği varmış. karantinadan sıkılıyorduk iyi oldu.
devamını gör...
kendi vicdansızlıklarına suskun olanlar başkalarına acıyarak kendilerini temize çıkarırmış.
devamını gör...
''şimdi israil düşünsün!'' dedirten durum.
devamını gör...
gündemi değiştirme çabası, ama çok başarısız. sahi, 128 milyar dolar nerede?
devamını gör...
bunun meali şudur: ''biz dünyada hiçbir alanda güçlü değiliz. bizi diplomatik alanda sallayan kimse yok. müslüman kitleleri verdiğimiz gazla yönetiyoruz. siz de sağda solda 2-3 kınama paylaşımı yapın gündem birkaç gün değişsin.''

müslüman veya başka bir dine mensup da olsa milletler oturup yav biz ne yapıyoruz dünyada neredeyiz demedikçe filistinli kekolar gibi mermiye karşı sapanla taş atmaktan, kafasına gaz kapsülü yiyip alllaahuakkabarrr diye nida atmaktan öteye gidemzsiniz. elin oğlu da gelir sizi canı ne zaman isterse o zaman pataklar.
devamını gör...
bunların işe yaramayacağını anlamayacak bi kitle. istediklerini yapsınlar ama bari biraz sessiz olsunlar. gerçekten fazla gürültülü.
devamını gör...
doğu türkistan peki ? sizi gidi arap seviciler sizi.
devamını gör...
insanların daha mühim meseleleri olunca böyle meselelere eskisi gibi önem vermiyor ve bazı şeylerin farkına varıyor. filistin mevzusu da bunlardan biri oldu. bizleri ilgilendirmeyen gelişme. kim tarıyorsa tarasın saçını.
devamını gör...
kendi toprağını satıp kiracısı olanlara neden sela okuyoruz biz?
devamını gör...
selaların gücü adına. may the force be with you.
devamını gör...
bırak kudüs'ü hocaa bizim selayı oku bizim! yaşayan ölüleriz ülkecek hala şov peşindeler alüminyum!
devamını gör...
her gün birer birer umutları tükenen, hayallerini ve gençliğini doyasıya yaşamak için yurt dışına gitmeyi çare olarak gören türk gençleri için de sela okuyacak mısınız?
devamını gör...
tanım: salâ haber vermek, insanları bilgilendirmek için yapılan bir eylemdir.
bugün okunan salâ ise bir felaket için veriliyor.

gaylere gösterilen anlayış bir milletin yaşamasına gösterilemiyor.

semavi dinler birlik üzerine kurulmuştur ve birlikte hareket etmeyi öğütler.

bir zamanlar neden ezan türkçe okunmuyor ve ibadet türkçe yapılmıyor diye düşünüp araştırırken bunun sebeplerini bulmuş ve ne kadar sığ düşünüyormuşum diye kendime kızdım.

haberi veren ne olduğu belirsiz biri, düşünmekten uzak biçimde, ne işe yarayacaksa diye sormuş.

her şeyin ortak dili ingilizce değildir, ingilizce gerek ticari, gerek beşeri ilişkilerin dilidir fakat konu din ve din kardeşlerin olduğu zaman birlikte hareket etmek, tepki vermek için bu tür şeyler yapılır.

siz soylemeden ekleyeyim yorulmayın.
aktroll.
mesajları engelle
tanımları engelle.
devamını gör...
bir ateist olarak söylüyorum kuran muhteşem güzel bir kitaptır. 1500 yıl evvel yazılmış kitap elbette gerici yanları olacak. ama hiç kimse kuran okuyup vahşi, riyakar, hırsız bir insan olmaz. tam aksine çok daha iyi bir insan olur. siz müslümanların aksine defalarca okudum. hâlâ bir başvuru kaynağı olarak kütüphanemin baş köşesinde duruyor.

her gün kul hakkının günahını satıp en çok kendisi yiyen imam efendi benim evimin içinde de okudu uzun uzun bu selayı. bir an için 50 tl gündeliğe bile iş bulamayan 23 milyon gencin üzerine okuyor sandım. veya şirketlerin yağma labratuvarına çevrilmiş devletimizin üzerine okuyor sandım.

bugün seladan sonra 1 milyon insanımız da daha deist veya ateist olmuştur. zira yukarıdaki gerçeklik herkesin mâlumu. aynı cemevinde sadece cenaze kaldırmak için bulunan uğur kurt'un polis kurşunuyla öldürülmesi gibi. aynı, aplarslan kuytul ve arkadaşlarının antep'de bir camide ayakkabılı polislerle gaz yemesi gibi. ve en acısı, israil terör devletinin yaptığının bin katını çin'in uygur halkına yapması gibi.

insanlar iki yüzlülükten kaçayım derken dinden kaçıyor. bir ateist olarak bütün samimiyetimle söylüyorum. bu da geleceğimiz için iyi bir tablo değildir. zira histeridir.
devamını gör...
evet üzülüyorum; etnik kimliğine, inancına bakmadan evinden yurdundan edilen insanlar için üzülüyorum hatta hüzün karşılaştırmak istemiyorum yerkürenin herhangi bir yerinde bu şekilde yaşanılan tüm acılar için üzülüyorum lakin bu yapılan sela okunması siyasi bir propaganda ve ben ülkem adına din ile siyaset yapılmasına da üzülüyorum keşke mazlumlar için yapılan şovlar değil eylemleri konuşsak.

ayrıca neden ortaçağ ve ikinci dünya savaşında büyük acılar yaşamış bir millet böyle zulümler yapar hale geldi söyleyim bence orada da farklılıklara hoşgörülü olmayan din siyaset aşkı yüzünden.
devamını gör...
birgün umarım zor durumdaki türk halkları içinde kılımızı kıpırdatırız.
devamını gör...
israil ile her dönem istisnasız ticaret yapanlara doların şıkırtısı.. bize de imamın selası kaldı. ne ala memleket la. ayrıca siz bir mermi ne kadar biliyor musunuz?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"10 mayıs 2021 camilerde kudüs için sela okunacak olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim