allah
sağlık
para
afiyet
versin
amin

bu klişeyi tekrarlayalım da başkentli olduğumuz belli olsun.
devamını gör...
küçükken sanayinin birindeki bi aspavada dondurmalı irmik hediye edilmişti, o gün bu gündür aşıkıyız
devamını gör...
zengin sofrasıyla ve lezzetli yemekleriyle ankarada nam yapmış bir restorant zincirinin adıdır. yemeklerden sonra demlikle gelen çay ise herkesi mutlu eder.
devamını gör...
ankaraya gittiğinizde karnınızı tıka basa doyurmak isterseniz bekleriz. yalnızca ikramlarıyla bile doyulur öyle de bereketlidir.
devamını gör...
istanbul da olmayandır.
devamını gör...
ankaralı arkadaşımın öve öve bitiremediği, benimse hala bir türlü gidemediğim yer :(
devamını gör...
bir defa meze candır. başka söze gerek duymuyorum.
devamını gör...
ankara'da bulunduğu ilçeye göre hizmet veren yerdir kendileri. sincan'da ki aspava'ya gittim. berbattı. gidecek olanlar lüks semtlerde olan aspava'ya gitsin, yoksa ödediği hesap ziyan olur.
devamını gör...
ankaraya her gidişimde mutlaka uğrarım.

yer : tandoğan
devamını gör...
10.
ağır varoş mekanıdır. buranın güzellemesini yapan herkesten kaçarak uzaklaşırım. gittiğim mekanda ıstakoz yoksa, ya da şarapla beslenmiş inek eti yiyemeyeceksem ne eyleyeyim öyle yeri dedirtir.
devamını gör...
11.
asıl olanı, hassasın orada bulunandır. aspavaya gittim demek için uğranması gereken yer burasıdır. diğerleri adının başına ekleme öz, has, hakiki tarzı eklemeler yapan otobüs firmaları gibi sonradan türemişlerdir. standart bir ankaralıya aspayavada yediğinizi söylediğinizde size mutlaka hangisine gittiğinizi soracaktır.
devamını gör...
et ağırlıklı bir restoran zinciridir. bir ana yemek siparişi verildiğinde birçok yan ürün ve tatlı fiyata dahildir, ekstra ücret ödemezsiniz. ilk kez gidildiğinde masadaki her şeyin siparişe dahil olduğuna inanmak güç olabilir*. salatalar, çeşit çeşit mezeler derken masa aldığı kadar donatılır. yemek fiyatları oldukça uygundur. hakiki olanını bulmak gerekir. dışarıdan bakıldığında hepsi birbirinin kopyası, şubesi gibi görünür fakat aslını ayırt etmek güçtür. her ismi aspava olan mekanda aynı hizmeti ve ürün randımanını bulamazsınız. google maps kullanarak orijinal olan restoranı daha kolay tespit edebilirsiniz, tabelada yer vermedikleri ya da çok ufak yazdıkları "yıldız, öz, has" gibi sözcükler haritalarda tam olarak görünüyor.
devamını gör...
yıldız aspava.
şimşek aspava.
güldem aspava.
bla bla aspava. aspava ismi iyi korunamamıştır. başına ek getirip kullanılmıştır. ancak hizmet kalitesi hepsinde iyidir, belli çıtanın üzerindedir. yemeklerini en sevdiğim ise mithatpaşa'd bulunan şimşek aspava'dır. hizmet de çok iyidir.
devamını gör...
hizmette sınır yoktur salata, tatlı, çay, ve rica ederseniz sigara ikram olarak gelir çay da öyle.
devamını gör...
gitmeyen birisi olsam aspava herkese parayla tanım girdiriyor sanacağım başlık.
devamını gör...
ssk'sı türkiye sınırları dahilinde yiyebileceğiniz en lezzetli şey olan lokanta.
devamını gör...
ankara'da meşhur olan yerlerdendir. siparişiniz gelene kadar getirilen ikramlarla doymak da mümkün. tabi semtten semte değişiyor aspava'nın hizmeti. eğer iyi bir aspava'ya giderseniz sizi krallar gibi ağırlıyolar. girişte çıkışta kolonya, gösterilen hürmet zaten fazlasıyla değerli hissettiriyor kendini. sonrasında kocaman bir salata geliyor, genelde bitirmekte zorlanıyoruz. yanına soslu patates geliyor ki cidden patatesleri bana hep aşşırı lezzetli gelmiştir. sonrasında çiğköfte geliyor ki benim gönlümü tam olarak orada kazanıyorlar. yanına birkaç çeşit meze geliyor. bazı yerlerde mantar da geliyor. ha siz bitirdikçe de yeniliyorlar (gittiğiniz aspava önemli) ben bir kere gittiğimde dördüncü patatesi falan koyacaklardı, yalvar yakar koydurmadık. yemeklerine gelecek olursak efendim, kebapları güzeldir. ssk dürümleri güzeldir. benim tercihim genelde lahmacundan yana oluyor. lahmacunları da büyük oluyor ve bence gayet lezzetli. ikramlardan daha çok yiyebilmek için bir tane lahmacun alıyorum her seferinde. yemeğiniz bittiğinde semaverle çay getiriyorlar. yanına dondurmalı helva geliyor. ki normalde helva pek seven biri değilim ancak aspava'nın helvasını bayıla bayıla yerim. yanına bir de künefe geliyor. tabii ben künefe'yi yiyemiyorum artık. efendime söyleyim aç biilaç geldiğiniz lokantadan tıka basa doymuş bir şekilde paşalar gibi gerine gerine çıkıyorsunuz. gittiğim bir aspava'da önceden bahçeye çıktığında sigara içenlere sigara ikramları da vardı. tabii her aspava böyle güzel olmuyor ama güzeline giderseniz keyfinize diyecek yok. o aspavalarda zaten biri gidiyor hemen yerine biri geliyor. şimdi restoranlar kapalı olsa da biz dayanamayıp eve alıyoruz. ikramları da veriyorlar yine. e tabi orada yediğin gibi olmuyor, bir kere oranın atmosferi farklı. yanii anlayacağınız yolunuz ankara'ya düşerse güzelinden bir aspava'ya gitmelisiniz bence.
not: bana sponsor olsalar bu kadar övmezdim.
devamını gör...
ankara'da bir lokantadır. zincir değildir hepsi farklı işletmecilere aittir.

(bkz: haklıyım ama mutlu değilim) olayı özetlemiş. muhtemelen hassas aspavadan bahsediyor. birkaç şey ekleyeyim. ssk içinde sos olduğu için hamuru biraz ıslak olur. eğer garsona yumurtalı fırınlanmış derseniz dürümünüz daha çıtır olur. yumurtalı lavaşı fırınlayıp yapılıyor. birde lahmacunun arasına döner koydurmak gibi sapkın fantezilerinizi burada gerçekleştirebilirsiniz.

çok aradığım bir lezzet değil ssk yada aspava'nın. ama gece 3'te mekandan çıkıp gittiğiniz zaman harika vakit geçirirsiniz. öyle ki mekan gece 2-3 sularında tekrar dolar. ve her cuma-cumartesi gecesi aynı insanlarla yemek yersiniz. her zamanda siz hangi mekandaydınız muhabbeti olur.
devamını gör...
açilimi; allah saglik, para, afiyet (bu kismini aşk olarak degistirebilirsiniz) , versin amin. dir. yuksek lisansimi yaptigim donemde ankarada adım basi karsilastigim restoran adi.
devamını gör...
ankara'da yaşadığım dönemlerde haftada en az 5 kez yemek yediğim lokanta idi. her yemeği ayrı güzeldir. marka iyi korunamamıştır, zincir değildir. şimşek aspava, yıldız aspava, güldem aspava gibi isimlere sahiptir. mithatpaşa caddesi'nde bulunan şimşek aspava hizmet olarak çok iyidir. kızılay'da yemek yiyecek yer arıyorsanız tercih edebilirsiniz. fiyat/performans olarak türkiye'deki en iyi seçeneklerdendir. ayrıca ankara'da restoran kültürü hep iyidir açıkçası, cebeci'de kebap 9 çok iyidir. ayrıca hanedan da çok iyidir. balgat'taki kebapçılar da çok iyidir. çukurambar'da evin döner, konyevi etliekmek, kebapçı bayram usta da çok çok iyidir. yani aslında ankara'da restoran kültürü vardır. istanbul'a ilk taşındığım dönemlerde bunun eksikliğini aşırı derecede hissetmiştim. yemek siparişi veriyon sadece yemek geliyor. meze falan hiç bir şey yok. dışarıda isen ya patso ya döner yemek zorundasın. istanbul'daki mekanların da ankara'dan biraz feyz alması gerekir. ankara'nın bir tık üstü ise mersin'dir adana'dır. oturur oturmaz hemen önüne sürahide buz gibi suyunu getirip serinletirler. yanında gelen mezeler ise zaten çok aşırı tazedir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aspava" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim