1.
bilgisayar üzerinden 2 veya 3 boyutlu teknik çizim yapmamıza olanak sağlayan çizim program.

(ctrl + s ) hayat kurtarır.
devamını gör...
endüstri standartı olmasına karşın kanaatimce çağın gerisinde kalmış bir programdır. çok az güncelleme alır ve çok yavaş gelişir. çok daha iyi iş gören muadilleri (bkz: rhinoceros 3d) mevcuttur. kullanmayı hiç sevmesem de sektörde herkes sadece bu programı kullandığı için arada işim düşer.
devamını gör...
2d mimari çizimleri yaptığım programdır. artık daha çok tercih edilen revit gibi bim tabanlı programlara yönelmeye çalışsam da her şeyi manuel yapıp kontrolün tamamının elimde olmasından dolayı autocad’den vazgeçemiyorum.*
devamını gör...
- autocad açılır.
- balkona çıkılıp çay sigara yapılır.
- geri dönülür.
- çayın boşu yıkanır.
- autocad açılır.
devamını gör...
autodesk şirketinin 1980'lerin başından beri geliştirdiği computer-aided design (bilgisayarlı tasarım) programıdır. 2 boyutlu 3 boyutlu çizim yapılabilir. genel de mühendisler ve mimarlar kullanır
devamını gör...
mimari çizimler için yerini yavaş yavaş bim temelli revit tarzı programlara bırakıyor. ha bu autocad öldü bitti demek değil tabii ki. lazer kesim için çizimden elektrik tesisatı çizimine kadar envai çeşit şey için hala kullanılmakta. sadece 3d kısmı çok zayıftır görece.
devamını gör...
fatih sultan mehmet zamanından kalma çizim programı.. outocad mı kaldı dostum 3 boyutlu onca program varken
devamını gör...
iki boyut çizimler için hala en iyi çizim programıdır. efendi gibi uygulama projesi çizebilirsiniz. yerini evet revit programına bırakacaktır. hatta avrupa'da bırakmıştır. bizde biraz daha zaman alması gerekiyor kaybolması için. ayrıca çok pahalıdır. bu arada teknik çizimi kağıt kalemle öğrenmeyen insana, üç boyut düşünebilme eğitimi almamış ya da hiç öyle bir yeteneği olmayan insan'a istediğiniz programı verin, kullanamaz.
devamını gör...
çizim yapması oldukça zevkli mühendislerin üzümlü keki uygulamadır.
devamını gör...
o koca artısına ayar oluyorum
devamını gör...
2 boyutlu çizim yapmak için genelde mühendislerin kullandığı autodesk firmasına ait programdır. cad programları harita, endüstri ve inşaat mühendisleri tarafından sıklıkla kullanılır.
benzer programlar için:
-netcad
-turbocad
-civil 3d
-solidworks
-autocad mobil
-sketch up pro
devamını gör...
her gün altı saat proje çizdiğim programdır autocad. artık gözüm kapalı çizebiliyorum. tüm çizgileri tek tek seçip bir daha kalınlığını değiştirmen lazım değil sevgili arkadaşım, birini seç, sağ tuş, select similar de, işlemini yap.
devamını gör...
içinde containers diye bir özellik bulunan uygulama. solid gibi inverter gibi ölçü ile çizgilere hükmedebilir, daireleri eşmerkezli yapabilir, şu çizgi şu çizginin iki katı olsun diyebilir, bir çizginin bir ucunu bir dairenin merkezine kilitleyebilirsiniz.
devamını gör...
3 boyutlu çizimlerde daha iyi olduğundan ve bim tabanlı olduğundan yerini alacak dediğimiz revit de autocad gibi autodesk çatısı altında olduğu unutulmamalıdır, beceriksizlik değil strateji yani.

üçüncü boyutla hiç işim olmadığından autocat lt kullanıyorum ben, daha stabil, daha seri, daha hızlı, daha ekonomik.
devamını gör...
2020 üzeri sürümlerde alias'lara türkçe karakterler atanamadığı için beni üzen yazılım.
mirror komutuna mi, mı olarak alias atıyordum ki capslock açıkken ve kapalıyken yazabileyim. matchproperties komutuna öö vermiştim elimin altında diye. 2020 sonrası artık çalışmıyor. ne istediniz benim alias'larımdan hı?
ayrıca sürümler arasında kullanıcı arayüzü sürekli değişen ve klavyeden komut girmeyen kişileri farklı sürümler arası geçişlerde zorlayan bir program kendileri. özellikle 2010 dan önce öğrenmiş olanlar o eski arayüzü arar. 2020 sürümüne kadar yine o görünüme dönebilirken, artık dönülemiyor. bence zaten mouse ile gidip komuta tıklamak yerine klavyede iki harf yazmak daha kolay ve hızlı. autocad yeteneğini test edelim diye insan kaynakları tarafından gönderilen arkadaşlardan klavye komutu yerine mouse ile seçmeyi tercih edenleri genelde eliyorum * hız önemli çünkü.
devamını gör...
solidworks gibi ölçüyü değiştirerek çizgi ya da dairelerin ölçülerini değiştirebiliyorsunuz, çakışık ya da birbirine eşit veya formüle edebiliyorsunuz. ama bana kullanımı pek pratik gibi gelmedi. yine de denemek isteyen olursa parametric sekmesinden ulaşabilirsiniz.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
technical drawing dersinde bunu çizip teslim etmiştim hocaya hehe geçtiydim dersi bide.
devamını gör...
vektör tabanlı “bilgisayar destekli tasarım” (cad- computer aided design) programıdır. inşaat mühendisliği, mimarlık, makine mühendisliği vb mesleklerde 2 ve 3 boyutlu çizim yapmak için kullanılır. vektör tabanlı olması, çizime yakınlaştıkça çözünürlük kaybının, pikselleşmenin olmaması anlamına gelir.
devamını gör...
genelde mühendislik dışında inşaat makine gibi bölümlerin yanısıra mimarların kullandığı bir çizim programı.
devamını gör...
öğrendiğime pişman olduğum program. gerçi artık magicad ve revit yapıyorum ama sektör kaynaklı hepsinden nefret geldi. herhalde yakamı bırakmak için 58 yaşımı bekliyorlar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"autocad" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim