1.
berbat bir şeydir efem. soğuk havaların bonusudur çoğu zaman. bir yerlere kar yağıyordur ve karın sefasını çeken komşu bölgeye karşılık sen cefasını çekersin bölgende.
devamını gör...
2.
ankara’da pek meşhurdur. şarkılara konu olmuştur.

(bkz: ankara ayazı ruhumu keser)
devamını gör...
3.
tezat gelecek olsa da kıbrısta da meşhurdur.
devamını gör...
4.
bundan 20 yıl önce ankara da, çok afedersiniz insanın g*tünü kesen bir soğuk mevcuttu. her ne kadar şu an ısrarla ankara soğuğu edebiyatı yapılıyor olsa da kasım ayında olmamıza rağmen hala uzuvlarim dışarda buz tutmuyorsa artık öyle bir soğuk yoktur demek oluyor.
ilginçtir ki izmir in ayazı insanın ruhuna daha beter işler. nemli rüzgar soğuk ile birleşince tarifsiz bir üşümeye sebep oluyor bakınız anadolu adamı kesiyor ama gerçek üşüme deniz kenarında daha fazla.
devamını gör...
5.
aynı zamanda nadir bulunan bir erkek ismi.
devamını gör...
6.
ankara, eskişehir havası. keskin kuru soğuk.
devamını gör...
7.
erkeklerde kullanıldığında hoşuma giden isim..
devamını gör...
enes baturun yeni çıkardığı parçadır. klibiyle sosyal medya da baya sükse yapmış. anlamadığım olay şu adam nasıl bu kadar ünlü oldu hayret verici.

buradan
devamını gör...
bir erkek ismi.. ama kökenini kuru soğuktan aldığı için kişinin konulan isme benzemesine inanacak olursak çocuğun nasil bisi olacağını tam kestiremiyorum.
devamını gör...
- açık havalar, aylı gecenin soğuğu.
- kuru soğuk.

eski türkçede “berrak, aydınlık” anlamındaki ayās sözcüğünden.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"ayaz" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim