çevremde gözlemlediğim bir gerçek. şehir hayatının belkide gelişen teknoloji yada eğitim seviyesinin artması ile artık insanların birbirine aşık olmadığını gözlemliyorum. aşk acısı çekme, platonik sevme gibi durumlar azalmaya başlamıştır. bunun en önemli sebebi gelişen teknoloji ile insanların bilinçlenmesi. ve tabi ki şehir hayatının getirdiği güvensizlik problemi de çok önemli bir boyut oluşturmaktadır. özellikle hemcinslerim adına konuşacak olursam kızın peşinden koşma kur yapma dikkatini çekme hareketlerini aptalca ve salakça görenlerin sayısının çok fazla olması.

dediğim gibi nasıl hurafe ve din gibi şeyler günümüz çağında insan hayatından çıkmaya başladıysa aşk gibi ilkel bir duyguda insan hayatından yavaş yavaş çıkacaktır.
devamını gör...
insanların aşık olmaya vaktinin de güçlerinin de olmadığı gerçeğinden de kaynaklanmaktadır.aşık olmak kitaplardan filmlerden sonra beliren silikleşen bir duygu haline geldi. çok derdi tasası var insanların, aşk mekan zaman tanımazdi ama gerçekten aşka zamani yok kimsenin.
devamını gör...
uzun süredir bende olan durum. kafamın uyuşmadığı birine niye aşık olayım? diye soruyorum kendime ve haklı oldugumu tekrar tekrar anlıyorum.
devamını gör...
algıda seçicilik, kişinin kendi ile olan farkındalığının artması.

atalarımızın da dediği gibi; armudun sapı üzümün çöpü farkındalığı.
devamını gör...
hiç katılamıyorum. aşk insanlık var olduğu sürece olacaktır. evet eski aşklar yaşanmıyor çünkü hasret yok. teknoloji ve gelişen ulaşım ile insanlar arasındaki engeller kalksa da bu sefer ruhlar birbirinden uzaklaşmaya başladı. ama bu demek değilki herkes hayatından memnun. sevmek sevilmek ekmek gibi su gibi bir ihtiyaçtır. fuckbody'leriniz bedensel ihtiyaçlarınızı karşılayabilir belki , peki ya aç kalan ruhlarınız?
devamını gör...
valla benim sevdiğim, aşık olduğum var ama o benden ayrıldı o yüzden pek anlam veremediğim durumu anlatan cümle.

seviyoruz, daha ne yapalım?
devamını gör...
kendim de de gözlemlediğim durumdur. sorunun bende olduğunu düşündüm hep sonuçta çevremde birbirine deli divane olan çok kişi var ama ben hissedemiyorum o duyguları? bir rahatsızlık mıdır çözümü var mıdır merak ediyorum. sonuçta kim sevmek ve sevilmek istemezki
devamını gör...
aşkın belirli bir kalıba sokulmaya çalışılması nedeniyle karşılaşılabilen durumdur. günümüz dizi ve filmlerindeki aşklara bakarak heves ediyoruz, benim niye bundanım yok diyoruz. hep bir kıyaslama içindeyiz. kendimizi ve sevdiğimizi kıyaslıyoruz ve mutlu olamıyoruz. hep bir beklenti içindeyiz. kendi kafamızdaki aşkı yaşamaya çalışıyoruz oysa ki, akışa bırakılmalı ve aşk öğrenilmeli...

“sevda sev beni sokma müşküle, seninle kaşık atalım bi tabak keşküle”... burdaki masum aşklar yok artık. sosyal medya var ve seçenekler çok. birçok seçenek varken de aşk mümkün değildir bizim oğlanlar ve bizim gızlar.
devamını gör...
özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasından sonra insanların tatminsizliklerinin zirve yapmasıyla artan durumdur.sevgi bağı gelişmeden en ufacık sorunda 'nasılsa daha iyisi vardır' mantığıyla yeni bir hedefe yönelince ilişkinin sonunun gelmesi kaçınılmaz oluyor. insan da aşktan ilişkiden soğuyor ister istemez.
devamını gör...
10.
her gördüğünüzü aşk zannederseniz içinden çıkamazsınız, şaşar kalırsınız, sonra buraya gelip başlık açarsınız.
devamını gör...
11.
ben gayet de aşık olabilirim, hatta platonik de sevebilirim ama tercih etmiyorum. sadece para ve diğer metalar üzerine kurulmuş vıcık vıcık ilişkileri sevmiyorum.
devamını gör...
12.
parası pulu batsın sadece mutlu olup mutlu etmek isteyen insan kalmadı galiba her şey menfaat her şey iki yüzlülük kokuyor.
devamını gör...
13.
cazip gelen seçeneklerin çoğalmasıyla zuhur eden hadise.
devamını gör...
14.
nasılda elimizi kolumuzu çektik ama her şeyden dedirten basliktir. herkesin aynı gelmesi,kimseye güveninin kalmamasi, tahammülsüzlük ve en önemli sevgi ve saygının kalmadığını,günümüzde ask adı altında görülen vıcık vıcık,samimiyetsiz ilişkileri gördükçe "bu devir de ask mi kaldı be" diye soruyor insan kendine ister istemez.
devamını gör...
çünkü her insan özünde kendine aşıktır. insanlar kendi çıkarına yarayan, kendini mutlu eden şeyleri severler ve bunun adına da aşk derler. oysa bunun adı düpedüz çıkarcılıktır, faydacılıktır.
devamını gör...
duygusal bir yapım olduğundan mıdır bilinmez, çabuk bağlanan tiplerdenim. flört dönemi çıktı çıkalı yüzümüz gülmedi, asla aşılamayan bir level gibi... kimsenin kimseye aşık olmamasının birçok nedeni olabilir, günümüzde herkesin aradığı özellikler bir başka, anlamıyorum yahu. sevmek, sevilmek şartsız koşulsuz olması gerekmez mi? duygusal yapım günümüze hiç uygun değil, çok üzdüler bizi, başaramadık abi
devamını gör...
yanlış yüzyılda yaşıyor olmamın ağırlığını hissettiren durum.
devamını gör...
insanın kolay ulaşabildiği ve tüketebildiği her şey zamanla değerini yitirir. sevgi, aşk gibi duygular da yaşadığımız çağın koşullarının getirisi olarak kolay tüketime uygun hâle geldi. kişi artık aşk adı verilen duygunun sıkıştırılmış hali olarak birçok ilişki yaşayabiliyor ve aldığı tatminden bir şey eksilmiyor, durum böyleyken tercihlerin değişmemesi tuhaf olurdu zaten.

her şeye rağmen sevgi pıtırcığı kalabilenler için ise üzgünüm, kabul etmek ve beklentisiz devam etmek en doğrusu.
devamını gör...
aşk değil alışkanlık, ulaşılmaza duyulan arzu, yalnız kalma korkusu, vb. olarak tezahür ediyor insanlarda çoğu zaman ancak dürüst davranıp bunu kendine itiraf edebilecek insan sayısı oldukça az.
devamını gör...
insanoğlu tüketime o kadar alıştı ki artık tüketilenin ne olduğu çok önemli değil. eskiden yiyecek içecek veya tekstil ürünleriyken şimdilerde teknoloji ve duygular hızlı tüketilir oldu. insan doğası gereği istediği şeye çok çabuk sahip olmak ister. günümüz gençlerinin aynı anda 3-4 flörtü olmasının sebebi de bu. sosyal medya ve internet mecrası sayesinde bu işler çok kolaylaştı artık. tek bir seçenek yok, sevme zorunluluğu yok. duygular ayaklar altına alınmış durumda. insani olarak yerlerdeyiz. umarım bu virüs yakın zamanda son bulur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aslında kimsenin kimseye aşık olmaması sorunsalı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim