yurtdışında kalan valizlerimi getirmeme yardımcı olan kargo şirketi.

diğerlerine gidiyorum, neymiş efendim yurtdışından valiz şeklinde alamazlarmış, koli şeklinde olmalıymış. biraz tuzluydu ama beni büyük bir dertten kurtardılar.
devamını gör...
nefret ettiğim sevmediğim iğrenç kargo şirketidir. bulunduğum bölgedeki şubesinde hiçbir çalışan maske takmıyor. yapacağınız işi , ahlak anlayışınızı ve şubenizi seveyim.
edit: çalışanlardan iki tanesinde vardı maske özür dilerim hızla yazınca bunu belirtmeyi unuttum. dışarıda üç tanesinde maske yoktu artı sigara içiyorlardı içeride dört kişiden ikisi maskeli ikisi maskesizdi.
devamını gör...
aras kargoyu beklediğim kadar güzel günleri beklesem daha çabuk gelirdi herhalde.
devamını gör...
benden çok çekmiş kargo firması. resmen şikayet dosyalarımlar kulübe yapılır.
devamını gör...
kargoları getirmemek için yemin etmiş kargo firması. son zamanlarda getirmeye başladılar, her gördüğümde şaşırırım.
devamını gör...
tek sıkıntısı kargoyu eve getirmemesi olan şirket. çok hızlı olması sebebiyle sevdiğim bir kargo. fakat bizim kargocu kendi evinden çok bizim eve gelmekten sıkılmış olacak ki artık kargoyu yukarı bile fırlatmıyor. pandemi sürecinden dolayı böyle bir prosedür mü var demiştim yok demişti nereye şikayet edersen et ben arabadan veririm. aramız bozulmasın diye ses etmedim.*
devamını gör...
benim kargoyu tutup başka yere götürmüş, peşine düşünce de suçu ondan ona atan kargo şubesidir. tabi her il, her ilçedeki bu kadar sorumsuz değildir ancak mecbur kalmadıkça arastan almamayı tercih ediyorum.
devamını gör...
mahallemde bulunan ama adresime teslim yapmayan kargo.
devamını gör...
işini iyi yapan nadir firmalar dan birisidir.
devamını gör...
kimisi için çok iyi kimisi için de geldik yoktunuz tadında olan kargo şirketi.
devamını gör...
yakında davalık olacağım kargo firması kendileri.

o kadar iş bilmez, o kadar amatörler ki, insanın sinirini bozmaktan başka hiçbir şey yapmıyorlar.

kargonuzu teslim için size kod gönderip kargonuzu tamamen alakasız insanlara teslim edip sonrasında da biz teslim ettik bizi ilgilendirmez diyen bir firma.
bir de üstüne yetmezmiş gibi, isme takılmayın ya teslim ettik biz. gidip kapı kapı sorun isterseniz kargonuzu diyebilecek kadar sorumsuz bir kargo firması.*
devamını gör...
diğer tüm kargo şirketlerinden farkı olmayan firma. pandemi nedeniyle yetersiz çalışan ve kullanışsız altyapısı yüzünden adı en kötü kargo firmasına çıkmıştır. hemen hepsinde çalışmış bir kurye olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki hiçbiri birbirinden farklı değil. senin şube iyidir sen seversin, öteki şube kötüdür sevmezsin. durum tamamen bundan ibaret ama altyapı ve çalışan sayısı olarak gerçekten yetersiz bir firma orası doğru.

not:aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz kargo firmaları ile ilgili. eski bir kurye olarak cevap veririm.
devamını gör...
kargolara neden hep erkek ismi veriliyor?
can yayınlarının sahibi erdal öz, bakıyorum, iki kızın var ,ama oğlun can ' ın adını veriyorsun!
devamını gör...
bir benim mi kargolarımı sorunsuz getiriyor. hem erken hem de "geldik yoktunuz!" bahanesini kullanmadan sıkıntısız elime ulaşıyor ürünler. hatta kapının önüne gelip iki kere ararlar, ulaşamayınca yukarıya kadar gelir ürünü verir giderler. bence bölgeden bölgeye değişiyor firmaların kalitesi.
devamını gör...
benim kargolarımı sorunsuz getiren firma.
devamını gör...
türkiye'nin en rezil en sıkıntılı kargo şirketidir. 1 tane bile adam akıllı şubesi yoktur hepsi alavere dalaverecidir. ben aras kargo dışında adres beğenerek teslimata çıkan bir kuryecilik görmedim. kardeşim buraya getirmeye üşeniyorsan kargoculuk yapma. millet senin yüzünden mağdur olmak zorunda değil.

sabahtan beri evdeyim, bugün 2 tane kargo geldi. biri trendyol express, biri özel kurye diğeri de aras kargo... ikisi geldi, aras kargo gelmedi. hiç gelmediği halde adamlar an itibarıyla sisteme bir de "alıcı kargoyu kabul etmiyor" diye düşmüşler. ne sahtekar ne düzenbaz heriflersiniz kardeşim siz ulan. lan sabahtan beri evde oturuyorum. arasan aranmıyorlar da ha sadece telesekreter çıkıyor mesai saatlerinde olmadıkları için. ama mesai saati dışında sisteme gönderi durumu kaydetmeyi biliyorlar. en sonunda birisini gidip kafa göz dövücem şu şubede oturan kekolardan sonra mahkemelik olacağım. bu aras kargonun 2 ay içinde 2. aynı hareketi yapışı.

eğer olur da bir şeyler sipariş verirseniz aras kargoyu gördüğünüz anda iptal edin başka yerden alın. sıkıntı çektiğinize değmez.
devamını gör...
1 haftanın kargosunu biriktirip hafta sonuna bırakması ve arayınca da senin suçlu konuma düşmem.
devamını gör...
hangi kargonun göndereceğini bilmeden heyecanla yapılan alışverişte aras kargonun göndereceğini görünce yapılan alışverişin tüm şevkini heyecanını alan bir kargo firması işte
devamını gör...
ailemle açtığımız şikayet dosyaları sayesinde dağıtım ilçemiz değişmişti. tosyadan gelmesi gerekirken en sonunda pes edip kargıyı osmancık aras şubesine bağlamışlardı.
devamını gör...
vakti zamanında 3 4 ay kadar çalışmak zorunda kaldığım firma. normalde pc başında oturup kargo kesen suratsız tiplerin yaptığı işi yapıyordum ama personel eksikliği nedeniyle bu sürenin büyük bir kısmını çok yoğun bir bölgenin kuryesi olarak geçirdim. bu süre zarfında bir gerçeğin farkına vardım ki olayın büyük bir kısmı kuryede bitiyor. bir günde tek başıma 150 kargo teslim ettiğimi bilirim. ama bu insan üstü performans gerektiriyor. tek amacım insanlara hakettiği hizmeti verebilmekti. o kadar kargoyu normalde bir kurye dağıtamaz. olması gereken kurye başına en fazla 70 kargo düşmesidir. tek tek tüm adresleri gidip, inatla zillerini çalıp, açmayanları şahsi telefonumla arıyordum. evde değilim diyenlere bırakabileceğim bir komşusu var ise oraya bırakabileceğime söyleyip bir şekilde kargoyu teslim ediyordum. iade kargosu olanlar arıyordu, o bölgede dağıtım yaparken kargolarını kapıdan alıp şubeye getiriyordum. ağır kargoları kimse kolay kolay katlara çıkarmazken 5. kata 4 çuval çıkardığımı bilirim. bu tarz durumlarda ekstra para vermek isteyenler olurdu, hayır bizim görevimiz zaten deyip kabul etmezdim.( o kedi, köpek mamaları mahvetti zaten beni(u: .d.d.d)). neyse yeterince övdüm kendimi, sözün özü çalıştığım dönem boyunca o bölgede kargo bekleyenlerin yüzünü güldürdüm ama büyük fedakarlık gerektiriyor. gelin görün ki patronlar bunu dert etmezler. bu firmanın kurumsal şubeleri ve taşeron şubeleri vardır. benim çalıştığım şube kurumsal değildi. denetleme, kontrol hiçbir şey yoktu. çalışanlar verdikleri üç kuruş para ne diye koşturayım, kimse dert etmiyor ben mi edeceğim deyip çoğu adrese gitmeyip gittik diyorlardı. patronlar da bu durumu biliyordu fakat onların da çok umrunda değildi. şikayetlere o kadar alışmışlardı ki işin doğası bu diye düşünüyorlardı. kimseyi işten çıkarmıyorlardı, çünkü o paraya o işi daha iyi yapacak eşşek bulma ihtimalleri yoktu. (ben hariç). daha sonra bu sektöre fazla olduğumu farkedip çıktım tabi.
kargo firmalarının düzgün hizmet vermesi için tüm şubelerin kurumsal olması, kar payından bir miktar feragat edip personel sayısının arttırılması ve maaşlarda iyileştirme yapılması gereklidir. her geleni işe alıyorlar. şu işsizlik ortamında biraz şartlarda iyileştirme ile çok daha kaliteli personel istihdam edebilirler. kısa süreli verilecek bir eğitimle hem çalışanların hem müşterilerin yüzlerini güldürebilirler. ama ne gerek var ki sistem bu bok düzende bir şekilde işliyor, kimse elini taşın altına koymaz tabi. lan kanayan yarammış meğer ne dert etmişim kargo sektörünü kendime. o hamallığın üzerine güzel bir tecrübe kazanmış oldum.

sistemle alakalı merak ettiğiniz herhangi bir şey varsa mesaj kutumu portakallayabilirsiniz. *
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"aras kargo" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim