1.
iyisini ayıların yediği meyve.
devamını gör...
2.
insanların bunu neden yediğine ve sevdiğine asla anlam veremediğim meyve.
devamını gör...
3.
sulu ama güzel bi meyve..
devamını gör...
dibine düşmesiyle ünlü meyvemiz.
devamını gör...
iyisini ayıların yemesiyle ünlü meyvemiz.
devamını gör...
rahmetli kemal sunal'ın oynadığı, hanzo karakterinin en çok sevdiği meyve, aymut, memme, aymut...
devamını gör...
en sevdiğim meyve, şu an yiyorum. çok lezzetli iyi ki var.
bir de nedense hakaret olarak kullanılıyor. bu güzide meyvenin hakkı bu değil.
devamını gör...
armudun iyisini ayılar yerler
devamını gör...
suludur. entry nick uymuna göz kırpmak istedim , çöğür armutu seviyorum ben. hatta çöğür armudu armutun en mükemmel halidir.
devamını gör...
elmayı soya soya, armudu saya saya ye!
devamını gör...
bazı türleri kumlu gibidir. nasıl anlatacağımı bilemiyorum ama mutlaka denk gelmişsinizdir. işte onu hiç sevmem ama elma gibi pürüzsüz olanları lezzetlidir.
bir de yumuşak olanları var, onları da sevmiyorum.
armut hangi yöreye özgüdür acaba. sanki her yerde yetişiyor.
devamını gör...
bünyesinde c ve k vitaminlerini barındıran meyvedir. içinde bulunan lifler dışkıyı yumuşatarak bağırsak sistemini korur, sindirimi kolaylaştırır.
devamını gör...
bir meyve, bir çeşit koltuk, yemeksepetinin tadilat versiyonu olan site.
devamını gör...
elmanın kankası.
devamını gör...
almanca yoksulluk anlamina gelen kelime.
devamını gör...
köyde yedim bugün birkaç tane. güzeldi. tam köy armut'u.
devamını gör...
armut gülgillerden ve çok çeşitli cinsleri olan bir meyve. hem yazlık armutlar var hem kışlık armutlar var. yazın olan armutların birincisi akça armut. minik, sarımsı yeşil renkte, aromatik, tatlı, sulu bir armut. bir de bunun artık her yerde bulunmayan, eski zaman bahçelerinde kalmış, neredeyse unutulmuş, al yanaklı bir kuzeni var. mustafa bey armudu. bu akça armutla aynı ebatta ve olgunlaştıkça rengi sararan, güneşe dönük yüzü pembeleşen bir armut. şekeri ve aroması daha yüksek.
sonra kış armutları var. bunların başında frenk armudu gelir. biraz kambur kumbur, kahverengi çilli bir armuttur. yeşil haldeyken de yenir ama gölgelik bir yerde bir hafta on gün dinlendirirseniz rengi sarıya döndükten sonra daha zengin aromalı daha sulu, yağ gibi yumuşak bir armut haline gelir. kışlık armutların ikincisi santa maria armududur. bunun şekli daha düzgün, rengi sarı olur. diğer kış armutlarına göre tadı biraz daha mayhoştur. son olarak deveci armudu var. tek başına yenemeyecek kadar azman, bir tanesi 750 grama kadar ulaşabilen irilikte, eti gevrek bir armuttur. aroması diğerlerine göre biraz zayıftır. bu armut elli yıl kadar önce avrupa kökenli zirai armut türlerine bir yaban armudu aşılayarak üretilmiş yapay bir türdür. aşılamayı yaparak türü ortaya çıkaran lütfi deveci'nin ismiyle anılır.
bu saydığımız armutların hepsi ticari olarak üretilen, marketlerde manavlarda satılan armutlar. bir de yöresel olarak yetişen ülke genelinde değil yetiştiği bölgenin semt pazarlarında görülebilen armutlar var. bunların da türlü çeşitli isimleri var. ankara armudu, şeker gevrek gibi türleri duymuşluğum var hepsine hakim değilim.
devamını gör...
herkes aynı şakayı yaptığına göre ben bu tanımda armuda olan aşkımdan bahsedeceğim.

böyle buzdolabından yeni çıkartmışsınız. buz gibi. sulu da bir meyve tabii. kabuğunu soyup dilimliyoruz. çatalla ağzımıza atıyoruz ve o.o, o da ne? boğucu hava bir anda dağılıyor. içiniz ferahlıyor. hangi cinsi olursa olsun yenir. o küçük eciş bücüş olanı vs kocaman taş gibi olması fark etmez. buzlu meyve yiyormuşsunuz gibi oluyor.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
armut ağacım çiçek açmış bu mevsimde . çok kötü oldu bu.
askerde bir komutanimiz vardı millete armut derdi. biz nasıl şakir hirt diyorsak o da armut derdi.
armut çok güzel bir meyve. nerde o eski köy armutları. bu da japon nashi armudu zaten. meyvesini yiyemedik bir türlü.
devamını gör...
deveci cinsini tek geçtiğim meyve.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"armut" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim